Co musí splňovat vstupní dveře?

Od: Datum: 06.12.13 18:41 odpovědí: 11 změna: 07.12.13 13:06

Dobrý den,potřeboval bych radu ohledně vstupních pan.dveří.Byt patří městu a žije v něm jedna známá.Vyměnili jí vstupní dveře do panelov.bytu.Původní dveře 90ky a normálně vstupní.Teď jí dveře vyměnili za 80ky,které netěsní,nejsou ani odhlučněné a o protipožární úpravě ani nemluvím.(osobně jsem dveře neviděl)Když se obrátila na město,že dveře nevyhovují,bylo jí sděleno,že vyhovují a navíc"že má jedny kvalitní,vchodové,dveře již při vstupu do samotného panelov.domu"Může mi někdo poradit,kde najdu informace co musí vstupní dveře splňovat i když jde o panel.byt?Byt nevlastní,platí městu nájem,tedy by tohle mělo řešit město ne?Původní dveře v hav.stavu,proto je měnili.Děkuji za info.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: naoko
Datum: 06.12.13 18:55

Bytové dveře paneláku musí být min 90cm, těmi dveřmi musí projít břemeno široké 80 cm. Světlá výška myslím 198 cm. Musí být protipožární. Obrate se na hasiče oni to úřadu vysvětlí. Jestli máte čas, tak tady to někde najdete :

ČSN (734301) a http://www.tzb-info.cz/pravni…b-a-souvisejici-predpisy#p556

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.13 19:01

Tedy je úplně jedno,že se jedná již o "druhé"vstupní dveře(jak město tvrdí) pokud správně chápu.Jednou jsou to vstupní dveře a je?Nezlobte se,že se ptám jak magor,ale potřebuji sehnat podklady,abych byl připraven pomoct známé vyřešit tento problém.Tedy hlavní je,že musí být vchodové dveře(do bytu) 90ky,pokud chápu dobře.

Datum: 06.12.13 20:15

Asi byste se napřed měl jít k přítelkyny na dveře podívat. Dát 80 dveře do 90tkových futer je nesmysl. Vstupní dveře do mého panelákového bytu, jsou široké 85 cm, vnitřní rozměr futer v nejužším místě 80 cm. Dveře jsou nové a proto již mají protipožární vložku, jak u nových požaduje předpis. Řada bytů v domě má ještě původní dveře bez protipož. vložky. Těsnění není problém, za cca 100 Kč se dá koupit gumové se samolepící vrstvou a dveře jimi oblepit.

Datum: 06.12.13 20:52

No,tak oni dávali i nové futra,ale vzhledem k tomu,že mají dveře cca 85cm,jedná se o 90ky,že.(volal jsem,aby raději přeměřila metrem)Jinak teda nic nemění na tom,že dveře jsou interiérové a tedy nemají co dělat na místě vstupních dveří.

Těsnění se sice koupit a nalepit dá,ovšem není to hlavní řešení pro odhlučnění "papír.dveří" .Dveře uvidím cca za 14 dní,tak jsem zvědavej.To,že jsou interier. dokazuje i to,že do dveří nešla vložit bezp.fab,tedy tak mi to bylo řečeno.Museli tam dát nějakou základní.Nejsem odborník,ale když jsem pořizoval inter.dveře,tak si pamatuju,že jsem volil třídu zámku,tedy wc,klasika atd. a zde byl problém s montáží zámku určených do vstupn.dveří.

Ale již jsem kontaktoval hasiče,tak jsem zvědavej.Bohužel ale řeším jen po telefonu,bydlím na druhém konci republiky :(

Jak na pohled zjistit,zda mají dveře protipož.vložky?Dá se vůbec?

Datum: 06.12.13 21:06

Na hraně křídla i pantů by měl být štítek. Z toho by mělo být možné identifikovat, co je to za dveře.

doplněno 06.12.13 21:06:

*u pantů*

Datum: 06.12.13 21:22

Děkuji,podívám se.

Datum: 06.12.13 21:13

Jestliže mají dveře 85 cm, nejedná se o devadesátky, ale o osmdesátky. 80 cm má futro a aby to fungovalo, má křídlo o pět cm více.

Datum: 06.12.13 21:21

Tedy je divné,že musí být vstupní dveře 90ky jak psal Naoko.Sám jsem schválně měřil dveře doma a mám teda taky 80ky.Na 100% tedy celej panelák

Datum: 06.12.13 21:35

To co černé, co vidíte na fotce po celé délce dveří po úzké hraně je protipožární vložka. Nějaká platická hmota, která se při požáru roztáhné (napění) a tím brání rychlému šíření plamenů a kouře.

Datum: 06.12.13 21:40

Je,děkuju moc

Datum: 07.12.13 13:06

v panelákách se běžně dělá vstup do bytu 80cm. 90cm není obvyklé. nebavímse o dnešní moderní výstavbě tedy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.