Změna trvalého bydliště - co je potřeba?

Od: Datum: 08.12.13 15:09 odpovědí: 9 změna: 31.12.13 16:41

Dobrý den,

jsem studentka vysoké školy a studuji daleko od bydliště. Momentálně bydlím na koleji, ale hodně času trávím u přítele, se kterým mluvíme o tom, že bych se k němu mohla během několika měsíců nastěhovat. Vzhledem k tomu, že do místa bydliště příliš nejezdím, uvažuji již nějakou dobu o změně bydliště, ALE zjišťovala jsem si, co je k tomu třeba a chci se zeptat, jestli musím na úřade (nebo kde přesně) předložit onu nějakou zprávu o tom, že majitel, najájemník apod. souhlasí s tím, že tam budu bydlet, když byt má pronajatý přítel a o mně nikdo neví a nejspíš vědět nebude. Zatím o tom jen uvažuji, a tak se chci předem dozvědět, co mě čeká. A ještě tedy se chci zeptat, kde všude budu muset tu změnu udělat?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: andrea1*
Datum: 08.12.13 17:24

Píšete, že přítel má byt pronajatý. Přítel má pravděpodobně uzavřenu písemnou smlouvu s pronajimatelem a zde je velká pravděpodobnost, že mu pronajimatel souhlas k trvalému pobytu nedal. Přítel by měl mít i souhlas pronajimatele k tomu, že s ním budete bydlet vy a to by mělo být uvedeno v té smlouvě. Vyplývá z toho tedy, že k trvalému pobytu musí dát souhlas vlastník bytu - pronajimatel. Pak se odhlásíte na úřadě, kde jste trvale hlášena a na úřadě, pod který územně spadá byt, který má váš přítel pronajatý se přihlásíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 13:27

To Andrea - souhlas musí dát pronajímatel pouze, pokud se jedná o družstevní byt, pokud se jedná o bydlení v pronájmu, v bytě, který je v OV, stačí nájemci zajít na příslušný úřad změnu ohásit a je vyřešeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 08.12.13 18:01

Vřele vám doporuručuji si přečít o nájmu v novém OZ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 18:15

Ahoj. Krátce. A nyní bydlíte kde, u koho a za jakých podmínek? Pokud to tak zůstane, nic se nestane. Je to jen formalita. S úřady se dá jednat po internetu, nebo písemně. Dcera mi bydlí u přítele v Teplicích už asi 10 let a nic tomu nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 4ac4
Datum: 15.12.13 12:50

Nyní bydlím na koleji, psala jsem to již v první větě, čili každý měísc zaplatím jistou částku za pobyt. Ale jsem stále nahlášena v jiném městě, v bytě u rodičů.

Od: 4ac4
Datum: 15.12.13 12:52

Abych to upřesnila, tak nejsen v jiném městě, ale i v zcela jiném kraji.

Od: zabu
Datum: 16.12.13 00:05

Odhlásit se z trvalého pobytu nelze. (máme demokracii ne? Lze se pouze přihlásit k novému trvalému pobytu, odhlášení na starém místě zajistí úřad, který vám trvalý pobyt přihlašuje. K přihlášení musíte mít písemný souhlas majitele nemovitosti, nebo musí dojít podepsat přihlašovací lístek přímo na úřad. Vyjímka je pouze nastěhování manželky, nebo družky a dětí. Tam je pouze povinnost nahlásit majiteli objektu do jednoho měsíce nastěhování osoby.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edina*
Datum: 31.12.13 13:44

Jestli Váš přítel bydlí v pronajatém bytě,potřebuje souhlas majitele bytu(domu). Trvalé bydliště je jen administrativní záležitost a nezakládá stejně žádná jiná práva k bytu. Jinak nikde se neodhlašujete, to udělají tam, kde se přihlašujete. Jen podotýkám, že pokud se v pronajatém bytě zdržuje další osoba, měla by být nahlášena majiteli. Služby spojené s užíváním bytu se většinou vyúčtovávají podle počtu osob v bytě. Nenahlášení další osoby v bytě je porušení nájemní smlouvy. A taky by si toho mohli všimnout sousedi a jistě by se jim nelíbilo, že tam bydlí více osob, ale služby t.j. vodné, komun.služby, úklid domu atd. jsou rozuúčtovávány jen pro jednu osobu v předmětném bytě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.13 16:41

Na vašem místě bych se na změnu bydliště vykašlala. Takto máte studentskou slevu na vlak/autobus na cestě škola - domov. Předpokládám, že tam stále jezdíte (aspoň občas), tak už jen kvůli tomu.

K čemu mít trvalé bydliště u přítele - tam si klidně nahlaste doručovací adresu (bude vám tam chodit pošta). Na volby si zajistíte voličský průkaz.

Nebo z jakého důvodu chcete změnu tr. bydliště?

Navíc - spousta (většina) těch co pronajímají nedávají souhlas s tím, že tam můžete mít trvalé bydliště.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.