Jak se ochránit před zloději

Od: Datum: 20.11.13 16:26 odpovědí: 8 změna: 22.11.13 11:24

Dobrý den, bydlíme v rodinném(činžovním) domě, ve kterém v přízemí bydlí nájemníci, jinak v domě bydlí pouze rodina. Téměř každý rok nám něco ukradnou z volně přístupné chodby( kolo, boty, oblečení, nyní i teleskopický žebřík). Možná mi poradíte, že nejlepší by bylo schovávat a dávat veškeré věci do bytu, ale občas prostě zapomeneme. zajímalo by mě, jestli se dá chodba nějak zabezpečit kamerou, fotopastí či nějkým jiným zabezpečovacím systémem, nebo jestli máte někdo dobrou radu,jak odradit zloděje. Podotýkám, že nikdy není porušený zámek u venkovních dveří a všichni pravidelně zamykáme.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.13 16:42

kamera podle mě moc vecí nevyřeší e není zrovn nejlevnejší. Pro záčátek bych zkusil vyvěsit papírky "monitorováno kamerovým systémem" to myslím trestné není, a na příhodném místě bych instaloval falešnou kameru za několik stovek (fake kamera), na aukro jsem ji viděl běžně k dostání za cca400-500.

doplněno 20.11.13 16:43:

http://aukro.cz/atrapa-kamera…blika-ir-led-i3670915906.html

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.11.13 16:51

Samolepku- monitorováno kamerovým systémem- už máme 2 roky a od té doby 2 krádeže. Ta atrapa kamery mě taky napadla, jenže my pořád nevíme, jak se někdo mohl do domu se zabezpečovacími dveřmi( zamčenými) dostat dovnitř bez známek násilí. Takže vlastně podezříváme i stávající nájemníky... a ti by případně o kameře věděli a mohli jí vyřadit z provozu. Poslední ukradnutou věcí byl teleskopický žebřík, který byl cca týden na chodbě ještě nevybalený- že by zloděj vzal krabici, o které neví, co je v ní?

Datum: 20.11.13 17:01

Samozřejmě, že se dá zabezpečit kamerou. Bezdrátová kamerá se dá pořídit do 2.000,- Kč, drátová stojí cca 600,- Kč. Dražší bývá úložiště záznamu, ideální je NAS server, ale postačí i stále spuštěné PC. Kameru lze nastavit na spouštění při pohybu, tím se ušetří místo na HDD. 30-tidenní záznam se mi velikostí pohybuje okolo 150GB (prostor zadního vchodu do domu). Práva neřeším. Slušný člověk si nestěžuje a zloděj nemá šanci. Nelze ani nijak prokázat, jestli je kamera funkční nebo ne. U tebe se jedná o soukromý majetek, který si může majitel zabezpečit způsobem, který uzná za vhodný.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.11.13 17:06

Všechno schovat do bytů. Ačkoliv, má to význam? Pokud se zručný poberta dostane do baráku, dostane se asi i do bytu. Atrapy kamer jsou spíš lákadlem, pozná je i dítě. Chmaták usoudí, že něco mají lacině jakoby hlídat. A jde tuplem na věc.

Datum: 20.11.13 20:51

Ahoj. Jak píše kolega STREJC, vše dostupné odstranit z chodby. Zásadně se nespoléhat na to, že někdo vždy uzamkne hl. vchod, nebo sklepní prostory. A nespoléhal bych se ani na poctivost sousedů, nebo jejich známých. Když už něco zabezpečit, tak váš byt. Řiďte se podle toho, co jste napsal v dotazu na názor. ,,Možná mi poradíte, že nejlepší by bylo schovávat a dávat veškeré věci do bytu.´´

Datum: 21.11.13 00:09

Ideální je namontovat na chodbu několik kamer různých typů. Šikovně umístit fotopast. Možná by šlo použít i černou skříňku do auta - mívají funkci automatického spuštění při pohybu v zorném poli, natáčí ve smyčce a lze je napájet přes kabel. No ale úplně nejlepší by bylo nachystat past. Schválně nechat na chodbě něco, co se bude asi zloději líbit. Pod tuto věc spínač, sirénu, napojit to na kameru, prostě cokoliv vás napadne. A zloděj se potom pozná podle hnědého v kalhotech :)

Datum: 21.11.13 11:10

Dobrý den, kupte wifi kameru. Cena je cca 1200 třeba http://www.vmshop.cz/IC-3115W…ax-ic-3115w-wifi-n-150mbps-ip nebo dle typu vyhledejte na googlu. Kamera je včetně poh. čidla a v případě aktivace udělá třeba 5 fotek (dle nastavení) nebo video a odešle na zvolený email. Kamera potřebuje pouze napájecí kabel a samozřejmě wifi.

doplněno 22.11.13 16:40:

To Dakon: Protože jsem vlastníkem domu pouze já, můžu si dát na chodbu třeba 2 kamery a nikdo s tím nic neudělá. Nájemník má byt dole a jinde nemá co dělat!

Datum: 22.11.13 11:24

Obavam se je pravne bez povoleni nelze monitorovat a uchovavat zaznamy odob a to ani vandalu a zlodeju. Takze vy by jste meli zaznam, ale nepouzitelny. proctete si tento odkaz:

http://www.praha-9.eu/2010/01…-souhlasit-vsichni-vlastnici/

Dale by se kamera mela nahlasit na zaregistrovat na Úřade na ochranu osobních údajů

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.