Malování - odloupnutí kus starého nátěru

Od: Datum: 20.11.13 16:52 odpovědí: 9 změna: 21.11.13 07:58

Zdravím, jaký je postup malování pokud se na jednom místě odlupuje původní nátěr (cca 30 cm) a dále na stěně se už nic neloupe? Stačí to odloupnuté místo přetřít barvou nebo se musí použít stěrka a nebo oškrábat celou stěnu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.13 16:58

To nejnepříjemnější řešení. Oškrabat, rozmýt a teprve pak malovat. Dříve nebo později by se malba začala odlupovat na dalších místech...

doplněno 20.11.13 18:27:

Flikování nemá cenu!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.11.13 17:46

Je pravděpodobné, že se zbytek začne loupat, až to namočíte. Zvlášť při malování válečkem si pak užijete. Jestli si chcete ušetřit nervy, peníze a čas, oškrábejte to celé.

doplněno 20.11.13 19:07:

strejc - "Flikování nemá cenu"

Naprosto souhlasím, ale je potřeba posoudit stav okolní malby a rentabilitu opravy. V některých případech může být taková částečná oprava dostatečná (já bych to nedělal, kdysi se mi to dost vymstilo).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.11.13 18:11

nikdy jsem moc nepochopil proč se radí oškrábat a přetřít. Neznám nic hnusnějšího nžž takhle vymalovanou zed, přitom stačí pytel štuku a místnost je jako nová. pokud se mu odloupnul kousek tak bych rozetřel hrany houbyčkou na nádobý a přetřel barvou.Poku používáte primalex a jiné barvy tohoto typu tak radši oškrábat celé. Hodně je to o posouzení na místě ale opravit bez bordelu jde spousta věcí . Dejte sem fotku

Datum: 20.11.13 18:31

Ono pod štuk by se to mělo také oškrávat protože se až tak dobře nespojí dané vrstvy dohromady a pak škrábat malůvku a štuk je daleko horší a všude cpát penetraci,zajímavé že v penetraci chemie nevadí snad nikomu.

pkd je to malý kousek tak jej vemu štětkou.ale příšte budu škrábat.

doplněno 20.11.13 20:11:

To Pfpetr-sry,asi jsem špatně pochopil první odpo.

Pod Vaší druhou odpo se klidně podepíšu.

Jen jen ještě doplním-nevim kde ale nekde jsem slyšel radu-po oškrábání přebrousit ještě mřížkou na sádrokarton nebo šmirglem-BEZ ZÁRUKY!

Datum: 20.11.13 20:27

přebrušujou se tmely a různý přechody tj , ale na přebroušení celé místnosti to neni ta mřížka moc nevydrží a vyšlo by to neúměrne draho ale přebrušujou se nové štuky odstraní se tak přebytečné kamínky a omítka je pak hladká jako sádrokarton . Je to o zákazníkovi někdo to chce někdo ne. Rozhodně nemám nic proti tvé odpovědi spíš jsem jenom upřesnil odpověd mou ale zaráží mě že je v dnešní době někdo schopný udělat brutální bordel který je po škrábání a pak to jen přetřít když stačí tak málo aby byla místnost nově udělaná min na dalších 5let a výc

Datum: 20.11.13 18:23

Běžně to opravují finální stěrkou a širokou špachtlí.Po vyschnutí stěrky plochu přebrousím a vymaluji.Dávám pozor,abych nesahal válečkem dvakrát na čerstvě vymalované místo.

JABRAKA

Datum: 20.11.13 18:46

škrábání je nutnost pod štuk . Mám vyzkoušeno že na starou omítku drží štuk lépe bez penetrace . šlo mě o vzhled oškrábané a pouze přetřené zdi. Jak píše jabraka bud tmel nebo uš jsem si pomohl i barvou ale hustou akrylátovou která se napatlá na problémové místo malim 10cm válcem případně upravý širokou špachtlý a po zaschnutí lze už natírat i válečkem

Od: haris
Datum: 20.11.13 20:28

Foto kdyžtak přiložím zítra. Škrábat celé se mi to opravdu moc nechce, když jinde je zeď v pořádku... Vy tedy radíte jen to odloupnuté místo přetřít slabou vrstvou stěrky a přebrousit?

Datum: 21.11.13 07:58

Když už se vám do škrábání celé zdi nechce, namočte okolí toho odpadlého kusu a snažte se hrany odpadlého velmi jemně seškrábat, smýt tvrdším štětcem, třeba zárožákem, do ztracena, zrušit hranice. *plac* Mi to takhle dělává nad sporákem a při představě, že už zase budu škrábat celý strop, se mi dělá mdlo. Takže strop namydlím, upravím hrany odpadlé staré barvy a pomodlím se, ať neodpadne ještě jinde a ať se mi neudělají puchýře jinde.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.