Koupě bytu přes realitku a ověření právnika?

Od: Datum: 04.12.13 12:37 odpovědí: 11 změna: 06.12.13 09:44

Zdravím všechny,chystám se s přítelkyní koupit byt v Kolíně 3+1 který prodává realitní kancelář RegionReal,dle referencí co jsem slyšel tak je to solidní realitka a jedna z mála podstivých.Můj dozat spočívá v tom,že ses jej chystáme koupit na hypotéku.realitní kancelář spolupracuje s nezavislým advokátem panem Martinem Michňákem,který připraví všechny smlouvy a veškeré peníze půjdou k němu do úschovy,zkoušel jsem hledat nějaké zkušenosti s tímto pánem na internetu ale bohužel jsem nic nenašel,je prý členem advokátní komory .Máme s přítelkyní trochu strach o své peníze ,nemáme s koupí nemovistoti žádné zkušenosti,tak jsem se chtěl zeptat zda s tímto pánem nemá někdo zkušenost abychom byli klidnější .,že dopadně vše v pořádku.Děkuji za jakékoliv rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 04.12.13 12:45

Vse se deje na zaklade smluv, ktere si nechate zkontrolovat vasim vlastnim pravnikem.

A to vcetne smlouvy o ulozeni penez do advokatni uschovy, kde je jasne receno za jakych presnych podminek a jakym zpusobem je advokat s penezi opravnen nakladat.

Advokati jsou ze zakona pojisteni. Ze by vase penize byli nejakym zpusobem zpronevereny je nepravdepodobne.

Ohodnoceno: 0x

Od: naoko
Datum: 04.12.13 13:38

Ne "prý" je členem advokátní komory, ale vězte, že JE členem advokátní komory pod ev.č. 3541. Najdete to v odkazu.

Nemáte se čeho obávat. Přeji dobrý kup.

http://www.michnak.cz/

Od: martin1*
Datum: 04.12.13 17:49

Ok,děkuji moc za reakce.

Datum: 05.12.13 01:21

Realizoval jsem již několik prodejů a koupi nemovitostí a taky jsem byl v kontaktu s RK. Podotýkám, že nejsem makléř. Moje zkušenosti s RK ,nejsou moc dobré. Vždy se oháněli tím, že spolupracují s renomovanou advokátní kanceláří, členem advokátní komory (neznámadvokáta který by nebyl) a že smlouvy nemají chybu a advokátní úschova je nejbezpečnější. Není, jedině notářská úschova je bezpečná, protože v případě zpronevěry nebo jiných problémů je garantem stát. Můžete si to ověřit. Vždy se mně vyplatilo realizovat smlouvy přes notáře včetně úschovy a současně jsem dohodl, že zařídí vklad do KN a poté vyplatí kupní cenu a taky odvede daň z převodu nemovitosti na FÚ. ( moje zkušenost, RK vše při prodeji domu ošetřila smluvně, takře jsem se nestaral o odvedení daně z převodu a po několika letech mně přišla upomínka včetně doměření penále a RK vysmátá, provizi schrábla a tím, že se změnily vztahy mezi jednateli jsem utřel hubu a vlastně platil dvakrát) Znám i případ prodaného bytu a vše finančně vyřešeno, ale nebyl realizován vklad do KN, jen byla podána žádost. Nový majitel pak platil právníka, který ho u sporu zastupoval. Takže připlatit několik tisícovek za notáře se skutečně vyplatí. Přeji dobrou koupi

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.12.13 01:39

Souhlasím s Docentem: určitě nespoléhat na právníka doporučeného realitkou.

Realizovat prostřednictvím notáře, kterého si vyberete sám.

Ohodnoceno: 1x

Od: martin1*
Datum: 05.12.13 08:29

Po včerejších reakcích jsem bohužel byl s přítelkyni podepsat rezervační smlouvu kde je psáno že rezervační poplatek(50tis) půjde do uschovy k uvedenemu pravnikovi.Skoda ze vase reakce nebyla o něco rychlejsi...děkuji

Datum: 05.12.13 08:43

Nepropadejte panice, velká a zavedená realitní kancelář se nemůže dopouštět podvodů a jiných nepravostí, jinak by se na realitním trhu dlouho neudržela. Totéž platí o spolupracujícím advokátovi. Také jsem převáděl několik nemovitostí a s realitkami přicházím do styku při převodu bytů našeho družstva a nikdy jsem nezískal špatnou zkušenost. A advokátní úschovu peněz jsem využil několikrát, vždy bez problémů. Takže klid, všechno dobře dopadne.

Datum: 05.12.13 10:11

Zbytecne plaseni.

Je uplne bezne, ze ma realitka domluvenou advokatni kancelar, vse pak bezi jak po dratkach a neni nutne si sam shanet nekoho jineho. Neni na tom vubec nic spatneho.

Neznamena to, ze ta kancelar pracuje pouze pro tu realitku a nema na praci nic lepsiho, nez cekat na spachani zpronevery 50 tisic Kc.

Od: asdd
Datum: 05.12.13 11:46

Už se to stalo, že advokát zpronevěřil peníze které měl v úschově. Pravděpodobnost je hodně malá, ale ne nulová. Pokud vím, tak za notáře ručí stát, ale za advokáta ne = pokud to advokát prošustruje a nic nemá tak sbohem penízky..

Od: beda*
Datum: 06.12.13 02:00

bruno2 a axus nevím kde berete tu jistotu, že advokátní úschova je natolik bezpečná, že se nemůže nic stát a zákazník nemůže o peníze přijít. Nechci tvrdit, že jsou všechny realitky špatné, ale je dost RK s kterými bych se bál realizovat prodej nebo koupě nemovitosti. Máte asi štěstí, že jste narazili jen na poctivé. Kdo se jednou spálil a tratil peníze, je poučen a pak volí cestu nejbezpečnějš, což notář je, protože za jeho pochybení ručí stát. V oblasti realit se pohybuji již dost dlouho a tak mám jisté zkušenosti, dobré i špatné. Nehledě, že jsem absolvoval kurzy a školení realiťáků. Vím co vám mají při jednání vypíchnout a co se snažit potlačit. Jak uzavírat exkluzivní smlouvy a co nabulikovat, aby zákazník nabyl dojmu, jak je výhodná. Je, ale hlavně pro RK. Jsou smlovy, z kterých není ůniku a soudit se nemůžete, protože ve výsledku zjistíte, že je tam šikovně propašovaná rozhodčí doložka a kdo je rozhodce? Ejhle advokát co smlouvy připravuje a přijímá peníze do úschovy. Abych byl konkrétní, nechte si poslat smlouvu např. Vitom reality a pozorně čtěte. Nemáte úniku a když si seženete sami kupce, tak jim přesto zaplatíte provizi. Jsou realitky, kterým dosud prochází, že se živí jen inkasováním provizí a nic pro vás neudělají. Lidi jsou stále naivní a důvěřiví a na nich se dá vydělat. Nemusím snad pokračovat, už tak jem napsal skoro román.

Datum: 06.12.13 09:44

...že se nemůže nic stát a zákazník nemůže o peníze přijít...

To nikdo netvrdi. Stat se muze cokoliv.

A k tem smlouvam. Kdo prodava nebo kupuje nemovitost v radech milionu a nezaplati si vlastniho pravnika, ktery mu smlouvy zkontroluje a pripominkuje, nez je podepise, je hlupak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.