Neshody se spolubydlící

Od: Datum: 20.11.13 17:39 odpovědí: 3 změna: 20.11.13 23:57

Ahoj.. Nevím, co mám dělat.. Jsem zoufalá.. Studuji prvním rokem vošku a jsem ubytovaná na intru. Byla bych tu celkem spokojená, ale jedna spolubydlící mě vyloženě nenávidí.. Už na začátku mi říkala, že proti mně sice nic nemá, ale že by byly na pokoji raději dvě.. Dokonce jsme se spolu i bavily.. Začalo to tím, že jsem se omylem zamknula na pokoji.. Omluvila jsem se jí.. Jenže od té doby prohlašovala, že větší kr.. v životě neviděla a nikoho horšího k nim dát nemohli.. Přestaly mě od té doby i zdravit.. Věčně do noci poslouchá hudbu na hlas, směje se tu, vykecává se na skypu a když sem ji něco řekla, tak prý, jestli se mi něco nelíbí, ať jdu za vychovatelkou.. Chodí si bezdůvodně stěžovat vychovatelce na mě, že je ruším, jak vstávám dříve a že jsem bezohledná, protože šustím sáčkama odpoledne, když nebyla ve škole a je nemocná.. Přitom bych si spíše měla stěžovat já, ale nejsem taková a to je chyba. Minulý týden mi už přetekly nervy, tak jsem zažádala o jiný pokoj, ale všude kde jsou dvě, tak nikoho jiného už nechtějí.. Je to pro mě strašně nepříjemné, když se ignorujeme.. Nesnesu být na pokoji s někým, komu je proti srsti tu se mnou být. Neustále mám zkaženou náladu a na nic nemám chuť.. Nechci se takhle zničit.. Na privát nebo kolej nemám finance a tady fakt moc dobře vaří. Přijde mi škoda kvůli tomu nechat školu.. jenže já v tomhle stresu nic nezvládám. Jsem z toho nešťastná a rodiče to také trápí.. Přenáší se to na ně.. Dojíždět bohužel nemohu, jelikož se ráno nedostanu na 8 hodinu. Mám to 100 km. Jak by jste to řešili na mém místě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 20.11.13 17:54
avatar

Je divné, že "kde jsou dvě, nikoho jiného už nechtějí". Formálně by to neměla být překážka, obsazení přece neurčují žáci. Takže jestli jsou pokoje vícemístné, mělo by být celkem jedno, jestli dalšího chtějí, nebo ne.

Ale nejlepší by asi bylo se s někým z takového nedoobsazeného pokoje zkamarádit a časem ke všeobecné spokojenosti se k němu přestěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 17:59
avatar

Ahoj. Tak ono je všude něco...Ale mají-li spolu lidé vycházet při společném bydlení, chce to ze všech stran toleranci, vstřícnost a respekt. Nikdo nejsme akorát a je důležité komunikovat o problémech, pokud ignorování nevyhovuje a stresuje Vás to. Zaveďte na toto téma řeč a rozhovor. V něčem děláte chyby Vy, v jiné věci třeba zase ostatní. Prokažte svoji vstřícnost a ochotu vycházet se spolubydlícími v dobrém. Stres Vám opravdu neprospěje a zbytečně si vzájemně budete "otravovat" život a společný pobyt. Někdy to lidem trvá déle, než se spolu shodnou a naučí se spolu vycházet a žít...Obrňte se trpělivostí a dopřejte tomu více času... A pokud společné soužití opravdu nepůjde v této sestavě, snažte se být kamarádská k jiným. Třeba najdete spřízněné duše, které Vás uvítají jako spolubydlící bez problémů. Ale je pravda, že u ženských jsou ty neshody velmi časté, pokud mají bydlet ve třech. Dvě se shodnou vždy rychleji a snáze...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.13 23:57
avatar

Hlavní je nenechat si sr*t na hlavu. Potom člověk ztratí u okolí veškerý respekt a každý se k němu chová jako k hadru. Uvědomte si, že máte v tom pokoji stejná práva jako ony dvě. Že tam byly dřív, to neznamená nic. Byla zásadní chyba ustupovat a čekat, že se tím vše srovná. Jediným řešením je jim určit hranice. To znamená nenechat se deptat a tvrdě vyžadovat dodržování pravidel společného soužití.

Obtěžují v době nočního klidu mezi 22:00 - 6:00? Kašlou na elementární slušnost? Jasně dejte najevo, že tohle nebudete tolerovat. Neustupujte, přejděte do útoku. Ihned je "bonzujte" za vše, co bude proti pravidlům - třeba to rušení nočního klidu. I ta vychovatelka chce mít svůj klid a tak pokud ji budete stále "otravovat", určitě si s těmi potížistkami promluví nebo Vám pomůže nějak jinak aby se Vašich stížností "zbavila". Nejlépe jí svoje stížnosti předávejte písemně a chtějte po ní potvrzení, aby to jen nehodila do koše. Potom to bude muset řešit a hlavně pochopí, že nemluví s vydeptanou "slepicí", která je před zhroucením ale s někým, kdo jí může zatopit. Když se bude vykrucovat, klidně ji postrašte, že budete její tolerování šikany od spolubydlících řešit na policii (nebo něčím podobným). Klidně si i nenápadně nahrajte jak jsou na Vás spolubydlící sprosté. Vracejte stejné stejným. Nemůžete spát večer? Ony nebudou spát ráno.

Když vytrváte, získáte si respekt okolí a vaše vztahy se srovnají, už pro ně budete "partner do debaty" a ne rohožka přede dveřmi. Nebo, pokud se na odpor a hájení svých práv necítíte, můžete vyklidit pole a jít někam jinam. Bude to sice prohra, ale lepší prohrát než se nechat úplně vydeptat a skončit třeba u psychiatra a na prášcích. Podle písemného projevu soudím, že jste inteligentní, takže si to promyslete a potom začněte jednat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.