Mám karmu nebo plynový kotel?

Od: Datum: 03.12.13 19:32 odpovědí: 5 změna: 04.12.13 07:58
avatar

Zdravím, vyplňuji předávací protokol k domu kvůli přechodu k jinému poskytovateli energií.

Mám zde zaškrnout plynové spotřebiče, které jsou v domácnosti a je zde napsáno kotel a karma. No a já teď nevím, zda mám kotel nebo karmu. Dosud jsem myslel, že mám plynový kotel s průtokovým ohřívačem vody, ale když jsem si přečetl definici karmy, tak je to prakticky taky průtokový ohřívač vody. Tak teď nevím, mám karmu nebo kotel? Jedná se o Thermonu Therm 12 CME. Předem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 19:33
avatar

máte plynový kotel

Karma jen ohřívá vodu

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.13 19:41
avatar

Díky moc za info:)

Od: hujer123*
Datum: 03.12.13 20:55

Kar ma - odvozeno od jména zakladatele firmy KARel MAcháček. Firma Karma a.s. stále existuje a vyrábí kuchyňské spotřebiče, kotle, průtokové ohřívače...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 03.12.13 19:38

Karma je starý obchodní název kdysi velmi populárního a v našich zemích často používaného plynového průtokového ohřívače vody pro mytí nádobí a do koupelny. Ne na vytápění. Je to stejný pojem pro průtokový ohřívač vody jako pro vysavač lux a vysávání luxování, což je odvozeno od názvu kdysi proslulého vysavače švédské firmy elektrolux a tak se i dnes luxuje vysavači od úplně jiných výrobců s úplně jinými názvy. A podobně se voda v koupelně zvláště u starší generace ohřívá v karmě i když výrobce je úplně jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.13 07:58
avatar

Jestli spotřebičem ohříváte jen vodu a netopíte, zaškrtněte Karma. Jestli spotřebičem topíte, zaškrtněte kotel. Jestli máte doma obojživelníka, kterým ohříváte i vodu i topíte, pak také zaškrtněte kotel. No a pro ty, kteří jsou mimo obor, Karma je značka nejen pro průtokové ohřívače vody, ale i pro kamna, lidově zvaná vafky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.