Staré typy zásuvek a vypínačů?

Od: Datum: 29.11.13 20:20 odpovědí: 8 změna: 30.11.13 17:16

Dobrý den. Koupili jsme starý dům, ve kterém je skoro všechno v původním stavu. Až na elektroinstalaci. Tam jsou skoro všude nové zásuvky a vypínače. Vzhledově se nám moc nelíbí. Chtěli bychom tam dát tyto, které tam byly předtím. Bohužel nevíme, kde je sehnat.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.13 20:50

V nějakém domě určeném k demolici. Možná v nějakém elektrobazaru nebo dát inzerát, možná se najde někdo, kdo dělá rekonstrukci a bude je rušit. Tyhle se už léta nevyrábí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 21:42

Ahoj. Už se pravda dost dlouho nevyrábí a je to škoda. Byly to pořádný držáky. Ještě nedávno jsem je zase viděl u jedněch známých. Občas procházím stavební bazary, ale na tyhle veterány jsem zatím nenarazil. Asi se při rekonstrukcích spíš vyhazují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 23:12

Člověče, vykašlete se na to. Osobně si myslím, že je to hnus a ztráta času. Já si kupuji zásuvky a vypínače ABB - Tango v bílé barvě, dělají se i v jiných, není to žádná pálka, kupuju to po částech přes známého na IČo, ve velkoskladu, takže to mám levnější než v klasické prodejně a super ;). Doporučuji to i Vám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.13 08:45
avatar

Křečku,

Tyto typy se samozřejmě nové sehnat nedají.Já mám speciální krabici,kde mám tyto zásuvky,vypínače i tlačítka uloženy,ale jsou to vyřazené a použité.Rozhodně bych nedoporučoval takové používat,pouze nouzově.Mechanika už může být na hranici životnosti.Dnes se dají koupit typy,které se do mělkých krabic dají běžně použít.Vyměnit tedy celé.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.13 17:08
avatar

Taky jsem je doma měl, ale už jsem všechny vyměnil za ABB. Staré mám doma zatím uložené, klidně mohu věnovat, ale vyměnit nové za staré? To je krok zpět. Jediné řešení je koupit ty nové retro (dělají se i ty nejstarší úplně kulaté), ty už klidně, ale počítejte, že cena je také minimálně jednou tolik, kterou mají mají klasické třeba zmiňované ABB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.