Jak odvětrat kotelnu?

Od: Datum: 06.12.13 08:07 odpovědí: 10 změna: 07.12.13 01:34

Dobrý den mám kotel Viadrus na tuhá paliva a štve mě, že když přiložím nebo zatápím, tak prostě chtě nechtě je kotelna vyuzená a samozřejmě i já. Proto mě napadlo, zda lze udělat nějaké odvětrání skrz zeď přímo ven, zda stačí jen udělat průduch a zadělat nějakou mřížkou nebo je lepší tam instalovat ventilátor, ale nemám s tím žádnou zkušenost (typ, rozměr atd.) Nemáte s tím někdo co dočinění co by bylo nejlepší? Díky za odpovědi. Vašek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 06.12.13 08:09

s tím ventilátorem opatrně, aby komín nedostal opačný tah

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.13 08:11

Ale já ho nechci dávat do komína, chci ho dát někam do zdi jenom aby to odvětrávalo čmoud z kotelny, copak to má vlviv na komín?

Od: paw®
Datum: 06.12.13 08:14

Kdyz bude ventilator dostatecne silny, tak muze otocit tah v komine. Nekudme s emusi do kotelny brat vzduch a pokud zbytek baraku mate utesneny, tak s emuze stat, ze si to prisaje z komina. Stejne jako kotel si prisava vzduch na horeni. Takze pruduchy by musely byt 2, jeden privodni, druhy odvod. Privod idealne v druhem rohu mostnoti nez odvod (lze natahnout od zdi trubkama).

Datum: 06.12.13 08:17

No já jsem měl na mysli spíše to, že ventilátor by tam byl na ovládání a zapnul bych ho pouze když bych šel přikládat a nebo zatápět, abych nebyla kotelna tolik vyčouzelá. Jinak by byl ventilátor vypnutý. Tak myslíte, že je lepší dát třeba jenom pasivní mřížku?

Datum: 06.12.13 08:21

ventilátor do stodesítky roury pod strop to určitě snese.

Od: bgmaniac*
Datum: 06.12.13 08:22

Pokud Vám kotel při přikládání vykuřuje, značí to spíš problém s komínem, nemáte ho zanesený? Případně máte příliš utěsněnou kotelnu, pokud do ní není dostatečný přívod vzduchu z venčí, vznikne podtlak a kotel špatně hoří, případně vykuřuje. Ventilační otvor bych klidně udělal jsem s mřížkou, kotel si přes něj bude sát vzduch pro spalování zvenku a pokud dojde k vykouření, kouř si vytáhne ven přes komín a ventilační mřížkou nasaje dovnitř opět čerstvý vzduch, kotelna se tak sama vyvětrá.

Datum: 06.12.13 08:42

Komín je nový, před týdnem jsme teprve zapojovali kotel. Ono to nečoudí nějak horentně, ale cítit to je někdy dost. Ještě nemám v komínu napevno přidělaná dvířka a ani tu ventilační mřížku, tak nevím, zda to má na to nějaký vliv.

Datum: 06.12.13 08:59

dvířka musí být těsná, jinak to přisává falešný vzduch, to se ví.

Od: bgmaniac*
Datum: 06.12.13 10:26

Samozřejmě, pokud je komín jakkoliv netěsný a netáhne pouze přes kotel, je to problém. Nasává vzduch jinde než má a tím pádem se ochlazuje a nasává falešný vzduch jinudy a tím pádem ne z kotle - s největší pravděpodobností původ Vašeho problémů.

Datum: 07.12.13 01:34

Lepší než řešit následky, je odstranit příčiny. Použití vntilátoru je vhodné, ne však k odvětrání, ale k zvýšení tahu komína. Nejlepší je zadat řešení topenářské či kominické firmě, která má s tímto zkušenosti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.