Nastavení paraboly Skylink

Od: Datum: 28.11.13 20:53 odpovědí: 14 změna: 02.12.13 18:07

Může mi někdo poradit jak v amatérských podmínkách nastavit parabolu na příjem TV skylink?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 28.11.13 21:02
První nastavit elevaci, pak na prijimaci frekvenci například Čt 1 a potom pomalu otáčet a koukat na bargraf, ale pozor nemusíš být na správné družici. Musíš zkoušet... Lepší je merak...odkud jsi?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.13 21:25

Od Jičína.

Od: pepr®
Datum: 28.11.13 22:54

No dexx má v základu pravdu. Jen pro někoho, kdo se ptá na úplný základ, je to moc stručné.

Nastavit Elevaci: tj. naklonění paraboly dozadu. Na boku držáku je stupnice - nastavte 32-34° jestli to chcete přesně Tady do druhého řádku zadejte svoje město. Když zadáte celou svoji adresu ukáže vám to i směr, kterým je třeba natočit anténu.

Když vám to nechce zadávat, tak jestli jste od Jičína (toho u Ml.Boleslavi) nastavte Elevaci 32° a na hrubý směr natočení paraboly mrkněte na sousedy.

Pak napojit přijímač, TV, přepnout nejlépe ne ČT24, protože to jede i bez karty. Na satelitu zapnout tzv. bargraf. To je ten ukazatel kvality a síly signálu. A pak pomalu otáčet parabolou a najít ČT24 a naladit co nejsilnější sílu i kvalitu. Trochu si přitáhněte parabolu, ať se vám nehne a vyzkoušejte další programy. Je možné, že bude kvalita horší, tak když tak zkuste znova doladit parabolu.

Ješte jaký máte konvertor? Jednoduchý (na jednu družici) nebo monoblok (dvojče na dvě družice)?

Měl by se natočit o 0,8°, po směru hodinových ručiček z pohledu jakobyste stál za parabolou, ale tak malé natočení nemá zásadní vliv na signál. Ovšem při špatném příjmu může pomoci přidat pár procent.

Datum: 28.11.13 21:06

Ahoj. Velmi amatérsky mi to udělala kamarádka tak, že přivezla malou digi tv a satelitní tuner, parabolu jsem přišrouboval na konzolu a propojil s přístrojem. Podle viditelných přístroju u sousedů se to zhruba nastavilo na předpokládaný směr a pak už jen doladilo podle diagramu na monitoru. Když to naladění sedlo, tak se fixem poznačila ta správná poloha na držáku.Přenosné věci jsme odpojili, našroubovali koaxkabel do bytu a už doma se doladily jednotlivé stanice a jejich umístění v pořadí, jaké je požadováno. Tak asi tak.

Datum: 28.11.13 21:20

Do značné míry se to bude odvíjet od toho, kde to chcete přijímat. Dále podle toho, zda má přijímač předladěnu družici Astra3 na pozici 23.5 východně.

Od: miro®
Datum: 29.11.13 10:19

Dobrý den.

Posílám tabulku s nastavením paraboly na dostupné, nejvíce sledované družice v Jičíně.

miro

doplněno 29.11.13 10:34:

Omlouvám se za chybné údaje u družice Astra 1E -19,2°

Správné údaje jsou: Elevace 32,1°

Azimut 175,1°

Od: olaf71*
Datum: 29.11.13 17:29

skylink Astra 23,5

tohle je dost dobrá pomůcka:http://www.dishpointer.com/

a tady druhá:http://www.parabola.cz/abc/azimut-elevace/

Datum: 30.11.13 07:27

ne že bych tu chtěl šířit depky a beznaděje, ale pamatuji si velmi dobře, jak jsme byli v kempu v Chorvatsku. Někdo tam měl přívěs a marně se snažil nastavit parabolu. Hmoždil se s tím tak, že jsem se na to nemohl dívat a šel mu pomoci, no a pak jsme se hmoždili oba.

