Přítel odmítá přispívat na dítě

Od: Datum: 28.11.13 18:34 odpovědí: 15 změna: 28.11.13 23:38

Dobrý den,žiju s přítelem tři roky u jeho rodičů a příští rok na jaře se nám narodí potomek.Přítel se jen těší na to,až bude mít nižší odpočet daní..Chce být uveden v rod.liste jako otec,ale odmítá mi jakkoliv přispívat na pořízení výbavy a výživného dítěte. Momentálně v těhotenství marodím z důvodu nevhodné práce. Z malé částky nemocenske 5.400kč měsíčně, živím sebe,přítele a ještě přizpívám přítelovým rodičum na domácnost. Začala jsem už čerpat z naspořených peněz-které jsem si odkládala bokem,když jsem vydělávala.Naspořené peníze mají sloužit pro výbavu dítěte.Přítel i jeho rodiče odmítají jakkoli mi finančně pomoc. Jsem z toho zoufalá jak budu s dítětem žít. Přítel má práci ze stálým platem 13000,- čistého měsíčně.Rodičům dává 1000kč na inkaso a spoří si měsíčně 3000kč. Jinak žádné jiné výdaje nemá.Živím ho já. Když jsem mu řekla že finančně už to nezvládám,dostala jsem odpověď ,,však máš našetřeno bokem a kdyz ti ani to nestačí tak si běž stěžovat na sociálku.." Tam jsem ale nepochodila.. Trvalý pobyt mám hlášený u mých rodičů a tudíž nemám nárok na jakkykoliv příspěvek a přítel je hlavní,který mi má finančně pomoct a zabezpečit budoucí rodinu, to ale odmítá.. Od svých rodičů taky žádnou finanční pomoc nečekám,nejsem srovna v dobrém vztahu se svymi vlastními rodiči. Takže je všechno na mě..Moc prosím co mám v takove situaci dělat. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.13 18:36

Co dělat? To je jednoduché, odstehovat se od přítele a dát ho k soudu, aby vyměřil výživné na dítě.

Ohodnoceno: 3x

Od: kobradifalco
Datum: 28.11.13 18:47

tak prvně, pokud jste v jiném stavu tak by jste měla být už pomalu přeřazena na jiný druh práce. Co se týče situace "doma".

Jak jste to měla něž jste s ním měla dítě? To jste taky přispívala na jeho stravu? Pokud totiž tohle dělá, tak to není asi od doby kdy jste otěhotněla ale již z dřívějška.

Což znamená, že když se k vám takto chová, tak vás má v paži. Mají vás v paži i jeho rodiče. Je otázka, zda se neodstěhovat ke svým rodičům.? Nebylo by lepší se s nimi pobavit a vrátit se? Ze zkušenosti vím, že narozené dítě urovná vztahy otecxsyn matkaxdcera a tak dál.

Když máte naspořeno, pokud toho není moc a nemůžete se osamostatnit (nájem), tak zvažte návrat k vám domů za svými rodiči. Rodiče vás snad nenechají na holičkách. A co se týče dítěte a alimentů tak zkuste soud.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.13 18:50

Dobrý den. Výživné na dítě lze požadovat, až po jeho narození. Ale Vy si zajistěte své právo soudní cestou již nyní. To je jediná možnost, pokud si přítel vůči Vám svoji povinnost neplní dobrovolně. Je třeba podat žalobu na výživné na neprovdanou matku. Soud mu vyměří částku, kterou Vám bude muset přispívat. Ovšem budete muset doložit Vaše výdaje spojené s těhotenstvím a porodem, tudíž si schovávejte od všeho účty a potvrzení (počítá se těhotenské oblečení, výbavička a potřeby pro mimčo, lékařské prohlídky, popř. léky atd.) Se sepsáním návrhu by Vám měli zdarma pomoci na sociálce, nebo se můžete obrátit na nejbližší občanskou poradnu. Ty také fungují zdrama a pomohou Vám sepsat návrh k soudu. Vy budete od soudního poplatku osvobozena. Přidávám odkaz na občanské poradny.

http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?Itemid=8

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.11.13 18:50

přítele s okamžitou platností nakopat v řit u soudu si nechat svěřit dítě do vlastní péče a nechat stanovit výživné nasledně najít někoho kdo vás bude mít obě rád a nebude lakomej idiot *čert*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.13 19:03

A pokud to s vašimi rodiči opravdu nejde, najděte si podnájem. Samozřejmně levný a na ten už vám sociálka přispěje. Když si k tomu všemu zažádáte o výživné na dítě jak se píše výše, tak na tom nebudete tak zle. Chce to ale jednat rychle, než se úspory rozkutálí.

