Nekvalitní práce řemeslníka a reklamace

Od: Datum: 17.11.13 17:33 odpovědí: 6 změna: 18.11.13 14:57

Zdravím vás,

minulý týden u nás byl klempíř, jeho práce byla zatáhnout lepidlem komín, následně ho zatáhnout mramolitem a oplechovat balkón o tvaru čtverce cca 2x2m.

Bohužel jsem u jeho práce nemohl být a přijel jsem až po vykonání, když už na baráku nebyl, naštěstí ale před placením.

Na fotkách to není bohužel zřejmé, ale vůbec netuším, proč do nového plechu navrtal tyto hnusné šrouby, které nejsou dobré jen po vzhledové stránce, ale i do nich časem bude zatékat, až povolí (steří) těsnění. Šrouby jsou ale jen jedna věc a detail.

Další věc je, že jeden z plechů je poškrábaný, je to jeden velký škrábanec, sice ne moc silná, ale je.

Spoj mezi plechy, který je přetmelený, viz. foto označené kolečkem, je sice zatmelený, ale je tam cca 2-3mm fuka, který nejde na fotce moc vidět, ale zatékat tam jistě bude.

Další místa nejsou dotmelené vůbec, třeba levý konec plechu je zatmelený podctivě, pravý už vůbec.

Zakončení na původních kachlách není zatmelené taky, sice jsem mu říkal, že se na to budou pokládat kachle, ale teď na zimu už asi těžko a nějak mu nevadí, že do jara pod plech bude zatékat, což by klempířovi po práci vadit asi mělo.

Na střechu se naštěstí pro něj ani nedostanu, jak vypadá komín a zkontroloval jsem ho jen na 20 metrů z dálky :(

Je tohle na reklamaci? Dotyčný se totiž cítí být ukřivděný. Jak dále postupovat?

Myslím si, že kdybych byl totální prase, mohl bych ho nechat celé plechy vytrhat a udělat na jeho náklady znovu, ale tohle nechci, jen chci aby to dotmelil šrouby odšrouboval, plech položil na PU pěnu a díry nějakým způsobem zadělal - zacínovat prý podle něj díry nepůjdou.

Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.13 17:37

ještě ten škrábanec

Datum: 17.11.13 18:44

Na tom se někdo vyučil ne xDD

Je to hnus, osobně bych mu řekl, až to udělá pořádně tak že mu zaplatím. takovou to škaredou práci si můžu udělat o 5 pivech sám, i bez patřičného vzdělání. A ještě zadarmo :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.11.13 19:20

No to hodně odfláknul ... práci by měl předělat. Některé vady ovlivní funkčnost výrobku jiné ne, ty první opravit musí na své náklady u těch druhých už se s vámi může přít. Jsou tu dobří řemeslníci pro které je jejich práce a spokojenost zákazníku důležitá a pak jsou tu ti co jste si najal vy...

Datum: 17.11.13 22:29

Děkuji, nějakým přijatelným způsobem pro obě strany se s ním zkusím domluvit, pokud se bude šprajcovat, nechám ho předělat plechy celé na jeho náklady.

Datum: 18.11.13 12:16

Nevíte prosím někdo, čím by se mi podařilo zalepit, zavařit, prostě zadělat ty díry? Nebo jestli by tam šly nějaké menší šrouby s těsněním?

Od: asdd
Datum: 18.11.13 14:57

Pokud šrouby drží tak to nechte. Takhle se kotví plechové střechy a drží to desítky let bez problému.

Ty parapety jsou prasárna, jak šrouby skrz tak to opatlání tmelem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.