Neodtéká odpad

Od: Datum: 20.11.13 17:20 odpovědí: 23 změna: 14.05.17 19:01

Ahoj rádcové poradte mi čím mam vyčistit trubky aby odtékal odpad? v koupelně odtéká vana ale umyvadlo ne a v kuchyni to také neodtéká je to na sobě napojené takže bude problém někde mezi podlě mě protože vana jak píšu odtéká... Zvonem to nejde a ani nějakym wc netem píšou zaručeně uvolní vubec ne voda stojí :( už nevim


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.13 17:27

Na tohle pomáhá Krtek - rozpustí mastnoty a organické usazeniny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 17:33
avatar

Krtek a podobné chemikálie (louh sodný) vyčistí sifon, potrubí nikoliv. Nejspolehlivější je instalatérské péro, ale to je trochu náročnější práce. Pokud nemáte zkušenosti, přenechte instalatérovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanzs
Datum: 20.11.13 17:37

Myslíte že bych to nezvládnul strčit do trubky instalatérké pero? je pravda že jsem to nikdy nedělal ale neni na tom žádná věda nebo se pletu?

Datum: 20.11.13 17:42
avatar

Nevím, neznám Vás. Nic složitého na tom sice není, ale znám pár lidí, kteří jsou schopní si při takovém zákroku vypíchnout oko

doplněno 20.11.13 17:56:

Přes sifon ho tam nedostanete. Musíte sifon odmontovat a péro strkat přímo do odpadní trubky, čouhající ze zdi. Zasouvat při stálém otáčení (je na něm jakási klika). Vždy kousek zasunout a zase povytáhnout. Lépe se to dělá ve dvou, jeden otáčí, druhý zasunuje. Když narazíte na koleno, bude to chtít trochu trpělivosti a nebát se za stálého otáčení přitlačit, aby si konec péra našel cestu. Může se stát, že potrubí dělal nějaký "odborník" (třeba z bývalého OPBH) a že jsou třeba 2 ostrá kolena těsně za sebou. V tom případě máte smůlu a pomůže jen majzlík.

doplněno 20.11.13 17:59:

Je důležité, dostat se až do stoupačky. Že jste tam, poznáte podle toho, že jde péro zastrkovat poměrně snadno i bez otáčení. Při vytahování je vhodné tahat pomalu a rovněž stále otáčet.

doplněno 20.11.13 18:02:

Ještě jedna rada: pokud je to možné, je dobré, aby v bytě nad Vámi nechali po dobu zákroku téct vodu, aby se případné vydrolené usazeniny ze stoupačky hned odplavovaly. Jinak může dojít k ucpání o kus dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanzs
Datum: 20.11.13 17:47

tak to snad zvládnu :-D jinak pero strčím přes sifon nebo horem přes dřez? nebo je to jedno? a sunu dokud nenarazim na problém?

Od: hanzs
Datum: 20.11.13 18:00

Nestrašte snad se to povede zítra ho koupim předpokládam že ho seženu v železářství? jinak pošlu jednu pěknou fotku jak to mam napojené :-D dělal to nějaký šikula moment

Od: hanzs
Datum: 20.11.13 18:01

tak to mám sprasené v kuchyni v koupelně to je normálně :-D:-D

Datum: 20.11.13 18:04
avatar

Tohle je v pohodě, i když ten husí krk Vám to asi lehce zkomplikuje. Já mám na mysli kolena 90 stupňů někde ve zdi, mezi tím krkem a stoupačkou.

doplněno 20.11.13 18:07:

Třeba něco takového

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanzs
Datum: 20.11.13 18:10

pěkná motanice ... tak to já si myslim že mam v pohodě jinak žádné stoupačky bydlíme v baráku ...

Od: isteron
Datum: 20.11.13 20:03

Tá flexi hadica je zbytočne dlhá. V tom ohybe sa to bude stále usadzovať. Najlepšie by bolo napojiť to od výtoku zo sifónu priamo, s malým sklonom smerom do steny, aby v tej hadici nezostávali usadeniny. V najhoršom prípade by poradili inštalatér, lebo v stene by malabyť tvrdá trubka, tá by sa dala lepšie napojiť na flexihadicu a do sifónu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 21.11.13 00:05

Podlě mě je největší problém právě v tomhle husím krku. Velké nečistoty (zbytky jídla apod.) takto zůstávají v husím krku a když už se dostanou do odpadu, tak už nemají potřebnou rychlost a usazují se na stěnách odpadu rychleji než obvykle. Umyvadlo je nejspíš napojené na stejnou trasu a vana asi dál před tímto.

