Vánoční stromeček - jak ho skladovat?

Od: Datum: 29.11.13 11:30 odpovědí: 10 změna: 29.11.13 17:30

řekněme že 1.12. pujdu do lesa a uříznu si nějakej krásnej stromeček.

Proč 1.12? no další vikendy by se mohlo stát že to v lese budou hlídat a chytnou mě tedka vím že je to v lese v pohodě

Nechci žádnou kritiku že jdu krást do lesa a at si ho koupím tu si strčte někam :O Stromek chci pro děti a nebudu kupovat nějaké koště za cenu krásného dárku pro dítě a na umělej kašlu.

Kam ho mám dát a jak uložit aby vydržel do vánoc a dlouho po nich

Díkes

administrátor uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dobrman*
Datum: 29.11.13 11:38

My ho necháváme ve dřevníku postavený v kybli s vodou.

Kritizovat nebudu, je to vaše věc, hlavně aby vás nevyšel pěkně draho

Od: zepe®
Datum: 29.11.13 13:16

diky strucna rada bez kecu

Od: laik
Datum: 29.11.13 11:59

To tedy davas detem pekny darek do zivota.

Deti: Tati, kde se bere stromecek, ktery mame na Vanoce?

Ty: Chodi se KRAST do lesa!

*ee*

Od: laik
Datum: 29.11.13 12:03

Mozna ten "trik" se stromkem muzes udelat i s peknym darkem pro deti. Proc by meli dostat jen jeden pekny darek, kdyz muzes v krame ukrast jeste jeden?

Jestli bydlis blizko lesa, kde rostou vhodne stromky, tak je sance, ze tam myslivci prodavaji vanocni stromky za rezijni ceny. Nebo si muzes stromky pestovat na zahrade a kazdy rok podriznout jeden a jeden novy zase vysadit.

Datum: 29.11.13 13:25

první čas rady vypustim to me nezajima

jo bydlim vsude kolem nas jsou jenom lesy k nam ani nejezdej prodejci se stromka asi chapou ze u nas nevydelaj :) proto si zajdu primo do lesa

diky :D

Datum: 29.11.13 13:01

Stromek uložte na studené místo, klidně i ve tmě a kolem 0 stupňů, týden před přenesením do místnosti ho přeneste na teplejší místo, zařežte kmínek a ponořte do vody. Nestavte v blízkosti topení, stromek se má odstrojit na Tři krále a ne vydržet do dubna. Chtěl jste radu bez zbytečných keců, co si o tom myslím, je druhá věc.

Datum: 29.11.13 13:07

diky

Od: pb®
Datum: 29.11.13 13:26

Léta jsem si brala stromek z lesa. Né že bych ho řezala, ale oni lesníci dělají prořízky a krásné velké stromky nechávají ležet v lese. Nevím proč je alespoň za pár korun nenabídnou, nepotřebuju mít krásný vypěstovaný stromek za 500Kč, stačí mi nějaký nepravidelný chudáček, který stejně musí ustoupit silnějším stromkům a já z něj budu mít radost. Nevím jak dlouho ty stromky v lese leží, ale dávám je vždy ven do kýble s vodou a na Vánoce mámě pěkný stromek, který těch pár dní, než se odstrojí a vyhodí vydrží.

Od: asdd
Datum: 29.11.13 14:08

Jak stromek uložit tu už je, pokud chcete stromek ukrást z lesa, tak zásada "slušného zloděje" je vybrat stromek který nemá šanci přežít = např. jeden menší mezi dvěma většími. Sice bude kradený, ale škoda nebude žádná - za pár let do lesa naběhne lesák s motorovkou a tyhle překážející podfikne a nahází na hromadu... Prasárna je řezat stromky které pak chybí, za to bych bez milosti střílel (těm slušným bych jen namlátil holí ;)

Já si stromky pěstuju na zahradě, tak v klídku vezmu pilku 24. dopoledne, nemusim se bát hajnýho a řešit uskladnění ;)

Datum: 29.11.13 17:30

stromek bych asi uříznul o něco později nevím zda-li by vydržel takhle dlouho, ale až ho uříznete tak ho dejte jestli máte možnost někam pod přístřešek kde je venkovní teplota a nechte jej tam , asi 3 dny před vánocama hodně stromek do domu nazdobte - ale nečekejte že vám vydrží dlouho ... a dávejte pozor aby se vám ta krádež stromku neprodražila, v mnoha lesích již lesníci nanesly na stromky speciální postřik který v zimě (tedy venkovní teplotě) nejde cítit ani nejde vidět ovšem při pokojové teplotě (dejme tomu +20°C) jde cítit velice (slyšel jsem že se i z bytu velice těžce dostává) krom tohoto vám samozřejmě hrozí pokuta až 15 000 Kč a za to se dá koupit velice dobrý dárek. Při kácení také dejte pozor ... kacení bez povolení se trestá zvlášť , krom pokuty za krádež vám také hrozí pokuta za nedovolené kácení případně asi i za nedodžení BOZP a ohrožení majetku či zdravý ... Takový vánoční stromek se vám tedy může závěřem prodražit až na asi 150 000 Kč ... A TO SE VYPLATÍ !

doplněno 29.11.13 17:43:

To že mají prodejci samá předražená koštata můžete vy ... zloději co sprostě ukradnou stromek z lesa a ten stromek za ně potom zaplatí ten co si příjde stromek koupit ... Proč kupovat stromek? to je na hovno vezme pilku a sekeru a půjdem ho vyrubat do lesa jako správní burani - je to přece zadarmo tak co řešit, proč kupovat dárky? na hovno skočíme do obchoďáku vezmeme si tam pořádnou kabelu a dárky naházíme do ní a máme to zadarmo ,co řešit že to ten obchoďák zaznamená jako ztráty a produkt zdraží k tomu to ztrhneto z 13. platu svým zaměstnancům ,kteří potom nebudou mít na onen dárek případně na jiný - mě to přece nezajímá já tam nepracuju že? Nezapomeňte ovšem na to že co uděláte bude vám ještě větší mírou vráceno .. tak a teď položme ten nekonečně debilní dotaz .. "opravdu nevím proč se zdražuje zboží" "opravdu nevím proč zaměstnavatelé snižují platy" ... serte na nákupy - půjdem všichni krást ...

Upozornění od sys hejkal 30. 11. 2013 06:09:22
Až na ty exkrementy a to vylučování je to pěkný rozumný příspěvek!
Zkus to příště nazvat jinak...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.