Jak přemalovat špinavou zeď

Od: Datum: 26.11.13 10:05 odpovědí: 7 změna: 27.11.13 20:20

Po delší době jsme se konečně dostali k vymalování obýváku, ale za televizí a ostatní elektronikou je dost špinavá zeď. Slyšel jsem něco o omývání zdí před malováním mýdlovou vodou. Máte prosím někdo nějaké zkušenosti. Předem moc děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 26.11.13 10:27
Delame to doma tak, ze napred uvarime nastrouhane mydlo s jelenem a toho pak kousek rozpistime ve vode. Tou vodou se pak "vymaluje". Casto mocit stetku menit vodu. Je to jako umyvani podlahy .
Nekdo to dela I s jarem, ale nemam zkusenost.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: radil*
Datum: 26.11.13 10:35

Dřív jsem používal mýdlo, dnes už používám jar. Dám ho prostě víc, aby to pěnilo. Nemaluje se jako klasická barva, ale jakoby se to rozšmrdlává. Můžeš i trochu přitlačit. Vodu neměním, kýblem omydlím celou místnost. Po zaschnutí to je šmouhatý, ale jak to udělá celistvý povrch, překryje to jedna vrstva dobré barvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 10:38
avatar

někdo to před malováním dělá, někdo ne. Stěna by se měla umývat hlavně po oškrábání barvy nebo když je něčím zamaštěná. Jinak není nutné ji umývat. Radím : moc se s tím nepárejte. Stěnu očistěte vysavačem s kartáčem a úplně normálně zamalujte nějakým lepším primalexem. Není co pokazit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 26.11.13 21:49

Záleží také na tom, čím je zeď špinavá. Pokud se v místnosti topí kamny na uhlí a dřevo, bude to nejspíš docela jednoduše prášek z mouru a popela, tedy čistá špína, která se smeje i vodou - do kýble se dá asi tak půlka (cca 5 litrů) vlažné vody a normálně štětkou, jako když se maluje se zeď natře a často štětka namáčí a vyplachuje ve vodě v kýblu - prach a špína se smejvá sama. Vodu podle znečištění včas vyměňovat, aby se zeď nenatírala špinavou vodou.

Po suché stěně voda někde stéká jako po skle, chce to trochu cviku, aby se zachytily čůrky vody na stěně a netekly na zem, takže ne úplně mokrou štětkou a když voda rychle stéká dolů, zarazit ji vodorovnou šmouhou pod čůrkem, na vlhké omítce se rychle tekoucí pramínek vody zastaví a rozetře.

Za elektronikou bývá prouděním teplého vzduchu od televize usazena černá špína, taky prach, ale tím, jak je zelektrizovaný, tak se víc usazuje a víc drží jakoby byl mastný. Na to je nejlepší, jak už psali rádcové umýt stěnu vodou s rozpuštěným mýdlem nebo jarem. Pozor na laciné saponáty, páchnou a nemyjí tak dobře, vůbec nebrat saponáty s práškem (real a podobné) na hrubé mytí dřezů a nádobí.

Umytá zeď se nechá před malováním trochu zaschnout, nemusí být úplně suchá.

Pokud jsou někde na stěně za nábytkem špinavé pavučiny (což se stává i v čistých domácnostech), stačí je opatrně chytit třeba špejlí nebo štětkou (prachovkou), aby se nerozmazaly po stěně a opatrně je sundat i s prachem, případně stěnu lehce přesát vysavačem. V žádném případě stěnu není dobré ometat smetákem - prach se rozletí po bytě, nejlepší je to na mokro.

Pokud se začne loupat ve velkých plátech předchozí malba, je to znamení, že předchozí nátěr moc nedržel a je dobré ho za mokra seškrábat. Nechám prostor i pro další rádce a jejich zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 26.11.13 21:53

místo mejdla nebo saponátu hospodyňky dávaly do kbelíku s vodou lžičku octa, nebo víc. Někdy se nemusí mýt celá stěna nebo všechny stěny. Hlavně je dobré smýt prach na místech, kde by se při malování rozmazal novou barvou, například za ledničkou, jak píšete za televizí, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 22:15

Ahoj. Většinou už bylo vše řečeno. Dříve malíři používali Draselné mýdlo- Mazlák. Pánové znají z vojny 15 kg balení. I dnes se to prodává v drogeriích v asi kilovém balení. Drtek se rozpuetí v teplé vodě a taky se přidávalo triška vyhašeného vápna a tím se ty zdi omyly. Někdo tomu říká sfáčnout. Jde vlastně o zatažení prachu a mastnot a to i po škrábání. Když se to staré loupe, tak je tý malby na zdi moc a musí dolů. Dobře si ty zdi prohlídni a zasádruj všechny díry i dirky a praskliny ještě před první malbou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 20:20
avatar

vlažnou vodu, hadr na podlahu, kbelík a normálně umejt jak zem případně s troškou mýdla rozpusť. ve vodě. prostě umejt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.