Od té doby vím, že amatérsky a bez přístrojů jde nastavit parabolu opravdu velmi, velmi těžko.

Od: satelit
Datum: 30.11.13 10:04

Ano chce to na to jít step and step a jde to i bez přístrojů zvláště tehdy pokud je k dispozici předladěný satelit. Jediné co mi dalo práci byl Turksat. A to jen proto, že jsem hledal signál slabého TP. A ta tabulka je k ničemu. Na někkterých satelitech není nic nekódovaného ani pštros. Přitom tam chybí vše na západ. Důležitý Thor a někde tam je i Amos, Athos.

Od: olaf71*
Datum: 30.11.13 10:49

nastavil jsem v životě cca.10 parabol pro příjem jedné i dvou družic přes monoblok a nikdy jsem nepotřeboval žádný přístroj. koukl jsem, kam mají zhruba natočeno okolní paraboly, zbytek doladil. pak je výhodou předladěný tuner. samozřejmě je důležitý kolmý držák pro nastavení stupňů elevace pro danou oblast, kterou jsem si vyčetl z netu.

Datum: 30.11.13 11:47

Nastavil jsem za život tisíce parabol. Pro přesné nastavení paraboly je především nutná praxe, jinak se udělá plno chyb při montáži.

Bez patřičného vybavení(profi měřící přístroj) lze parabolu nastavit nahrubo, to znamená, že v případě zhoršených povětrnostních podmínek dochází dříve k výpadkům.

Není totiž pravidlo, že vyšší hodnota v přijímači, znamená skutečně lepší signál. Není vyjímkou, že přijímač zobrazuje 100% kvality a přesto dochází k problémům v příjmu.

doplněno 02.12.13 19:58:

@sebor

Značená elevace na parabole je pouze informativní a nelze dle ní ve většině případů přesně nastavit parabolu.

A to především z důvodu

1. Držák není nikdy ideálně kolmý.

2. Levné paraboly jsou nekvalitní výlisky, takže se kus od kusu liší.

Špatně nastavená parabola se pozná, že k výpadkům dochází při zhoršeném počasí.

Prvně bych doporučil upgradovat CAM modul a přijímač na poslední firmware, protože starší tímto problémem trpěli.

Datum: 02.12.13 12:59

Ahoj, my mame monoblok a prijimac TF7700HSCI. Obraz i zvuk je pekny, ale nase stanice se obcas na 1 - 5 sec. zaseknou, jak zvuk, tak i obraz. Tusim, ze mame parabolu spatne nastavenou. Na netu jsem nasel, ze pro nasi adresu je dana elevace 33.1. Vyfotil jsem to, nevim ale proti ktere hodnote na kovove casti uhel nastavit ( 65/80/85). Kdysi davno jsem na netu nasel stranky, kde po napsani me adresy se vyznacila cervena cara, jak nasmerovat parabolu, jestli doleva, nebo doprava. Umite nekdo poradit? Diky! Sebor

doplněno 02.12.13 13:21:

tak jsem tu cervenou caru na jednom z odkazu (zde nahore) nasel. Pokusim se to zkorigovat, jestli to k necemu bude:). S.

Od: pepr®
Datum: 02.12.13 15:51

Čísla na kovové části držáku paraboly jsou podle mě průměry parabol. Takže použijete tu čárku, která odpovídá velikosti vaší paraboly.

Datum: 02.12.13 18:07

Mate recht, to bude ono! Elevaci mam mit 33, i ten smer musim dat trosku jinak, snad ten dosavadni obraz neznicim. Opravdu je nadherny, az na to to, ze v tom nekdy skube a ztrati se zvuk (samozrejme vzdy, kdyz je neco duleziteho, nebo vtipneho). Taky to vzdycky muzu dat na puvodni hodnoty:). Diky za odpoved! Sebor

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.