Okno do pole bez povolení souseda

Od: Datum: 18.11.13 20:54 odpovědí: 58 změna: 09.02.15 15:46

Dobrý večer. Mám jeden dotaz : dělám půdní vestavbu a ve šťítě chci udělal dvě okna. Vše bude v projektové dokumentaci. Problém je, že můj dům stojí na hranici pozemku s polem ( ornou půdou ) a majitel je proti tomu a o žádném okně na pole nechce ani slyšet. Je to místní problémista, kterému je 80 let. V ůzemním plánu se zde vůbec nepředpokládá, že by se na tom poli měla začít vytvářet nějaká zástavba. Chci se zeptat po odvolání pana problémisty na kraj - jaké jsou šance, či možnosti aby tam okna zůstali? Může tam být okno př. prosvětlovací s mléčnou výplní? Jak by jste celou věc řešili? Děkuji moc za odpověd či nejaké řešení či radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.13 21:09
avatar

Postavit a provizorně uzavřít připravené otvory. Po kolaudaci udělat úpravu bez podmínky nahlášení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.13 21:13

To není řešení jestli tomu dobře rozumím, jelikož v tu chvíli po kolaudaci okna otevřu, tak na stavební ůřad přijdou fotky se stížností od souseda. :(

Datum: 18.11.13 21:24
avatar

Stavební úřad vyžaduje ke konání a stavebnímu povolení také vyjádření dotknutých sousedů...

Doporučuji napsat doporučený list s dodejkou sousedovi, ve kterém ho vyzvete, aby se pro potřeby SÚ k záměru štítových oken vyjádřil, a to nejpozději do 30 dní ode dne doručení... s dodatkem, že pokud se nevyjádří, že to bude považované jako souhlas s uvažovaným stavebním záměrem.

Upozorňuji, že souhlas a rozhodnutí se stavbou a projektem dává stavební úřad, a může klidně ve Váš prospěch rozhodnout i přes nesouhlas či protesty souseda.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.11.13 21:27

Dobrý večer, není to problémista, jen nechce aby jste si udělali vyhlídku na jeho pozemek, mě by se to také nelíbilo, je to normální, držím mu palce !

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.11.13 21:36

To je sice pravda, ale kdyby se plánovala nějaká výstavba či kdyby pole neleželo ladem. Mohl bych to pole vykoukat. Potížista tady ani nebydlí.

Datum: 18.11.13 21:41

hm, tak mu druhý potížista zřídí dvě okna, ale že je mladší a podle něho v právu, tak je ten starý pán ausgrecht potížista? zajímavé, zajímavé

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 09:07
avatar

Mně by se to také nelíbilo, abych řekla pravdu. Ale to mléčné sklo by to mělo vyřešit. Zkuste se s ním nějak domluvit (ideálně, ukažte mu vzorek skla, který chcete zasadit do okna, aby sám posoudil průhlednost).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 21:37

na to by se dalo reagovat snad jedině sprostě takže se toho zdržím a řeknu Vám,že bych do toho šel i proti vůli souseda a šel klidně i do odvolání,protože trochu rozumně uvažující úředník musí námitky souseda shodit ze stolu jako neopodstatněné.Jednání tohoto druhu se velmi nápadně podobá schválnosti.Mne samotného před časem žádal o vyjádření soused a zdržel jsem se námitek,protože jsem myslící tvor a nehodlám za každou cenu někomu škodit a házet klacky pod nohy.Pokud by se jednalo o situaci,kdy by mělo např.okénko záchoda být metr od mé kuchyně pokusil bych se se sousedem promluvit a pokud by to nebylo možné námitku bych podal,ale toto je škodičství nejvyššího řádu.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 18.11.13 21:48

To ano. Je to místní škodič, který má snad 100 sporů a jen chodí a hledá na každého něco čím by mohl druhému škodit. Jde mi spíše o to, aby se neodvolal, bude mi zakázáno pokračování ve stavbě, než to začne projednávat kraj atd. Uplyne X měsíců a rozhodne v jeho prospěch, tak budu muset okno zazdít a jen se zdražím :(

Od: pt®
Datum: 18.11.13 22:24
avatar

"stoficek",jak vy víte, kolik má ten starý člověk sporů? To je má s Váma? Chápete, že ten člověk vyrůstal v úplně jiném prostředí, když byl mladý. Možná by stálo za to projevit trochu zájmu a slušnosti. Budete rád, pokud se takového věku dožijete. No jinak Vám již poradil "hejkal" a "buss". - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 22:34

Celá ves s pánem bojuje. Na stavebním úřadě ho všichni znají atd. S pánem jsem se sešel a domluvil jsem se. Bohužel ta domluva u něho platí jen dokud se k vám neotočí zády. Pokoušel jsem se několikrát, ale bez úspěchu. Mohu jít na odbor životního prostředí, že pán na poli pěstuje plevel a mi máme toho celou zahradu, ale nestojím o žádné nás chvály či žabomyší války.

