Špatně startující plynový kotel

Od: Datum: 29.11.13 12:51 odpovědí: 3 změna: 29.11.13 17:02
Dobrý den, chtěl bych se zeptat kde mám hledat závadu na kotli odra který naskakuje až na několikátý pokus. Kotel při sepnutí pouze blafne a zdechne. Tak to udělá i pětkrát, šestkrát než normálně naskočí a jede do dalšího vypnutí.
Za radu po čem se podívat děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: honzajs122
Datum: 29.11.13 13:10

Po čem se podívat? Po servisu. Neb plyn je věc celkem snadno výbušná a může se taky stát, že pustí plyn, víc než je zdrávo a pak mu pošle jiskru...

Zřejmě závada ve ventilech a čidlu plynu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 29.11.13 13:31

Začíná topná sezóna. Ať už máte nebo ještě nemáte provedenou pravidelnou kontrolu plynového spotřebiče, zavolejte servisního technika, který kotel zkontroluje, příadně provede potřebné servisní úkony a výsledek vám potvrdí v servisní knížce. Lepší když se nějaký nezvyklý stav stane ještě před sezónou, než v největších mrazech, kdy narychlo sháníte servis a při úplném výpadku kotle jde o hodiny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 29.11.13 17:02

Pravděpodobně se do hořáku nedostává plyn. Ventil bývá ovládán membránou, která reaguje na chod čerpadla. Tenké trubičky spojují prostor nad membránou s výtlakem čerpdla a postor pod memránou se sáním čerpadla. Pokud je čerpadlo v chodu, podtak pod a přetlak nad membránou vytvoří potřebnou sílu k uvolněí ventilu a umožní přívod plynu do hořáku. okud čerpadlo nečerpá, ventil uzavře přívod lynu. No a probléme jsou právě ty tenké trubičky, které když se zanesou způsobí nefunkčnost ovládání ventilu.

A jak už tu bylo řečeno, je na to potřeba zavolat servismena, který vše uvede do bezvadného stavu. Kontrola funkčnosti tohoto zařízení je součást předsezoního servisu kotle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.