Komín vs nosná zeď

Od: Datum: 05.12.13 18:45 odpovědí: 2 změna: 06.12.13 09:37

Zdravím všechny,

potřeboval bych poradit ohledně výstavby nového komína (stavebnicový systém). Potřeboval bych ho umístit do stávající stěny. Nejsem si ale jist, zda tento zásah bude možný. Zda se nejedná o nosnou zeď (zatím jsem nekoukal na směr stropních trámů, ale předpokládám, že půjdou ve směru kratších stěn domu), případně, zda se do ni dá vstoupit, pokud v tomto místě nezůsane trvale otvor, ale bude opět sezděna. Pro představu přidávám obrázek půdorysu. Obvodové zdi mají tloušťku zhruba 80 cm, středem domu jde chodba, po obou stranách stěny (zeleně) cca 50 cm. Modře je pak přídtavek (ten je již jen na cihlu). Komín bych potřeboval umístit do červeně označeného místa. Jedná se o starý dům z pískovcových kamenů.

Předem děkuji za info a rady ...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.13 20:57
avatar

Nosná zeď je od toho, že něco nese. Pokud uděláte do stěny díru pro komín, nebude v cestě nic překážet, tak stále bude nosná a nic se nestane.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pitrs*
Datum: 06.12.13 09:37

taky se hlavně podívejte, jak je řešen krov, abyste náhodou nevyšel s komínem do plné vazby (zrovna tady nad nosnou zdí bych tipoval, že budou uloženy sloupky krovu a staženy kleštinou). Prověřte rovněž uložení stropních trámů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.