Jak vytmelit komín

Od: Datum: 24.11.13 19:11 odpovědí: 4 změna: 27.11.13 21:55

Dobrý den mám 2 otázky:

1) mám komín (skládačku) z dílců a keramických vložek. potřebuji nečím vytmelit prázdné prostory, které jsou u napojení kouřovodu a další jsou kolem větracích dvířek dole. Nevím, jestli to mám omazat obyčejnou maltou a nebo použít nějaký speciální tmel kamnářský.

2) Dávali jsme dodatečně vchodové dveře a jedno okno až po omítkách a teď to potřebuji kolem těch dvěří a okna domazat sádroovou omítkou (omítky mám všude sádrové), ale nevím, zda to mám nějak mazat v místech, kde je montážní pěna kolem rámu dveží, jestli jí mám nějak odloupat a vymazat sádrovkou. Firma, která mi dělala omítky, tak slíbila, že to přijde dodělat, ale vyprdli se na mě, tak to musím nějak splácat sám.

Díky moc za jakoukoli dobrou radu. Vašek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.13 22:59

vašku dej sem fotky at jsme chytřejší , vůbec netušim co chceš tmelit jinak tu pěnu vydlabat at má ta sádrovka kterou tam pak dáš aspon 1cm

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 24.11.13 23:08

1) pokud myslíte spoj mezi keramickou vložkou a opláštěním, tak u spodních (předpokládám že čistících nikoli větracích) dvířek lze použít maltu, tento spoj není tepelně namáhán. U napojení kouřovodu bych doporučil použít nehořlavý těsnící provaz, který pohltí dilatace vzniklé ohřevem, tento spoj pak opticky zakryjeme růžicí.

2) montážní pěnu bych vydlabal a pořetáhl sádrovkou. Pokud Vaše sádrovka není určena pro nanášení větších vrstev, přetáhněte spáru nejdříve stavebním lepidlem. Mezi sádrovku a rám potom akrylát...

doplněno 27.11.13 21:23:

U zděře vidím nějaký kroužek, pokud jde o nehořlavý "provaz", pak okolo něj třeba klasická malta a začistit, spodní čistící dvířka - opět stačí malta a začištění (ale to už se opakuji)...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.11.13 21:55

Dobře díky za pomoc

Datum: 27.11.13 13:06

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.