4kvadrantní elektroměr a FVE

Od: Datum: 04.12.13 18:09 odpovědí: 3 změna: 06.12.13 16:46

Ahoj kutilové a rádcové .

Mám na domě FVE 10kW ( 3fázová ) a namontovaný 4kvadrantní elektroměr od EONu . Na topenív domě používám aku nádrže + elektrokotel.Má představa je svítí li slunce - jede FVE spotřebovává se vyrobená energie elektrokotlem který topí do aku nádrží popřípadě do topného okruhu.

Aktuálně stojím před problémem že nevím kolik energie v reálném čase vyrábí FVE a na kolik je možné pustit elektrokotel ( ten je možno regulovat postupným připínáním a odpínáním tělěs podle výroby FVE ) s ohledem na spotřebu domu .

V domě mám inteligentní systém řízení který reguluje topení a je připraven na připojení FVE . Technik mi doporučil využít výstupu z elektoměru pro odčítání aktuální výroby pro připojování výkonu elektrokotle.Bohužel již neví co je k tomuto za potřebí . Poradíte mi prosím kdo víte o co se jedná?

A dále pod čarou jak zapojit aku nádrže?

Děkuji všem za jejich rady . Tom.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.13 20:42

ahoj, velmi doporučuji pořízení wattrouteru, dokonce myslím, že eon ho nyní nabízí s výraznou slevou. Od té doby, co ho mám, tak v případě výroby a nenatopené aku nádrže nedám čezu ani watík

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomm
Datum: 05.12.13 06:55

Dobrý den , díky za odpověď , jaký máte prosím typ wattrouteru?

Bohužel nejsem zákazník EONu a přecházet se mi k nim moc nechce , jsou nejdražší :(

Datum: 06.12.13 16:46

Jak už tu bylo zmíněno, použijte wattrouter nebo jemu podobné řešení, rozhodně přizvěte odborníka. Do EONáckého elektroměru vám stejně nepovolí nic dalšího zapojit. Celá záležitost je jednoduchá, chce to jen měřit proudy na správném místě a nějakým způsobem je vyhodnocovat, ale jak říkám, neřešte to sám!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.