Od: instalater*
Datum: 28.11.13 19:04

Napřed se poraď nejlépe s právníkem jestli by nebylo lepší ,,kopat" než bude přítel zapsán v rodném listě dítěte. Kvůli menším problémům s určením výživného. No a pak udělat Pá pá . Když si budeš hledat někoho jiného , tak napřed vysleduj jak to chodí u nich doma.

Od: instalater*
Datum: 28.11.13 19:19

Omlouvám se oprava : bude zapsán . ( mohl by také tvrdit , že dítě není jeho.)

Datum: 28.11.13 19:09
Souhlasím se všemi předchozími poradci. Jen dodávám: už bych mu nedala ani rohlík!

Datum: 28.11.13 19:16

já bejt baba nedam mu vůbec musel by platit :D

Od: naoko
Datum: 28.11.13 19:45

-Předně nevím proč marodíte, jestli máte opravdu problémy nebo jestli jen zbytečně nevycházíte zaměstnavateli vstříc. Měl by vás totiž přeřadit na jinou práci a dorovnávat vám plat.. Takhle tratíte peníze.

Přítel a jeho rodiče vás normálně vysávají, vědí že máte úspory. Až vám dojdou, asi vás nečeká nic pěkného. Tohle není normální vztah, ukončete ho co nejdřív . Zkuste se srovnat s vlastními rodiči abyste měla alespoň ze začátku kde bydlet. Osamostatněte se dokud to zvládáte, máte ještě úspory a jste trochu nad věcí. Až přijde dítě, budete v takovém kolotoči, že vás tahle rodina úplně zdeptá. Nedejte na žádné řeči a PRYČ!

Právní úprava nároků neprovdané matky má především ochranný charakter. Napomáhá také matce, která nežije v harmonickém vztahu s otcem svého dítěte, aby zátěž související s těhotenstvím a porodem mohla částečně přenést i na něj, a to i za situace, kdy se otec nechce na těchto nákladech podílet.

Otec dítěte, za kterého není matka dítěte provdána, je povinen:
-přispívat matce přiměřeně na úhradu výživy po dobu 2 let,
-hradit i náklady spojených s těhotenstvím a slehnutím,
-hradit výživné na dítě.

O výživné na dítě může matka žádat nejdříve po porodu dítěte.

O příspěvek na svou výživu můžete žádat od počátku těhotenství , po porodu už o něj žádat nemůžete.

O příspěvek na náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím nejdříve po porodu.

Pozor, místní příslušnost soudů je odlišná, pro nároky svoje žádáte u soudu v místě bydliště otce, pro nároky dítětě žádáte u soudu v místě bydliště dítěte ( resp. tedy vaše jako matky)

Od: olaf71*
Datum: 28.11.13 19:54

tak tady je řešení jasné. když budete žít bez něj, určitě Vám nebude hůř

Od: jezevecobecny
Datum: 28.11.13 20:55

Řeknu to krutě, ale příště napřed použít hlavu a teprve potom roztáhnout nohy!

Datum: 28.11.13 21:22

Ale je to pravdivé. Škoda, že se tazatelka neporadila před pár měsíci.

Datum: 28.11.13 23:05

Za tři roky jste ho snad dost poznala. Jak k tomu přijde, že si naplánujete rodinu s takovýmto "člověkem"?

Od: sara111*
Datum: 28.11.13 23:38

Tady to vidim na odpoved: pozde bycha honit...take se rika: nikdy neni pozde. Urovnej si v hlavne co bude dal a jak si to predstavujes. Zkus se usmirit se svymi rodici a zapomen na to, ze budes zivit pritele, ktery ma 13 tisic a plati tisku rodicum. Prosim nebut naivni. Pokud se takto chova uz ted, nezmeni se. Normalne ho pozadej o pomoc, rekni mu, ze mas jen 5 tisic a ze na uspory sahnout nemuzes protoze je mas na nekolik let upsane s tim, ze vybrat muzes az za nejaky cas. A co je mu vlatne do toho. Jako budouci otec rodiny se zachoval jak zbabelec. Pokud vse co pises je pravda, je to krute, ale jdi od neho dokud je cas. Zachovej hrdost. Je lepsi otce nemit nez byt nestastna a mit spatneho otce, ktery te za rok ci dva opusti. Pak to bude jeste 100x horsi. A pokud cas ukaze, muzes se vzdy k nemu vratit...i to se stava, ze nekdy nekomu dojde co ztratil, ale musi to nejdriv ztratit...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.