Datum: 19.11.13 19:21
avatar

tak takováto odpověď by zasluhovala minus bod. To se na mě nezlobte. Kde to žijeme, když ani nemůžu postavit okno smrem na sosedvo pole, které obvykle více jak půl roku leží ladem nebo pod sněhem. šel bych do sporu. Je to absurdní stav věci a myslím,že je typický pro naše smýšlení.

doplněno 19.11.13 19:23:

bylo psáno k odp. PT.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.11.13 22:27
avatar

Hmm, to je argument jak stehno...stejne normalni by bylo, kdybych mu rekl at si postavi kolem pole zed, protoze se na nej nechci divat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 19:22
avatar

*bzum*

doplněno 22.11.13 18:50:

pro ukulele

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 18.11.13 22:17

A proč vám neporadí na stavebním úřadě? Takových sousedských neshod museli řešit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.11.13 22:24

Paní na úřadě tam není moc dlouho a nic podobného něrešila. Řešila jen když na sousedovic pozemku uz byla stavba. Vše řeší z knížek a sbírek. A nikde není uvedené jestli se může povolit okno bez souhlasu majitele sousedního pozemku když se jedná o výhled na ornou pudů i dle územního plánu.

Od: pt®
Datum: 18.11.13 22:25
avatar

Snad ta paní má své nadřízené. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 15:33

Dle mého názoru s přihlédnutím k http://iuridictum.pecina.cz/w/Praeter_legem pokud skutečně nikde v zákoně ani dalších úpravách není stanoveno, jak řešit tuto konkrétní situaci, tak jim nic nezakazuje to povolit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 22:23
avatar

Prudice je nejlepsi ignorovat, na svem dome muzete mit okna kde chcete a kolik chcete...teda pokud architekt dovoli;)...Panu sousedovi reknete, ze si neprejete aby s Vami mluvil bez pravnika a za klidne pockate tech 14 dni nez umre a date je tam stejne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 22:48

ing... to je hloupost co píšete, já znám dva případy, kdy museli okna zaslepit, v jednom případě velkým plechem a v druhém případě ho zazdili a bylo to na stížnost, nesouhlas souseda, dost jsem se o to zajímal, oba dva případy byly plné arogance zřizovatelů oken a vyhrála spravedlnost, a to je dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.13 23:05
avatar

Popravdě, já být na místě toho souseda tak s oknem ve štítu také rozhodně souhlasit nebudu. Pokud by s tím oknem souhlasil, úmyslně by si devalvoval svůj pozemek. Teď je to orná půda, za pár let to bude stavební místo (územní plán není neměnný). Blbé okno ve štítu potom může klidně znemožnit výstavbu, protože Vy nebudete souhlasit s tím, že okno na Vašem domě dále nebude funkční.

Radil bych Vám udělat následující:

1. pozemek kupte nebo

2. předělejte projekt - postavte ve střeše vikýře otočené rovnoběžně se štítem. Světlo tam mít budete také a nikdo neřekne ani ň.

Stavět okna ve zdi, která je na hranici pozemku, to je prasárna.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: edge®
Datum: 18.11.13 23:30

Já myslím, že pokud zeď je přesně na hranici pozemku (pokud je stavební) je zakázáno okno vůbec vystavět. A pokud není hranice dál než 3 metry je potřeba i tak povolení od souseda. Tady je sice sousední pozemek orná půda, ale osobně bych Vám to taky nepovolil. Starý pán jednou zemře rodina bude dědit a pozemek budto prodá nebo na něm bude chtít stavět. Ono na úřadě požádat o změnu z orné půdy na stavební pozemek není až tak velkej problém a zažádat o úpravzu územního plánu taky ne ikdyž tak je to složitější s tím, jestli bude obec vstřícná k tomuto.

