Napojení ze sloupu. el. vedení

Od: Datum: 30.11.13 11:17 odpovědí: 9 změna: 30.11.13 23:44

co si mám myslet o tom, když se u nově postaveného domu objeví na sloupu el. vedení nová krabice (ve výšce cc.3m) ve které se šťourá Ukrajinec a natahuje přívod k el. ovládaným vratům poblíž? ten UK je zároveň majitel domu.předpokládám, že v té krabici nebude elektroměr, nebo snad ano?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.13 11:24
avatar

O novou přípojku se žádá rok napřed(nejméně)a předem si majitel domu staví"kapličku",do které při zavedení proudu montéři zapojí elektroměr-.Rozhodně jakékoliv ilegální zásahy hlaste,nejlépe policii.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 30.11.13 11:33

tak já rozhodně nejsem práskací typ. policie u nás je spíš na okrasu, než na řešení situací. denně tu několikrát projedou kolem odstaveného auta (cca.dva měsíce) na chodníku a nic se neděje a jestli to jede načerno, tak na to snad rozvoďáci přijdou. já to za něj určitě platit nebudu. navíc rozvoďáci jistě za elektriku také "neplatí". kapličku stavěl v den toho šťourání. možná je to elektrikář, nakonec ukáčka uměj "všechno", to přece vidíme na nových stavbách. jinak barák má pěknej, pěknou ženu, pěkný auto. možná , že už mu nezbývá na tu elektriku a nebo se mýlím.

Datum: 30.11.13 12:00
avatar

V rozvodných sitích (domy,sloupy) se smí "štourat" pouze odborná osoba ... o sloupy se stará u vás nejspíše E.on i ten by měl montovat-demontovat elektrické zařízení na sloupech, případně ODBORNÍK (tedy Elektrikář) s přislušnou splněnou normou. Ne nějaký kutil. Elektroměr se montuje do té kapličky před domem (ve starších domech v domě) Žádost o přípojku trvá asi rok (i méně dle kraje a obdobý kdy si požádáte). Pokud že elektřinu odebírá na černo (tedy za ni neplatí) tak ani nemá elektroměr a proud který si vezme se prostě "strácí" pryč , ovšem někdo jej zaplatit bude muset ten proud se totiž nikde nestratí on se jen přičte někde jinde ... je tedy i ve vašem zájmu kontaktovat policii případně správce rozvodné sítě (e.on či ČEZ) a poptat se na to zdali na tu a tu adresu existuje platná přípojka která je v provozu s elektroměrem. Pokud ne- věřte že ještě ten den přijede nějaký technik zároveň s policií a ukrajince velice rychle odstřihnou...

doplněno 30.11.13 12:01:

může se tedy zdát že on bere elektřinu zadarmo, to není pravda zadarmo není jen ji za něj zaplatí někdo jiný. ŽALOVAT SE NEMÁ, ALE HLASIT SE TO MUSÍ. je to i ve vašem zájmu (dá se to hlasit i anonymně)

doplněno 30.11.13 12:03:

jinak jsem elektrikář a pár takových "šetřilků" už jsem viděl i odpojoval a mohu říct že jen opravdovým zázrakem se nikomu nic nestalo a i za normálních okolností (přetížení sítě) mohl být ohrožen majetek sousedů ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 30.11.13 12:15
avatar

V této krabičce bývají pojistky a z této krabičky pak vede kabel k hlavnímu jističi a k elektroměru. Pokud ten kabel vede jinam, je to opravdu "podivné" !

Jinak i Ukrajinec může být elektrikář a může být majitelem domu.

P.S.: číselník elektroměru smí být v maximální výšce 170cm nad okolním terénem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.13 12:54
avatar

Majitel domu ale nemuze tahat kabel z zadne krabicky, kterou nema za elektromerem. Prece.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 30.11.13 18:57
avatar

Samozřejmě může. Pokud je zároveň elektrikářem a má to dohodnuté s revizákem od ČEZu. Myslíte, že já jako elektrikář bych si zval jiného elektrikáře, aby mi "doma" udělal práci, kterou umím také a mám na ni příslušné oprávnění a povolení?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 30.11.13 12:52

Může se taky jednat o naprosto legální dočasné připojení bez měření. Platí se paušálem. A divil bych se, kdyby při kontrole vedení na to rozvoďáci nepřišli. Tím telefonem, to jenom urychlíte, ale neušetříte ani korunu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.13 16:56

Ahoj. Tak jak já to vidím, je to, že na sloupu je třípojistková skřín s pojistkama 63 A a jestli si chlapík něco dělal s přívodem elaktriky a neměl ještě nasazený hodiny,tak si asi připíchnul kabel na přímo, třeba na vrtačku, nebo jiné zařízení. Bylo to třeba jen jaksi provizorní. Není to dobře, ale třeba to mohl mít i povolený.

doplněno 30.11.13 20:31:

Trošku mimo problem. Jako elektrikář si jistě můžeš udělat vše čeho jsi schopen. Mnohokrát to dělají i lidi, co by to dělat vůbec neměli. Ale i tzv. normálním i profi elektrikářům je zapovězeno zasahovat do rozvodů ČEZu, co jsou před elektroměrovou deskou nebo pod ní. Znám i soukromého elektrikáře,co potvrzuje a vystavuje revize, co si zavolá na služebnu- na mobil mistra, že pod něco potřebuje vlézt a pak ten k tomu určený pracovník ČEZu to pak znovu zaplombuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 30.11.13 23:44

Bohužel to zaplatíme my všichni, co poctivě platíme inkaso, aby nám nevypnuli elektriku. Jelokož v našich platbách se nějakýma procentíčkama počítá i se záplatováním pro černé odběry!

Proč by se např. ČEZ soudil s lidma s trvalým pobytem na MěÚ nebo ubytovanou výpomocí z východu, když tyto ztráty naflákne nám, poctivým platičům...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.