Podložka pod termostatickou hlavicí

Od: Datum: 30.11.13 23:09 odpovědí: 3 změna: 01.12.13 11:39

Dobrý den,

nedávno nám dělali v domě termoregulaci topné soustavy a při tom dělali "něco" i s mými termostatickými hlavicemi (co, netuším). Nedlouho na to, jsem potřeboval sundat radiátory, abych za nimi vymaloval, ale termostatickou hlavicí mi nešel ventil úplně zavřít. Zjistil jsem, že ve ventilu pod hlavicí je nějaké plastové kolečko (podložka), v němž je zářez na šroubovák a stupnice s čísly. Aby šel ventil úplně zavřít, musel jsem toto plastové kolečko zcela zašrouvovat do ventilu, jinak hlavice ventil nezavřela. Neví někdo, o co se jedná, zda už to tam bylo standardně dané, když mi měnili radiátory a dávali termostatické hlavice, nebo to tam dali až při termoregulaci? Nevím, jak moc to mám teď povolil, nastavit... Co s tím? Snad jsem se vyjádřil srozumitelně. Na netu jsem zkusil pátrat, ale nic jsem nenašel. Nechci se ptát na SVJ, aby neměli kecy, že jsem do toho zasahoval, pokud to tam dali v souvislosti s tou termoregulací. Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.13 23:59

Tím ventilem se zeřizuje průtok vody (aby proudila do všech radiátorů stejně).Měl jste si poznačit jak byli přitáhlé já je nastavoval tak že jsem skoušel teplotu radiátorů a přitahoval-odtahoval Obecně platí čím blíž kotli tím víc přiškrtit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 01.12.13 11:30

Na radiátorech máte dvojregulační ventily. . 1 . -to je termohlavice kterou zavíráte přívod vody do radiátoru. 2.- to je ta stupnice s těmi čísly . Vevnitř ve ventilu máte 6 dírek různých velikostí a když vám vyvažovali topnou soustavu tak to nastavovali na určitou velikost té dírky - množství průtoku vody radiátorem. Dělá se to proto , aby ve vašem baráku topily všechny radiátory stejně. Aby např . ten radiátor co je prvnní na větvy netopil naplno a ten co je poslední netopil vůbec. Pokuď to byli profici co tomu rozumějí a né blbci ( což se taky stává) tak bych do té stupnice nezasahoval. Pokud jste s tím otočil , tak bych se podíval na jiný radiátor v bytě a nastavil to podle toho. S velkou pravděpodobností budou nastaveny stejně.

Proč vám nešlo s termohlavicí úplně uzavří přívod je mi záhadou. Mohla být málo dotažená na ventilu? Některé termohlavice nemají na stupnici nulu ale vločku -částečně propouštějí - na zámrz. Jakou máte vy - nevím.

Když je termohlavice špatná a potřebuji ji úplně zastavit , tak ji odmontuji , nastavím na plný průtok -5 - vložím do ní minci a jemně s citem dotáhnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 01.12.13 11:39

ajejej . Omlouvám se za pravopis. Ta vaše čeština je na mne moc těžká .ale kdybych to psal po našem tak tomu nerozumíte vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.