Bratr bude příští rok stavět. Pozemek na kterém bude stavět odkoupil a přepsal na sebe od otce. Pozemek po levé straně výhodně otec odkoupil od taky jednoho starého pána. Od souseda po pravé straně bude mít zeď domu malinko dál než 3 metry i tak mu na úřadě rozmlouvali okna na tuto stranu, že to bude velmi složité vyjednávat s oním sousedem a jeslti chce na jaře 100% začít stavět tak at raději odstoupí od oken na tuto stranu...

Co se týče té levé, která bude na hranici s pozemkem, který vlastní momentálně otec tak i tam bude potřebovat povolení od souseda, který má RD ob tento pozemek otce... Na všechno je potřeba povolení snad i všech obyvatel obce a ikdyž bude soused souhlasit a dokonce i podepíše může si stěžovat později, že došlo k porušení dohody a pod...

Tak proč raději neudělat vikíře než okna ve štítě. A pokud pozemek někdo koupí a bude tam stavět...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.11.13 07:51

Podívej se na nový stavební zákon - číslo 183/2006.Ten říká v některý případech nevyžaduje souhlas už nevyžaduje.Ale to stanoví příslušný stavební úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.11.13 19:31

Podle některých odpovědí by okna vůůbec, ale vůůbec nemohla mimo veřejné prostranství být a to by se mohla ozvat i obec, či kolemjdoucí, že na ně někdo čumí. Kde máte okna VY? Trochu rozumu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: edge®
Datum: 19.11.13 22:54

Ano vytvářejme si okna kdekoliv nás napadne. Po pár letech se změní územní plán, v místě kde stojí váš dům vznikne řadová zástavba a soused si nalepí zeď na tu vaši, kde máte okna :D V tomhle případě by jste koukal z okna na střechu souseda :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 18:14
avatar

... a to je trestné . . .?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 19.11.13 20:29

Třeba se ta věc má jinak. Starý pán je biozemědělec a vy byste viděl jak hnojí. .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 07:20
avatar
Souhlasím s bussem!
Některé příspěvky postrádají logiku.
Kam si mají dát okna v klasické řadové zástavbě, když zprava a zleva jsou za zdí přilepené vedlejší domy, zepředu přes ulici další řadovka, zezadu přes mini zahrádky také řadovka. Tak už jen skleněnou střechu?!
To samé na vesnici někde v proluce. Vpravo barák, vlevo barák, vzadu barák, vepředu přes ulici barák.
Některým bych doporučil bydlet na samotě u lesa...
doplněno 23.11.13 12:52: Souhlasím podruhé s bussem (12:27)
Takto je to jen mlácením prázdné slámy...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 20.11.13 08:48

Klíčová infotmace je - "Problém je, že můj dům stojí na hranici pozemku s polem"
Určitě by se vám nelíbilo, kdyby soused postavil na hranici pozemku například přístavbu u vámi zmiňovaného řadového domu a okno nasměroval do vaší zahrady. Pokud je dům přes ukici, je už situace diametrálně jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 09:40
avatar

Já jsem asi hooodně natvdlá. Nepochopila jsem, kam se to okno bude dívat. Do pole nebo k sousedovi na dvůr? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.13 09:55

Kdyby se jednalo o zahradu, tak tam by to bylo k zamyšlení, ale zde bude koukat akorát tak do pole, a je jedno, jestli stojí na hranici s polem, nebo je oddělen cestou.

Uvažovat, že by někdy v budoucnu mohlo dojít ke změně územního plánu je poněkud divné, teď je tam pole a z toho bych vycházel.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.11.13 18:44
avatar

Máme teď v práci ten samý problém šéf má koupený velký pozemek na kterém ,stavíme domy pro zákazníky tzv. developerký projekt leta stavíme vedle sousedícího pole , které patřilo jisté paní z obce kde stavíme dosud bez problémů . Ta teď zemřela a pole zdědila nějaká příbuzná , které nechce ani slyšet o další výstavbě i když pole je určeno do budoucna jako biokoridor a nebude ho moci nikdy převrátit na stavební pozemky a co z toho plyne že nevíme proč to dělá co jí plyne hlavou ,a za druhé že půjdem s chlapama na pracák , protože se teď měl zrovna stavět na té straně barák a jeíma obstrukcema je vše zastaveno takže milí zastánci pána který brání oknu se zamyslete co tady píšete a doufám že nás přes zimu budete živit , když soucítíte s těmito lidmi, kteří dělají akorát ve společnosti problémy. ŠŤASTNÉ A VESELÉ :- (

Ohodnoceno: 2x
 
Od: edge®
Datum: 22.11.13 21:22

Tady se ale vede diskuse o něčem jiném ikdyž souvisejícím. Pan tazatel má i jinou možnost než se dohadovat o okna ve štítě. A to udělat vikíř.

