Jak odstranit lihový fix z lina

Od: Datum: 26.11.13 09:38 odpovědí: 12 změna: 31.10.15 18:16

Prosím potřebuji poradit jak mám odstranit flek od lihového fixu na linoleu.

Děkuji T.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pavelv*
Datum: 26.11.13 09:51

Líh jste zkoušela?

Ohodnoceno: 0x

Od: fido
Datum: 26.11.13 09:53

lihem? hehe, To jako bys zkoušel na vodní fix vodu , hehe

Od: pavelv*
Datum: 26.11.13 09:58

Ano je to tak. Pokud se jedná o neporézní ale hladký materiál jako je lino, jde to dobře lihem a hadříkem. Problém je pokud se "zažere" dovnitř materiálu.

Od: tanika*
Datum: 26.11.13 12:11

No je to staré lino a je to tam už delší dobu.Prostředkama co máme to jde jen velice těžko odstranit. Snad to půjde tím lihem.

Datum: 26.11.13 10:22

Nevím, co je Vám na tom k smíchu. Pokud je skvrna čerstvá (pár dní), jde to lihem umít spolehlivě. Pokud je ovšem starší, pomůže jen ostrý nůž.

doplněno 26.11.13 10:24:

Z některých tvrzených materiálů (z lina nikoliv) to jde dokonce i po létech.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.11.13 10:20

A že se to "zažere" je nabíledni.Organická barviva celkem snadno do PVC difundují,odstranit barvu z povrchu jde jen tehdy,jestli se to provede ihned.

JABRAKA

Datum: 26.11.13 10:31

Pokud máte takové to lehké pěnové linoleum a neodstranila jste to už v prvních okamžicích, tak je to zažrané to objemu a už to prakticky nejde. Nejvýš se vám podaří do lina vyšudlit světlý flek a bude to ještě horší.

Od: radil*
Datum: 26.11.13 10:37

Je flek a flek. Někdy i při starší čmouze pomůže chvíli namáčet hadřík do lihu a nechat působit, aby se barva dostatečně naředila. Pak se to jen utře. Prostě lihovku jenom lihem. Pustila by i acetonem, ale to by šlo i s barvou linolea, to bych neriskoval.

Datum: 26.11.13 10:50

Zkuste ředidlo S 6006. Ale opatrně, protože tato metoda je dost drastická, ať si nepoškodíte barvu na linoleu. Postupujte kousek po kousku jako pyrotechnik. Vezměte papírový kapesník, mírně jej navlhčete kapkou ředidla a opatrně skvrnu stírejte.

Ohodnoceno: 2x

Od: tanika*
Datum: 26.11.13 12:13

Děkuji moc ale obávám se že to ředidlem dělat nemohu je to výrobní prostor a je to staré lino a uklizečka na to nemá tolik času.Ale i tak děkuji.

Od: pepaz
Datum: 31.10.15 13:06

Mně se podařilo asi 14 dní zažraný lihový fix odstranit z lina v dekoru dřevěné podlahy z prken obyčejným Savem. Vzal jsem odličovací tampóny, položil na skvrnu a zalil Savem. Nasáklé tampóny zajistí dlouhodobé působení a pak už stačí jen trpělivost, já to sundal cca po 15ti hodinách a bylo čisto.

Od: savo
Datum: 31.10.15 18:16

Nějakou dobu na podlaze z PVC ležela Peny nákupní taška taky z nějakého PVC. Červená se dokázala otisknout. Zkoušel jsem všechno možné a myslím, že to bylo právě Savo, které po několika denním působení v namočené látce dokázalo zabarvení odstranit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.