Umělý vánoční stromek - který je hezký?

Od: Datum: 21.11.13 00:35 odpovědí: 13 změna: 20.12.13 17:15

Zdravím, Vánoce se blíží a s přítelem jsme se pro letošní rok rozhodli pro umělý vánoční stromeček. Chtěli jsme ho už loni, ale nenašli jsme žádný pěkný, který by nevypadal jako záchodová štetka . Byli jsme i v Polsku, ale nabídka se tam moc neliší. Zajímalo by mě, jestli nemáte někdo zkušenost s nákupem stromečku na internetu. Pár eshopů jsem navštívila, ale nevím, jestli věřit uvedeným fotografiím. Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.13 06:08

Před pár lety jsem si koupila menší stromek právě na trzích v Polsku. Nevypadá nejhůř, pravý to není, to je jasné, ale proti tomu, co vidí člověk u nás v Globusu, je daleko hezčí. A levnější. Navíc ho máme v takovém výklenku, jakoby "koutku" a přírodně nazdobený /slaměné ozdoby, ořechy, jablíčka/ vypadá moc hezky. Děti už doma nemáme a nám se s dědou líbí. Jenomže: NEVONÍ! A tak zatím,dokud mohu, nosím z louky z náletů pokaždé rostlý.Přece jen ta vůně jehličí tvoří Vánoce. A ten umělý nechávám pro případ, že už nebudu tak hbitá a že místo té náletové louky bude čtyřproudovka. Ale to slibují už 10 let a zatím nic. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.11.13 06:25
Možná jste v Polsku netrefila hlavní sezónou uměláků. Většinou tam bývá nabídka že člověk spíš neví co vybrat než že by sí nevybral. Sice nevoní ale zato nám vydrží v místnosti s krbem až do tří králů. Těch pár větví kvůli vůni jako dekorací přinesu z lesa za pět minut a jak začnou opadávat dojdu se psy procházkou pro nové.

Datum: 21.11.13 07:17

Já si myslím, že na eshopu nemůžete pěkný stromek koupit. Ikdyž je fotka sebevěrnější, stromek může být dobře nebo blbě nasvícený, ze špatného úhlu a pak může vypadat jako diravá homole nebo jako něco, ne zrovna hezkého. Snad před 7ti léty jsem zrovna takhle vybírala a měla problém. A to hodně dlouho. Nakonec jsem vybrala moc pěkný v OBI a to tenkrát stál 700, to ještě 700 byly peníze! ;) Vždycky, když ho vytahuji z krabice, tak ho vítám: Ahoooj, bakeliťáčku! A zase se mi líbí.

Od: radil*
Datum: 21.11.13 07:47

Souhlasím s tím, že jsi asi natrefila na špatný čas, v Polsku se dá opravdu sehnat pěkný stromek. Internet bych rozhodně nedoporučoval, fotkám se nedá věřit ani u banálnějších věcí, ten stromek musíš vidět na vlastní oči, jinak ti může dorazit pometlo na zametání dvorku.

Datum: 21.11.13 09:21

Proč chcete

umělý stromek?

Nám se osvědčilo kupovat živý stromek v kontejneru. V teple jsme jej mívali do Tří králů, pak jsme jej přesunuli do chladna a na jaře vysadili. Živý stromek v teple neopadává a vysazeným stromkům se dodnes daří výborně.

doplněno 21.11.13 11:42:

Nikdy jsme doma neměli "koště", pokaždé šlo o krásný několikaletý stromek.

Od: olaf71*
Datum: 21.11.13 09:28

dá se říct, že jsem nikdy hezký živý stromek neviděl, max. v lese, kdy je větší a horní větve jsou husté a tu horní půlku nikdo neprodává. než mít doma koště, tak raději nic

doplněno 21.11.13 11:57:

každý má na krásu jiný náhled. někdy stačí přimhouřit oko, nebo se nalejt a krása je na světě

Datum: 22.11.13 15:57

Asi čerstvý stromek je báječná a voňavá věc. Jen mě vždycky hrozně rozbolí kolena. Jsem na korunu opatrná a co koruna, to díra do kolena a po koupí stromku na 14 dní, kulhám ještě o svátcích.*hi* :D

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.11.13 16:16

doma máme stromek živý, ale na dílně mám umělý stromek vypadá jako živý (co se týče vůně tak tuším že existují různé voňavky s vůní jehličí i jsem viděl jakoby vánoční ozdoby co se pověsí na stromek a voní) ten stromek je hezky "huňatý" ne ty jak vy říkáte štětky stál ,ale přes asi 2000 Kč na druhou stranu má 1,90m a od živého je k nerozeznání

http://www.mujstromecek.cz/ tady mají hezké.

http://www.umele-vanocni-stromky.cz/ já kupoval tady taky mají moc hezké.

doplněno 22.11.13 16:17:

fotky jsou tam jak celého stromku tak jednotlivých větviček takže si můžete udělat přesnou představu u mě co bylo na obrázku to přesně mi přišlo. Jinak co vám příjde můžete bez udání důvodu do 14 dnů vrátit a musí vám vrátit peníze.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.12.13 17:15

Opravdu excelentní.Až ta ohavnost doslouží jako stromek,může z toho být kartáč.Ale až tak špatné zase nejsou.Mám doma taky jeden,ale práší se na něj jen ve sklepě.

Taky je pravda,že živé stromky jsou hodně drahé.Já kupuju stromek za domem v lese.Vybírám podle toho,kde se zrovna nachází hajný.

Od: nikki27*
Datum: 22.11.13 16:42

Také jsme už umělý stromek kupovali minulé vánoce a právě na http://www.mujstromecek.cz/. Vypadá opravdu dobře a dokonce se dal i snadno během pár minut složit.

Od: papaja*
Datum: 20.12.13 15:27

Poridili jsme také na www.mujstromecek.cz a děkuji. Vypadá super a byl i s dopravou zdarma

Datum: 22.11.13 17:59

v dnešní době je tak nějak všechno umělé, ženy se nechávají uměle předělávat, jsou někdy přemalované až hrůza, skoro někdy jíme i umělou stravu plnou chemie. Já jsem osobně aspoň pro přírodní stromek, ikdyž je poměrně předražený, ale co dnes není. Vše by mělo být více blíže přírodě, jak to bylo kdysi a lidem bylo možná i lépe a u stromku s pár baňkama a svíčkama co "voněly" sírou bylo tak nějak tepleji. Vím o čem píšu, babička mívala "klasický" původní stromek, žádné elektro žárovky.

Datum: 23.11.13 05:31

Máte pravdu, Miro, také vzpomínám na dětství. Tehdy byla borovička nemyslitelná, vánoční stromeček byl jedině smrček. Brzy opadal, ale ta krása. Normální voskové svíčky v takových kovových skřipcích s kolečkem dole, aby vosk nekapal na podlahu. Staré vánoční ozdoby, některé ještě po mamince, z tvrdého papíru. Labuť, ptáček, či jahody, jablka a pomeranče, posypané "krystalovým cukrem", jako skutečné. Nebo takové hvězdy z korálků. Nám dětem dělalo největší radost pátrat, kde je zavěšená která ozdoba. Pamatovaly jsme si, kde byly loni a hledaly jsme, kde je letos. To byla druhý den po Štědrém dnu nejmilejší zábava. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.