Porucha rychlovarne konvice

Od: Datum: 28.11.13 17:21 odpovědí: 15 změna: 29.11.13 00:44

Po asi čtyřletém provozu mi zčistajasna přestala fungovat nerezová rychlovarná konvice Bosch. Prostě se nezapnula. Nevěděl by někdo čím by to mohlo být a zda má event. cenu ji dávat opravit . Díky za odpověd.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.13 17:31

po ctyrech letech je docela brzo.. zalezi na tom kolik ta konvice stala a kolik by stala oprava.. jestli by oprava stala 300 radsi koupim za 800 novou.. zdravim

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.13 17:32

Pkd nejste schopen sám rozebrat a zjistit závadu,tak vyhodit a koupit novou.Pkd byste někoho našel,tak oprava bude přinejmenší stát tolik co levnější konvice!

Datum: 28.11.13 17:33

Nevím jestli by ji někdo ještě opravoval. Asi by se vám to nevyplatilo. Lepší bude koupit novou.

Kdyby jste byl/a elektrikář/ka, tak by stálo zato ji rozdělat a podívat se co se stalo. Ale dát do opravy to opravdu ne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.13 17:33

Možností zas tak moc není: topné těleso, termostat, tepelná pojistka, vypínač, přívodní šňůra. Vyberte si. To, že je nerezová a že je to Bosh až tak velkou roli nehraje.

Od: buss®
Datum: 28.11.13 17:36

Zvenku nic nepoznáte, nepíšete však, zda máte odvahu se do toho pustit sám, neurčité. A napětí v podstavci je? Máte to čím měřit? Nebojíte se ji rozebrat? Poznáte mechanickou závadu? Pokud ne, nechte to na odborníkovi.

Od: asiasi*
Datum: 28.11.13 18:09

Děkuji všem za rychlé a téměř shodné odpovědi. Odborník fakt nejsem, proto byl dotaz, zda dát opravit. Clověk je zvyklý z dřívějška, kdy nic nebylo, pořád věci křísit. Máte pravdu - už jdu hledat na netu vhodnou náhradu.

Od: buss®
Datum: 28.11.13 18:24

To nemáte známého, v práci kdo by se na to podíval?

Datum: 28.11.13 18:13

4 roky je dost, ale záleží zda vaříte jedno kafe za týden nebo jede konvice 10x denně.

Oprava se v dnešní době nevyplatí, stejně jako kupovat nějaké drahé konvice s tím, že vydrží dýl. Je lepší konvici co dva roky vyměnit (klekne-li dříve reklamace) a kupovat něco ve středu. A raději nerez než plast.

Datum: 28.11.13 18:19

Na rychlovarných konvicích nejčastěji odchází sdružený vypínač/termostat.

Pokud konvice pouze nezapíná, tak bych se vsadil že stačí vypínač rozebrat a očistit kontakty.

Obávám se ale že brzy bude následovat problém s vypínáním. Pak už jen koupit novou.

Nová pěkná konvice se dá sehnat do 500,- takže bych to asi ani moc neřešil.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.11.13 21:38

Ano, to je i moje zkušenost. Topná telesa od doby, kdy už se nedelají ponořené spirály, ale celé dno neodcházejí. Co odchází je kontakt vypínače sojeného bimetalem. Chodí tam vodní páry, kontakt zoxiduje a přestane spínat. Schopný kutil to může vyčistit, někdy stačí i vyšplíchat kontoxem, ale jedná se spíš o dočasnou opravu na několik měsíců.

Datum: 28.11.13 18:58

většinou odejde ta tepelná pojistka nebo přívodní šnůra a ačkoliv se hrabu téměř ve všem toto bych již po zkušenosti řešil vždy nákupem nové konvice stalo se mi že po letech užívání asi 10 minut po té co sem vařil vodu mi na kuchynský lince ta konvice začala hořet naštěstí sem byl doma a počáteční katastrofu uhasil a vyhodil otevřeným oknem od té doby nenechávám varnou konvici v zásuvce a bez dozoru !

p.s. pokud by to byla ta šnůra tak bych to ještě opravil

Datum: 28.11.13 20:50

Mám podobnou zkušenost. Jednou jsem přišel do práce a konvice spečená s podstavcem. Do té doby jsem vždy konvici nechával v podstavci. Teď již nikdy. Buď mimo nebo křížem.

Datum: 28.11.13 21:17

Ahoj. Na školení k bezpečnosti práce, nám nejvrchnější hasička ukazovala fotky případů, od čeho všeho došlo k zahoření. Byl tam dostkrát i ten zdrojový podstavec z pod konvic. Samotný bez těch konvic. Tak že, nejbezpečnější řešení se nabízí ve vytažení přívodu ze zásuvky. Ale, kdo to tak dělá?

Od: host
Datum: 28.11.13 21:23

Nejde o to, jestli se oprava vyplatí nebo ne, nebo se o opravu dokonce pokoušet podomácku, bez patřičné kvalifikace.

Nejde o to, jestli je to značková konvice nebo nounejm, každá jednou doslouží.

Nejde o to, jestli odhalíte závadu, jestli je vadný vypínač, síťová šňůra nebo topné těleso nebo cokoliv jiného.

Jde především o bezpečnost. Vadná nebo nedoborné opravená konvice může způsobit úraz elektrickým proudem nebo požár s mnohem větší škodou než je koupě nové konvice. Vadnou konvici je třeba zlikvidovat vhodným způsobem, nejlépe odstřižením síťové šňůry, aby ji nebylo možno použít a odevzdat jak elektroodpad do sběrného dvora k odborné likvidaci a recyklaci materiálů.

Od: sara111*
Datum: 29.11.13 00:44

Urcite doporucuju koupit novou.4 roky je dlouha doba. Mam vetsinou konvice na 2 roky :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.