Váš zaměstnavatel má možná taky možnost na tu stranu nedělat okna žádná, je proto ale potřeba změnit plány a to je nákladné... My máme barák na hranici a chtěli jsme zateplovat 120mm polistyrenu, majitelka nesouhlasila aby tím fasáda zasahovala 12-14cm do jejího pozemku. Ikdyž je tam kolem metrový pás na kterém roste jen tráva a pole je až o ten metr dál. Proto tam máme pouze nedostatečných 8cm. A to když dobudoucna bude chtít někdo lepit barák na ten náš stejně mezi nimi musí být myslím alespoň 10cm polystyrénu...

A zajímalo by mě kdo dokáže rozhodnout že na tom místě bude biokoridor, když pozemek nevlastní. V takovém případě by musela nová majitelka souhlasit s tím, že si pozemek ten kdo chce vytvořit na tom místě biokoridor odkoupí nebo nabídne pozemek jiný stejného výměru.

doplněno 22.11.13 21:25:

Ikdyž Vy asi ymslíte to, že na tom místě nesmí vzniknout stavba žádná že. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 21:27

Je to hrozné. Nabízel jšem, že do projektu nechám zanést prosvětlovací pevné okno s mléčnou výplní, kterou nebude možno vyměnit za nic jiného ( jen takový pruh cca 500x 1000mm š x v ) jen takový prosvětlovací pruh přes který nebude nic vidět, ale o ničem nechce slyšet. Je hrozné, když znáte jeho syna a on Vám sám řekne, že se táta zbláznil a dělá všude jen problémy. A je docela smutné když se dozvím, že celá rodina se těší až tu nebude :(.

Od: edge®
Datum: 22.11.13 21:32

Co takhle tam dát cihly na kant a dobudoucna vymlátit a dát okna? Nebo nějaký 30mm Itong a podobně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.13 21:50

Nad tím už jsem přemýšlel, že štít zazdím a dám už předem překlad a později vybourám okna. Či aspoň prosvětlovací pruh. Ale jde o to, že těd budu vše muset projektem legalizovat a do budoucna by to zase nesedělo a znovu bych musel legalizovat okna, jelikož po této zkušenosti věřím, že je problém narazit na normální sousedy a v klidu se domluvit. nad vykýřema nepřemýšlím, jelikož máme novou střechu a jen schozené štíty.

Datum: 23.11.13 01:07

Problém je ten, že podle zákona okna dvou domů mezi sebou musí mít myslím 7,5m vzdálenost. Takže budoucí stavebník by musel na tomto pozemku tuto hranici dodržet. Což znamená, že vy jste na hranici (divné, že stavba byla povolena) a soused by si k ní nemohl dát ani garáž :(.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 07:45

to tigra

Je na hranici s polem, tudíž, žádný budoucí stavebník ani garáž momentálně nepřichází v úvahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.13 11:00
avatar

Luigi máte naptostou pravu, upřímě držím palce při výtavbě. Bohužel jsou zde takoví přispívatelé a i zákony jsou někdy formlované tak, jakoby jejich tvůrci měli hlavu někde dole v zadní části . . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vita8
Datum: 23.11.13 11:13

nikde jsem nenašel že u okna budou sedět a čumět na zajíce celý rok, nebo tam dělat pozorovatelnu. Chtějí světlo do místnosti. Je to divný stát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.11.13 12:27

Podle dotazu ještě nezačalo řízení a už se plašíte.
Já bych si napřed nastudoval potřebnou část zákona, co to vlastně děláte (nástavba aj.), jaký je postup. Pak se k tomu může soused v rámci řízení vyjádřit (pokud se to dozví) a vy postupujete dále podle zákona. Tady to nikdo nevyřeší a nikdo neví, jaké námitky soused podá, jak se k tomu postaví stav. úřad, popř. odvolací orgán, jak posoudí důvody. Bude třeba na jeho pozemek vstupovat? Najít si fikaného ... pro vyvrácení námitek, prohlásit souseda ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ga
Datum: 27.11.13 23:49

Také si dovolím k uvedenému uvést několik informací.

