Jaký poskytovatel energií?

Od: Datum: 30.11.13 19:10 odpovědí: 8 změna: 02.12.13 09:32
avatar

Zdravím, po koupi rodinného domu řešíme poskytovatele elektřiny a plynu. Nejdůležitější položkou u nás bude asi plyn, protože jeho pomocí budeme vytápět dům, ohřívat vodu i vařit.

Problém je, že chlapík, od kterého jsme dům koupili, ten dům zdědil po svém otci, na kterého jsou psány veškeré smlouvy o energiích. Nyní po prodeji zažádal o ukončení smlouvy se současnými poskytovateli a my řešíme, ke komu přejít (jsou tam ještě nějaké složitosti, a proto si chceme sami přejít k novému poskytovateli).

Uvažoval jsem nad společností X Energie - mají slušné ceny, ale neznám je a po přečtení diskuze na poradte.cz jsem už kapku na vážkách, zda k nim jít.

Poradíte tedy, jaký z poskytovatelů vám vyhovuje? Klidně bych šel i k menším poskytovatelům, ale samozřejmě ne k nějakým "hajzlíkům".

Moc díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.13 20:15
avatar

nerad bych přímo jmenoval, ale teď je výhoda, že jeden poskytovatel je schopen dodávat např. el i plyn. Tak bych to asi sjednal. Dobré ceny měl eon, aby přetáhl zákazníky, ale taky jsem na ně nadával dtto rwe. hledejte na internetu srovnání cen energií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 30.11.13 21:30

sejny: Letos jsem přešel pod EON. Z těch větších, zavedených prodejců plynu jsou nejlevnější. Co bude do budoucna se uvidí.

miramira: Jaké problémy jste měl s eon? Co mě čeká?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 00:32
avatar

Celkem mě zaujaly i Elimon, 3E (Europe Easy Energy), Eon a Fonergy. Jaké máte zkušenosti s těmito poskytovateli?

Datum: 01.12.13 08:32
avatar

u Eon jsem byl před několika lety a byly suverénně nejdražší. Teď už je situace na trhu jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaha
Datum: 01.12.13 10:55

Nepíšete jakou máte distribuční sazbu.X energie je jedna z nejlevnějších a je i mým dodavatelem.Jsem u nich od jejich začátku.Dnes mají přes 45000 zákazníků.U Eonu bych zaplatil v loňském roce o 5600 kč více než u X energie, mám spotřebu 20 Mw.Nyní je vhodná doba pro výběr dodavatele.Ceny energií ještě všichni dodavatelé nezveřejnili.Má se tak stát v nejbliších dnech. Přeji dobrý výběr dodavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 13:12
avatar

Distribuční sazbu na elektřinu máme D02d.

Datum: 01.12.13 18:12
avatar

Tak poslední kolo:

X Energie?

Elimon?

3E?

Zajímá mě nejen cena, ale i kvalita služeb. Díky za rady - potřebuji smlouvu zařídit co nejdříve.

Od: sejny*
Datum: 02.12.13 09:32

Tak jsem před chvilkou zhlédl ceníky na příští rok na tzb-info.cz a nejlépe pro mě vychází Eon a Elimon s tím, že jsem spíš rozhodnutý pro Elimon díky všeobecné spokojenosti s tímto poskytovatelem (načteno z diskuzí atd.). Co vy na to?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.