Kape ze stropu

Od: Datum: 08.12.13 09:46 odpovědí: 4 změna: 08.12.13 19:56

Dobrý den, bydlíme s rodinou v druhém patře domečku. Vršek jsme si dělali sami už asi před 20 lety a konstrukce je ze dřeva.
Dneska jsem si všimla že máme na podlaze loužičku vody a se zděšením jsem si všimla že nám kape ze stropu. Nikdy předtím se nám nic takového nestalo. Manžela mám na služební cestě v cizině a sama absolutně nevím co mám dělat. Mám ted v zimě zavolat opravu tašek?
Děkuji za jakoukoliv radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.13 09:56
avatar

Může být prasklá taška... Mrkněte se na půdu a hned budete moudřejší. Pokud chcete počkat na manžela, dejte na místo loužičky kbelík.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hujer123*
Datum: 08.12.13 19:56

nevěřím, že by vlivem špatné konstrukce střechy došlo ke kondenzaci až po dvcaceti letech. Přikláním se ke strejdovi. Podívat se na půdu, zjistit, kde je mokrá střecha a dát kýbl na půdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 13:17

Može byt poškodená strecha a teče len vtedy ,ked prší ,alebo sa topí sneh.Problem može byt aj v tom ,že sa jedná o kondenzát -vysoka vlhkost v byte ,krátkodobé topení a hlavne nevetráte .Kúpte si vlhkomer -vlhkost okolo 50% vyhovuje,teplotu udržujte nad 20 a vetrajte .A skontrolujte pohladom na strechu či sa sneh u vás neroztapa skor -teplo zo stropu unika bez izolácie von.Ak neprší a nie je sníh a budete topit a vetrat ,tak sa vrstva na ktorej kondenzát vzniká prehreje a vlhkost sa prestane zrážet cca za 4-5 dní -čaká vás v lete oprava parozábrany aj izolácie

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 16:57
avatar

Pokud je konstrukce střechy někde špatně navržena,dochází ke kondenzaci zcela běžně,je nutno asi střešní plášť rozebrat a vše předělat.Kamill to vše popsal.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.