Takže to v kuchyni skusit uděla pořádně a trubky jak už bylo řečeno protáhnout perem a pak i tím krtkem prolít. Možná by stačilo husí krk zkrátit stlačením jakoby do harmoniky, ale unvitř je tak ale více členitý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 17:28
avatar

pero na cisteni odpadu, nebo nejaky drat

http://www.kutil.eu/cs/eshop/…d/pero-na-cisteni-odpadu.html

Zkusit to odstranit mechanicky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 17:31
avatar

Nejprve zkusit louh či jiný čistič odpadů. Pokud to nepomůže, otevřít a vyčistit sifon pod dřezem i umyvadlem. Opět uzavřít a znovu použít některý z čističů odpadu.

doplněno 20.11.13 17:50:

Pero použít po otevření sifonu rovnou do zdi!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanzs
Datum: 20.11.13 17:35

Sifon jsem vyčistil bylo tam takové hnusné žele... ale stejně nic naopak po aplikaci čistícího prostředku na rozpouštění mastnoty. zbytky jídel a pod to neodtéká vubec :( když tam byla jen voda tak to přes noc odteklo ...

Datum: 20.11.13 17:37

občas používaný prostředek jsou kvasnice, rozpustit a poté nalít do odpadu, a samozřejmě delší dobu napouštět vodu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 20.11.13 18:10

instalatérské péro .cituji ,,myslíte si že to nezvládnu. Není ne tom žádná věda... jinak pero strčím přes sifon nebo horem přes dřez? ... Děkuji, pobavil jsem se... Pokud odpad ani trošku neodtýká , tak ze zkušenosti vzít hned péro. Pokud aspoň trošku odtéká , tak hydroxid sodný a vřelá voda. Pokud to budete dělat pérem , tak nejlépe je to ve dvou lidech. Jeden točí a udržuje péro stále napnutýa druhý strká. Jinak počítejte s tím že ucpávka jsou většinou tuky z kuchyně. Když do něho strčíte péro , je to jako byste strčil prst do teplýho sádla. Po vytažení má snahu se uzavřít. Tak že jakmile se mi do odpadu podaří udělat díra a voda mírně odtéká , tak nahřeju ty největší hrnce s vodou . Žádná rychlovárná konvice , ale pořádný hrnce a odpady ještě proliju vřelou vodou. Ta pomůže rozpustit tuk na stěnách a odplavit do kanálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 20.11.13 18:19

Právě jsem se díval na tu fotku co jsi přidal. Ten flexisifon vyhoď do pr..le. To je to nejhorší co může být . Kup rovnou dřezový sifon s odbočkou a zbytek přispůsobíš trubkama.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanzs
Datum: 20.11.13 18:21

určitě to udělam je tu dost věcí co potřebujou udělat takže dělam vše postupně barák je sfušovanej celej potrvá to trochu dýl než to dam dohromady... jinak se jen bojim aby ten husí krk nebyl i zazděnej celej do zdi

Datum: 20.11.13 19:58

Ahoj. Vesměs ti tu bylo už dobře poraděno. Než se do něčeho dalšího pustíš, tak by jsi si mohl ten sifon z toho krku poněkud zkrátit. To účko dostat blíž-výš ke dřezu. Aby tam zůstalo trocha vody jako protizápachová uzávěra a voda neměla takový odpor v odtékání do zdi. Zvláštní, že málokdo zmíní vyčistit to místo zúžení pod cedníčkem ve dnu dřezu. Šroubovák - šroub z hora a další vylít ten sifonový krk. I se zvonem se to musí umět. V reklamě na krtky to zrovna ukázkově nepředvádějí. To občasné propláchnutí odpadu z kuchyně vařící vodou má rozhodně význam. NAOH funguje nejvíc na chlupy a vlasy.

doplněno 20.11.13 20:03:

Ten flexik se neřeže, ale scukne k sobě. Je roztahovací a stahovací.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: moula*
Datum: 20.11.13 21:43

Jsem totální amatér, avšak přesto doporučuji koupit pero o průměru max 6mm. A vždy to dělat ve dvou, pero musí být vždy natažené, čili dělat jen ve dvou, nesmí se na laně udělat smyčka. Pak prolít hodně litry vařící vody a přez noc tam nalít tekutého krtka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrlidmila
Datum: 03.02.17 05:18

Mám patrový rodinný domek. Nahoře všechno otéká,tedy umnyvadlo vana i WC

Dole odtéká jenom vana.WC ani umyvadlo neodtéká.Měl jsem zde instalatéra

a ten to pročistil perem a pár dní to bylo v pořádku.Ted už to zase neodtéká.

Ucpané to určitě není.Spíš to vypadá,že je tam nějaký podtlak,který nedovolí

odtékat.

Neporadíte co s tím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.17 08:29
avatar

Na nějaký podtlak klidně zapomeňte. Takhle taky může uvnitř vypadat trubka od dřezu. Tohle nevyčistíte ani svěcenou vodou, natož nějakým "krtkem". Šipka ukazuje otvor, jaký vznikne při čištění běžným instalatérským pérem, ten se logicky opět velmi brzo ucpe. Jediná možnost je strojní profrézování trubky, případně její výměna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.17 19:01

Tak tak magdon má pravdu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.