Jak na elektrocentrálu?

Od: Datum: 05.12.13 14:33 odpovědí: 1 změna: 05.12.13 15:08

Zapojení je asi takové:

Ve studni je nautila a sondy. U studny je rozvaděč se stykačem, jističem atd. Přívodní vedení je čtyřvodičové cca 1 km z rozvodnice ve stodole. U vodárny v baráku je tlakový spínač, který teprve po sepnutí pouští přes stykač napájení k rozvaděči nautily. Na tohle mám připravit zapojení elektrocentrály, která bude umístěna u rozvodnice ve stodole. Zatím teoretický problém mi dělá zapojení vodičů N a PEN z centrály, aby to mohlo fungovat stejně, jako na síť. Domnívám se, že v důsledku použití stykačů hladiny a tlakáče to nepůjde tak lehce vyřešit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.13 15:08
avatar
Elektrikář by centrálu napojil tam, kde je hlavní přívod elektřiny do rozvodnice. Samozřejmě za elektroměr, protože to bude vlastní zdroj. A taktéž přes vypinač, ještě lépe přes stykač, kterým se před/při nahozením centrály odpojí pro jistotu přívod obecní elektriky.
Nebylo by nejvhodnější pustit síť a centrálu proti sobě.
Takže nechte to na oprávněnou osobu znalou s příslušnou kvalifikací, praxí a zkušenostmi.
doplněno 05.12.13 15:13: Pokud snímače hladiny vody a tlakový spínač fungují na síť, měly by fungovat i na centrálu. Jen nezapomenout správně nafázovat, aby se nautila netočila opačně.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.