Pokud je sousedící pozemek (pole souseda) mimo zasatvěné území obce a jedná se o nezastavitelný pozemek, pak v daném případě nemůžete vy nebo soused polemizovat o tom, že by někdy v budoucnu mohl být tento stav změnou územního plánu, popřípadě pořízením nového územního plánu, změněn a výstavba by se v nově vymezených plochách mohla dále rozrůstat.

Máte-li rodinný dům, který svou štítovou zdí hraničí se sousedním pozemkem, považuji za rozhodné vypořádat se s přesahem požárně nebezpečného prostoru (PNP z požárně otevřených ploch (okenních otvorů) na sousední pozemek. Existují však i technická řešení pro prosvětlovací otvory, kde PNP nevzniká. Otázkou je takéž, zda PNP by ve vašem případě za hranici sousedního pozemku zasahovat nemohl, neboť sousední pozemek je nezastavitelný a tímto přesahem byste ho nijak neomezil z důvadu nezastavitelnosti sousedního pozemku.

Pokud jde pouze o problematiku výhledu na sousední pozemek, tak pokud si najdete šikovného projektanta, bez větších problémů uspějete. Pokud jde sousedovi o zachování soukromí, je v prvé řadě na něm, aby si ho patřičně chránil jinými opatřeními.

Pokud jde o to, že se jedná o místního problematistu, počítejte s tím, že podklady budete muset předložit úplné. Záměr budete řešit ve stavebním řízení a je otázkou, zda po Vás stavební úřad bude vyžadovat jeho souhlas (maximálně v případě přesahu PNP na sousední pozemek, ale ani ten by možná nemusel být s ohledem na nezastavitelnost sousedního pozemku). Určitě se sousedem ani stavebním úřadem nenechte se odradit, držím palce.

Řekněme, že jsem tak trochu od fochu, kdybyste potřeboval popřípadě něco objasnit, jsem ochoten Vám radu poskytnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pitrs*
Datum: 28.11.13 16:12

Požárně nebezpečný prostor před oknem bohužel vznikne a právě soused s touto věcí musí souhlasit, jelikož omezujete jeho pozemek (požárně nebezpečný prostor zasahuje na jeho pozemek). Tato skutečnost se vždy řeší v rámci stavebního řízení (souhlas souseda). Tato věc se dá však řešit. Namísto klasického okna se dá použít protipožární okno (neotevíravé) nebo lze použít Luxfery, jelikož od jisté tl. mají požární odolnost a neberou se jako požárně otevřená plocha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ga
Datum: 29.11.13 13:22

On souhlas sám o sobě nestačí. V tom horším případě by musel být pozemek zatížen věcným břemenem. V tom lepším by stavební úřad mohl být ochotem akceptovat i dohodu či smlouvu (oboustranný právní akt obou stran) o možnosti zásahu PNP na sousední pozemek.

Ale opět poukazuji na možnost, že byste právo od souseda získávat nemuseli, neboť přesahem PNP ho nijak negativně neovlivníte, neboť jeho pozemek je podle ÚP pravděpodobně nezastavitelný. Jak by jeho vlastnické právo pak bylo negativně dotčeno?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pet*
Datum: 09.02.15 14:33

Pro ga .Zdá se, že tomuto tématu rozumíte, ráda bych Vás požádala o radu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 07:46
avatar

Stofičku, jak jste s oknem dopadl? Jak jste to vyřešil?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.13 09:37

Zatím jsem nic nevyřešil. Čekám na projektanta a osobu ze stavebního úřadu. Pak se uvidí a dám věďet. Podle odpovědí se zde rozcházíme na dvě strany jedna není problém druhá není možné .

Od: edge®
Datum: 30.11.13 15:54

Pokud jde pouze oto světlo dejte tam ty luxfery. Je to pevná stavební konstrukce a není potřeba žádné povolení... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomiook
Datum: 29.11.13 10:07

Mel jsem podobny problem...

Reseni: jestli se jedna jen o svetlo tak muzete pouzit Luxfery. Neni to brano jako okno ale jako stavebni prvek.

