Jak odstranit z chlupatého koberce vlasy?

Od: Datum: 01.12.13 12:53 odpovědí: 6 změna: 01.12.13 23:03

Pěkný den všem, máme v pokoji chlupatý koberec (jak je na obrázku) a je v něm plno vlasů. Ráno jsem ležela v posteli a jen tak po něm přejela rukou. Měla jsem plnou hrst vlasů. Koberec obden vysáváme, jednou za 2 týdny vytřepáváme ale vlasy se tam drží. Jak je z něj dostat? Existuje nějaký kartáč nebo něco takového? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 13:12

"Koberec obden vysáváme, ..."
Naskýtá se otázka : Čím?
Vysavače mají různý výkon, ty běžné obvykle dost malý na chlupy a vlasy ve vyšším koberci. Také u rotačních kartáčů je značný rozdíl v jejich funkčnosti. Já mám dobrou zkušenost s vysavačem Dyson Animal, ale je pravda, že cena je proti běžnému vysavači trošku jinde.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.13 13:28

Měli jsme takovou předložku a jelikož byla vlněná byla neustále obalená chuchvalci i když se zdálo, že je doma čisto -putovala z domu i když na došlap byla hrozně příjemná.

Takové věci hrozně přitahují jak prach tak veškeré vlasy a chlupy. Nebude než pečlivě z největšího asi obrat rukou a pak řádně ale řádně vysát

Pro mne to byla jen past na prach a nesnáším takové pasti. Znáte to jistě sama ,člověk uklidí a za pár hodin je to tam znovu . Pokud to půjde- zbavte se ho./ Jen můj názor/

Datum: 01.12.13 13:33

Někde jsem četla namočit gumovou rukavici a přikládáním se vlasy? chlupy přilepí. Druhý způsob je omotat na ruku lepící pásku, lepem ven a tím lepidlem posbírat vlasy a chlupy.

Datum: 01.12.13 15:48

Možná že by pomohl lepící váleček,který se oplachuje pod tekoucí vodou.Prodává se samostatně a nebo v sadě tří různých velikostí.

Datum: 01.12.13 16:21

Zadejte si v Googlu ruční zametač. Objeví se vám třeba toto:

http://www.mi100.cz/shop/doma…s-supra-11950-leifheit-detail

A jistě i moho jiných výrobků v různých cenách. Na nitě a vlasy je to asi dobré. Ale právě jen na ty nitě (ocení zejména švadleny) a vlasy. Já nedávno vyhodila z půdy dva asi 40 let staré kusy po babičce a po mamince. Vzpomínám, že jsem si to neoblíbila, protože drobečky, prach atd. to nesbíralo a velmi problematicky se namotané nitě a delší psí chlupy z kartáčků odstraňovaly.

Asi bych vám doporučila poohlédnout se po bazarech a před zakoupením nového si vyzkoušet nějaký sice už použitý, ale levný kus.

Od: host
Datum: 01.12.13 23:03

Mechanický smetižrout (mechanický vysavač na koberce, švédský kartáč apod.) při pojezdu po koberci nebo podlaze svými kolečky roztáčí podlouhlé kartáčky, které sbírají prach a také vlasy a nitě. Žádná síťová šňůra, žádný odběr elektrického proudu, pouze se tlačí po podlaze tyčkou sem a tam. Prach sbírá normálně a vlasy se obvykle namotají do kartáče a hospodyňku pěkně štvou, protože je musí obtížně vymotávat a kartáč čistit, ale na druhou stranu je to důkaz, ze to bere vlasy i nítě.

Možná doma ještě někdo najde čtyřicet let starý malý plechový smetižrout z Mechaniky, nebo větší už plechový, nebo máte nový moderní. Ve vysávání prachu se vysavači nevyrovná, ale vlasy sbírá.

Nebo stačí vlasy z koberce vyčesat kousek po kousku ručně obyčejným kartáčem, nebo plochým silonovým kartáčem na mytí zad, apod.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.