Nové odpady v koupelně

Od: Datum: 25.11.13 11:54 odpovědí: 7 změna: 25.11.13 22:38

Dobrý den, provádím rekonstrukci podlahy v koupelně staršího domu. Problém je, že do koupelny je přivedeno odpadní potrubí PVC 63 a nevím jak pokračovat dále. Jediné co mě napadá je, že udělám od tohoto hlavní ležaté sběrné potrubí stejnou trubkou (také PVC 63) a odbočkami, což poslepuji vzájemně lepidlem a na toto připojovací potrubí od zřizovacích předmětů už napojím v HT systému.
Chci se zeptat, zda není nějaká jednodušší varianta, zda se nedá třeba napojit na PVC63 už rovnou nové HT ale o jeden stupeň větší průměr a to 75? Vim, že je to proti logice napojovat na menší průměr větší proti spádu vody, ale radši bych ty trubky všechny nasouval do těsnění než několikrát lepil starý systém PVC, bohužel se průměr 63 nědělá v HT a použít na sběrné potrubí HT 50 by nebylo podle mě dostačující, protože by na to bylo připojeno umyvadlo, pračka, vana, sprcháč.

Díky na pomoc

Přikládám obrázek, vpravo nahoře je vidět přivedené potrubí PVC 63.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radil*
Datum: 25.11.13 11:59

Samozřejmě, že to zredukovat jde, ale v žádném případě bych necpal tlustý do slabýho, to si koleduje o pěkný průšvih a nové kopání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 25.11.13 12:41

Těžko takhle odpovědět. Musel bych vidět co vše na to bude napojené a kde. Dřez půjde pravděpodobně do jiného odpadu.

Asi bych to ( bez znalost vaši koupelny) řešil tak , že bych do 63 dal odbočku 63 x 50 . Z té padesátky bych vytáhnul větev z HT na sprcháč (vanu) . Dále bych do 63 dal redukci 63 x 50 HT a pokračoval dál v HT. Problém je v tom , že lepidlo na PVC vám nenaleptá HT . Já na to používám speciální lepidlo , které bohužel vy neseženete. Když jsem ho neměl , tak jsem to řešil tak , že jsem nahřál PVC udělal na něm vyhrdlení a než zchladlo , tak jsem do toho strčil HT namazaný lepidlem na PVC. Po zchladnutí se to tak zakouslo , že už to nikdo nerozdělá a neteklo to. Kolegové na to použivají po odmaštění MAMUT nebo silikon.

Nastává tady ale problém , jak ten odpad zavzdušnit aby vám to nevytahovalo vodu ze sifonu .Toto nepodceňujte. Nejlépe dát na konec větve přivzdušňovací ventil . Někdy také používám na odpade BY-pass , ale to už chce vidět jak budou zařizováky , v jakém spádu odpady atd. Těžko se to řeší po netu. 75 do 63 - NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hudzi*
Datum: 25.11.13 15:08

umyvadlo, pračka, sprcháč a vana na 50ku, když si to trochu normálně rozvětvíte, no problemo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 25.11.13 19:25

hudzi- není to tak jednoduché jak to vypadá. nejde jenom o to aby odtekla voda , ale také o to , aby v trubce nevznikl podtlak a nevytáhnul ti vodu ze sifonu. Také musíš počítat s tím , že trubky nebudou vždy perfektně čisté , ale časem tam budou usazeniny , čímž se toto nebezpečí ještě zvýší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 16:14

Ahoj. A za tu zeď s tou trubkou se jít nedá? Třeba by tam mohla být silnější trubka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.13 18:33

V koupelne bude klasika, umyvadlo, pračka, vana, sprcháč. Za zeď se jít dá, ale nechce a nebude:)) Je tam záchod, ale ten je peknej a rozbíjet podlahu se mi tam nechce:(

Od: hop®
Datum: 25.11.13 22:38
avatar

Udělal bych rozvod v HT50, nebude problém, kdy budete vypouštět vodu z vany, sprchy, umyvadla a pračky zároveň? ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.