Jak se měří přístrojem únik plynu?

Od: Datum: 26.11.13 23:57 odpovědí: 4 změna: 27.11.13 15:19
avatar

Měla bych prosbu o váš názor. Dnes mi opravoval kamna waw plynař, kterého jsem podle reakcí podezírala z toho, že oprava se mu příliš nezdařila a snaží se pouze vyinkasovat peníze a zmizet. Po zapnutí wawek jsem ho požádala, aby je "změřil" , že nikde nic neuniká.

Měl přístroj, který jsem našla na těchto http://www.jl-elektra.cz/ stránkách, GI-03M . Při samotném měření, kdy přístroj přikládal na různá místa, aby mi dokázal , že je vše v pohodě, svítila POUZE zelená kontrolka PROVOZ.

Ptala jsem se, zda by neměla svítit i ta dioda označená - 0

Řekl, že ne, že přístroj měří takto, a žádný únik tam není. Na stránkách ale je i návod k použití. Je velmi krátký, prosím, koukněte... http://www.jl-elektra.cz/navod.pdf

Podvedl mě, že? Přístroj v tu dobu neměřil...

Večer jsem mu volala, že plyn je tam cítit opět. Přijde se na to opětovně podívat. Už mu nevěřím...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jabaryk
Datum: 27.11.13 06:16

Úplně jednoduše. Vemte kelímek, do něho dejte něco co hodně pění, jar, mýdlo, pak trocha vody. Vemte štětec, promíchejte to...aby vám to udělalo pěnu, a tupírujte s tím spoje. Když se vám začnou dělat řetízky na plynovém spoji, tak je zde uník. Pokud ale na spoj nanesete pěnu (tupírováním) a nic se nebude dít, tak je to OK.

Ten přístroj jsme kdysi používali ale vždy jsme to kontrolovali ještě tou starou dobrou metodou, formou mýdlové vody.

Po zapnutí by měl přístroj nahlas pískat a po pár sekundách přestat. Pak by měl indikovat množství plynu. Pokud je ho moc, začne opět pískat. Buď ho má pokažený a nebo neměl zapnutý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 07:46
avatar

Ten přístroj takhle funguje. Když najde plyn, tak pronikavě píská. Čím více toho plynu je, tím hlasitější je pískot. Takhle nám fundovaný plynař provádí revizi. Jednou jsem volala pohotovost do sklepa. Ten pískot je hodně pronikavý. Nebojte se, máte to vpořádku. Ta mýdlová voda je dobrá pro váš klid, protože do plynu přidávají nesmírně zapáchající látku. Kdyby plyn sebeméně unikal, určitě byste to ucítila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 09:48
avatar
"...určitě byste to ucítila..."
"...jsem mu volala, že plyn je tam cítit opět..."
No právě o to tazatelce jde..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 15:19
avatar

"Při samotném měření, kdy přístroj přikládal na různá místa, aby mi dokázal , že je vše v pohodě, svítila POUZE zelená kontrolka PROVOZ."

Abyste se přesvědčila o správné funkci měřáku, nechte jej napřed přiložit k puštěnému plynu na sporáku (nezapálenému). Měřák by na to měl zareagovat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.