Rozbitá hlava o stůl - první pomoc

Od: Datum: 03.12.13 21:04 odpovědí: 6 změna: 03.12.13 21:55

Zdravim, zrovna si můj opilý přítel rozbil hlavu o roh stolu a teklo z nej celkem hodne krve. Pac byl opilej nechtel abych volala zachranku tak sem mu to akorat oplachla, ale nevim vubec co mam delat. nejhorsi on me vubec neposloucha a usnul a ja se bojim aby nemel treba otres mozku. Vubec nevim co mam delat on je hrozne nezodpovednej a vubec se s nim neda mluvit ale nechci ho mit na triku... poradte prosim nekdo vubec nevim co mam delat

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 03.12.13 21:18

Riskujete, sice otřes mozku nemusí ještě nic znamenat, měl jsem ho po pádu na bruslích též, poseděl jsem si a odjel. Když tak kontrolujte, ale asi bych ho odvezl, sich je sichr. Máte dvě možnosti...rozhodnutí je na vás!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.12.13 21:21

a nepošlou ho rovnou na záchytku? Když bude pod dohledem a strávíte u něj noc... uvidíte i zda se rána zahojí nebo bude často krvácet - pak je to na šití.

Ohodnoceno: 2x

Od: janm
Datum: 03.12.13 21:19

Také se mi to přihodilo, tedy sousedovi, (spadl v opilosti na hlavu ze schodů) volal jsem 112 ale nikdo nepřijel, naštěstí nic mu nebylo, zkuste zavolat a jen se zeptat co s tím, třeba Vám aspoň poradí po telefonu.

Ohodnoceno: 0x

Od: tutu
Datum: 03.12.13 21:23

Pokud teče krev je správné omýt ránu studenou vodou, možné je i přiložit také studený obklad a přiložit obvaz, zastavit krvácení. Pokud máte podezření na otřes mozku je NUTNÉ aby zraněného prohlédl doktor a zraněný nesmí spát. Nemyslím si, podle vašeho popisu, že to bude otřes mozku, ale nevím jak to vypadá, jaká to byla rána. Pokud si nejste jistá určitě je lepší dojít k doktorovi ikdyby to nic nemělo být, než si to pak vyčítat

Ohodnoceno: 0x

Od: tere71*
Datum: 03.12.13 21:41

moc dekuju on teda nanestesti usnul ale prestalo to krvacet a v posteli se normalne vrti tak snad to bude dobry, jsem se jen hrozne vyděsila...

Datum: 03.12.13 21:55

tak to je správně akční dotaz... (a váš přítel je teda taky správnej, když se takhle dokáže zlinkovat ještě před devátou večer)
no, z jaký vejšky na ten roh spadnul? - a jak moc to při tom pádu dostal? (krev může bejt jen ze škrábnutí);
zavolat na opilého záchranku - to může znamenat i průšvih - jestli se třeba s nima začne prát...
teoreticky - velká rána - otok mozku - smrt, jenže jak velká je pravděpodobnost takovýho scénáře? - pokud to nebyla šílená šlupka, malá, resp. nepatrná
takže pokud soudíte, že ta rána nebyla moc velká, tak se na to vykašlete; pokud si nejste jistá - můžu vám jen říct, že bych to i tak nechal asi být (když bych měl volit mezi malou pravděpodobností velkýho průšvihu a velikou malých mrzutostí (i když ta hypotetická potyčka se zdravotníkama by už nebyla malá mrzutost), zvolil bych nejpíš ten risk)
(bezprostředně po ráně se choval jak - kromě opilosti žádné přiznaky chvilkového výpadku?)

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.