Kvuli izolaci jsem dal pred luxfery plastove okno s ornamentnim sklem kura a vypada to luxusne. Dokonce lip nez kdyby tam byly jen ty Luxfery.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 14:06
avatar

Někteří lidi mě tady udivují. Podobné odpovědi jako u toho dotazu s nákupem - raději čekat půl hodiny na policajty než ukázat kabelu a nazdar. No ježiši, tak uvidí pole.. tak jednou tam bude barák, no a co? Tady půlka lidí má návaly, že by náhodou bylo vidět z okna k nám.. jeziskote, co kdyz si pozvou celou familii a budou stát u okýnka a koukat jak se sekačkou dělám na dvorku! Jezismarja, to je strasný! A ukazovat prodavačce nebo ochrance, že sem si koupila dva pomeranče a tři rohliky, no fujky, fujky, to nikdy...

Co se to děje? Je snad v tomhle případě fuk, jaký mám nebo nemám právo.. co právo etikety, morálky a mezilidských vztahů? Nechápu, proč se tady zastáváte souseda, kterému vadí, že má do pole druhej soused okna... "Co kdyby viděl, že tam mám tři řady brambor!" A je úplně fuk, že by tam jednou mohl být barák... i ten barák snad bude mět okna, tak na sebe s těma famíliema můžou čumět na vzájem, když to všechny tak baví... Vzpamatujte se lidi...

doplněno 29.11.13 18:19:

Jaká sukně proboha? Mně je jedno, jestli kabelu ukážu cizímu chlapovi v triku s nápisem "Tesco" nebo cizímu chlapovi v triku s nápisem "Policie ČR". Jediný rozdíl je ten, že u toho prvního budu za chvíli doma, kdežto u toho druhého budu muset čekat. Stejně tak je mi jedno, jestli sousedi mají okna na moje pole. Bydlíme na vesnici a okna máme přímo přes silnici k sousedům do ložnice a všem je to jedno, protože s těch oken nešmejdíme, co dělají. Pokud jde o pole... tam by mi fakt bylo ukradený, jestli soused vidí, že letos mám zasazený brambory místo pšenice... Moc řešíte blbosti. V paneláku taky nezakážu sousedovi, aby si koupil televizu, protože bych ji mohla slyšet a rušilo mě to. Některý věci jsou důležitější než to, co je napsaný na nějakým papíře (tím myslím mezilidské vztahy). A není to žádný ohýbání zad, říká se tomu tolerance a vstřícnost.

doplněno 29.11.13 18:45:

Nechám po sobě šlapat? Co to plácáte? Když v autobuse pustím sednou starou bábu nebo chlapa s nohou v sádře, tak taky po sobě nechám šlapat, ne? *ee*

doplněno 29.11.13 19:25:

Ne, nejsem na to zvyklá. Ještě nikdy mě nikdo v obchodě nezastavil, abych ukázala tašku, jednou jsem pípala, ale to bylo omylem (zboží pípalo i po přeskenování kódu - měli tam nějakou chybu). A kdyby za mnou přišla ostraha a řekla: "Slečno, prosím vás, vy nám tady pípáte", tak jim klidně tu tašku ukážu i bez vyzvání! Nechápu, proč bych měla tvrdohlavě dělat divadlo a čekat na policajty atd. Zbytečný stresy pro mě i pro ochranu, zbytečný výjezd pro policajty. Stejně tu tašku pak budu muset ukazovat. A když vykládáte zboží na pokladnu, tak taky nejste sám za plentou a každý může vidět, co kupujete. Mám čistý svědomí, nemám v tašce ani kradený zboží ani sáček s herákem. Jasně, že bych se mohla vztekat, že chcu policii a nikomu jinýmu tašku neukážu, ale - proč? Jen abych si něco dokazovala? To samé s tím polem... zbytečný starosti. To pole snad není obehnaný třímetrovým plotem a každej blb od silnice na něj může koukat. A pokud tam chce pán dát ta mléčná okna, přes která není vidět, tak to je tuplem jedno. Za chvíli s sebou budeme nosit nějaké senzory, aby mi náhodou cizí člověk nevydejchával vzduch z mého osobního prostoru, ne?

Ohodnoceno: 6x
 
Od: hujer123*
Datum: 29.11.13 17:23

Takže když budete pěkná pětadvacítka, tak vám nebude vadit osobní prohlídka, když se vám černý šerif bude chtít podívat pod sukni?

Máme zákony, máme výkonné orgány a když se dostaneme do sporu, jsou tu od toho, aby rozhodli, kdo je v právu.

