Polyst. stropní desky do koupelny

Od: Datum: 05.12.13 19:40 odpovědí: 7 změna: 07.12.13 14:01

dát polystyrenové stropní desky do koupelny? co vlhko v dutinách mezi lepidlem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mirek60
Datum: 05.12.13 19:57

Předpokládám, že to má být náhrada za chybějící nebo nedostatečnou izolaci stropu. Pokud ano, tak je to špatné řešení. Vlhký vzduch se dostane do všech dutin, voda zkondenzuje pod deskama a neumí jít ven. Plíseň na sebe nenechá dluho čekat. Tyhle stropní desky se můžou použít pouze jako "okrasa" na dobře zateplený strop někde v obýváku. Slušné a rychlé řešení je profesionálně udělaná izoce stropu, třeba sádrákem (to je snad jediné smysluplné využití sádráku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.12.13 20:51

Zdali dát či nedat je potřebné více info.

Vlhko myslíte ve kterých dutinách?

Pokud tam nedojde ke kondenzaci vlhkosti, tak problém nebude. Máte strop dobře zaizolovaný?

Datum: 05.12.13 21:07

Při rekonstrukcích panelákových koupelen je běžně používám.Pokud není nad stropem nevytápěná místnost,kondenzace vlhkosti nehrozí.

JABRAKA

Od: mmontas*
Datum: 06.12.13 17:07

po přilepení zůstanou prázdná místa bez lepidla - tím jsem myslel dutiny - vpodstatě jsem chtěl trochu zateplit strop - nemám v koupelně topení - je to cihlák a trámové stropy v pokojích v koupelně nevim je mu tak100 let

Datum: 06.12.13 18:53

Jako tepelná izolace zevnitř jsou PS kazety zcela nevhodné.

JABRAKA

Od: mmontas*
Datum: 07.12.13 12:48

nevím proč jsou nevhodné když výrobce tvrdí opak

Od: kono
Datum: 07.12.13 14:01

Tak to jsem řešil před 12tí léty. Strop v.295cm jsem snížil cca o 20cm roštem ze střešních lati, do roštu jsem nařezal 5 cm polystyren, na celou plochu roštu zase vrstvu 5 cm polystyrénu ( vytmelené akrylem ) a potom podhledové polystyrenové čtverce 50x50x2 cm kolem zdi vytmelené akrylem. Vše bez problému.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.