Vzpamatujte se lidi.

doplněno 29.11.13 19:14:

Tolerance a vstřícnost jsou zajisté chvályhodné vlastnosti, ale s tím, co popisujete nemají nic společného. Je to obyčejná absence sebeúcty. Mimohodem, mně se ještě nestalo, že by mě někdo podezíral z krádeže a chtěl mi lézt do soukromí. Ale jak zdůrazňujete, že vám to nevadí, začínám mít dojem, že s tím zřejmě máte bohaté zkušenoti a jste na to zvyklá.

doplněno 29.11.13 19:41:

Ale vy znáte argumentaci jen jedné strany. Možná, že kdyby tady položil dotaz ten majitel pole, vyvíjela by se diskuse jinak. Nakonec vy jste tazateli nijak nepomohla, jen jste si vyventilovala svoje názory. K těm ale s naprostou jistotou orgán, který je příslušný rozhdnout, přihlížt nebude. Taže vašimi slovy, chce to toleranci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.11.13 18:31

Je mi vás líto, necháte po sobě šlapat, ponížit se, jste na to ideální objekt. Přesně tak se chovali lidi za komuny, nechali se v drtivé většině udupat. A proto s tímto nárůdkemk lidem volení politici mávají! A lid drží hubu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 19:18
avatar

Kteří z vas zde by povolili tyto okna na svůj pozemek. Dnes pozemek v budoucnu stavební parcela na které soused bude vidět vše co se bude dít okolo domku bazén atd.. i v domku přes okna. věčně zatažené žaluzie...Nebo stavební parcela určitě stratí na ceně v případě takového domku se střešními okny v sousedství. Nedivím se že to nechce povolit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 29.11.13 19:48

No ale žádné řízení neproběhlo, že.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.11.13 19:49
avatar

vy domkáři jste naprosto "pobouchaní". Kam myslíte že na 50 tisícovém sídlišti koukáte z okna. SAMOZŘEJMĚ TÉMĚŘ PŘÍMO DO OKNA DRUHÉHO PANELÁKU a někdy to není (nemusí být) ani 10 metrů. Kde žijete prosím Vás. . . . Mj. na pražských sídlištích žije téměř 10% obyvatel ČR. a teĎ vezměte sísliště všech větších měst. jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.13 20:03
avatar

zřejmě jste nikdy nebydlel ve městě nebo hustější zástavbě, asi bydlíte nejspíš na vesnici, ale i např. na JM jsou na sobě domky vyloženě nalepené a přes ulici se dívají jeden druhému do oken i na sousedovu záhumenku. To je asi pro Vás také novinka.

doplněno 29.11.13 20:04:

pro JIrka2

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.13 10:51
avatar

Bydlel jsem 40 roku v paneláku a proto jsem si vybral klidnou lokalitu vesnici. Musíte rozlišovat kde bydlíte a jaké soukromí si zvolíte. V panelákových sídlištích moc soukromí nemáte ani na záchodě. Vesnická zástavba,soused vedle souseda nebo na pokraji vesdnice polosamota atd... V každé lokalitě si budete hájit jinak své soukromí a svůj majetek.V paneláku třeba žaluziemi na vesnici dohodou nebo kompromisem se sousedem Ale nikdy TY MI MUSÍŠ TO POVOLIT!

doplněno 30.11.13 11:07:

Věřte je to pěkné když před každým rozsvícením v bytě nemusím stahovat žaluzie nebo zatahovat závěs. Nebo aby každý můj prd slyšel sosed. A proto udělám vše aby to tak zůstalo.Určitě i mnoho jiných Tak chápu majitela pozemku který si hájí své.Dnes pole za pár korun zítra stavební parvela a cena bude od toho jaké soukromí nabídne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tommkii
Datum: 09.02.15 15:46

Mel jsem podobny problem..jen jsem tam mel stare luxfery, ktere jsem vyboural a chtel tam dat neotviratelne okno s ornamentnim nepruhlednym sklem. Soused souhlasil ale az dovezli okno tak delal problemy. Takze mi stavebni urad okno nepovolil ale rekl, ze luxfery jsou brany jako stav.material a muzu je tam dat i bez jeho souhlasu. Tak jsem dal nove luxfery a pred ne to plastove okno kvuli izolaci a vypada to dobre a perfektne to izoluje

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.