Protékající wc - výměna ventilu

Od: Datum: 15.11.13 22:38 odpovědí: 23 změna: 17.12.13 17:30

Dobrý den,

nastěhovali jsme se do bytu, kde po nějaké době začal protékat wc - rozebrali jsme ho, vše vyčistili, znovu přidělali, ale wc stále protéká - zjistili jsme, že netěsní napouštěcí ventil.
Vzhledem k tomu, že nevím, jaké je stáří wc, chci se zeptat, zda pokud koupím nový napoštěcí a vypouštecí ventil, tak mi bude do wc pasovat, zda je to nějak univerzální? Případně - když bych chtěla vyměnit vše v nádrži, co budu potřebovat? Jinde jsem se dočetla, že vnitřek wc je vždy jiný a tak mi tam nové díly nebudou pasovat? Mám wc zevnitř vyfotit a jít s tím na prodejdu a nebo raději koupit úplně nový záchod?

Moc díky za reakce :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.13 22:59

na většinu napouštěcích ventilů stačí prostor v nádrži na napouštěcí straně 10x10cm a mění se celý(150-250kč), s tím vypouštěcím je to horší těch je hodně druhů.Ale pokut protéká pouze napouštěcím tak vyměnte pouze ten.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.13 23:00

Zkuste nafotit a ukázat, vím že u našeho minulého záchodu (který měl dobrých 30 let) se napouštěcí ventil včetně plováku měnil (asi před 10 lety) a nebylo problém díl sehnat.

Pokud se ale jedná o starý záchod, zvážil bych koupi nového, už jen kvůli úspoře vody ;)

Datum: 15.11.13 23:00

Ahoj děvče. To vyfocení bude pro tebe asi to nejjednodušší a prodavač ti bude schopen lépe poradit a něco doporučit. Jen nová věc tenhle problém řeší. Nový záchod kupovat opravdu nemusíš. Přiznám se, že jsem málem nemohl odolat a poradit ti, nekupuj WC, kup celý jiný barák. Někdy se mi stávají až nechutný vtipnosti. Tak sorry a ahoj.

Od: nikl®
Datum: 15.11.13 23:08

Nevim jaky druh zachodu mate, ale muze to byt take vypousteci membranou, ktera je uz zrejme starsi, tim padem "odrena, schnila". Tim se stane ze napousteci ventil stale doplnuje vodu ...

doplněno 15.11.13 23:21:

Bohuzel ziju v Kanade a tak nemam zadny navod v cestine, jak to udelat, ale tady pridavam jedno video, kde ukazujou proc zachod propousti vodu. Video je bohuzel v anglictine, ale da se to pochopit ...

Datum: 15.11.13 23:42

Díky za reakce :)

Ještě přidám fotku toho, co vlastně dělá celý problém.

Na tom místě neustále teče voda. Když jsem to celé odšroubovala, tak mi přišlo, že je tam takový šroubek, který nedoléhá. A zároveň když se zvedá plovák, tak se ten "šroubek" dostatečně nezatlačí dovnitř a tak voda vesele teče dál, kde pak středem toho celého v nádrži odchází do wc. Nevím, zda je to tím, že plovák se dost nezvedne, nebo tím, že už je to celé rezevé a prostě to nedoléhá, ale spíš to nedoléhé, protože jsem na ten šroub zkusila při napouštění zatlačit a stejně to pořád stříkalo všude kolem.

Datum: 16.11.13 00:10

tak to je "napouštěcí ventil spodní" akorát musíte změřit závit (ze spodu) dělají 1/2a3/8

http://www.akoupelnyatopeni.c…teci-a-vypousteci-wc-ventily/

Od: nikl®
Datum: 16.11.13 00:09

Zachod vypada uz postarsi, cili nevim jestli se da neco jeste do te nadrzku prikoupit. Mozna by nebylo na skodu vymenit celou nadrzku ...

Datum: 16.11.13 07:43

S fotkou toho ventilu, ve foťáku nebo v mobilu, zajděte do železářství, dnes mají otevřeno a tam vám poradí cestu nejmenšího odporu. ;)

Datum: 16.11.13 08:37

podle mých zkušeností napouštěcí ventil nevyčistíte a neopravíte. Mnohem schůdnější cesta je ho vyměnit. Píšete, že se jedná o starší záchod. Pak by asi bylo nejlepší zavolat instalatéra, protože závity nejsou univerzální a není jisté, že vám nový ventil bude pasovat místo původního.

doplněno 17.11.13 08:28:

haha. *smich*

Zase jedna dobrá a kvalifikovaná poznámka tady pode mnou. Já si myslím, že zkušeností mám až dost. Povídejte mi někdo, že dokážete ventil opravit tak, aby fungoval trvale, abyste na něj nemuseli pět let sáhnout. To asi ne. Čistit ventil od vodního kamene je práce, která se prostě nevyplatí, protože nejde jen o vodní kámen, ale i o těsnění. Ventil je prostě starý. Vyčistěte ho a za pár měsíců budete tam, kde jste byli a nakonec ventil stejně vyměníte. Těch pár stovek snad tazatelka najde ne?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.11.13 21:08

Máš zřejmě ještě málo zkušeností figurku.

Od: instalater*
Datum: 16.11.13 20:15

Napouštěcí ventil spodní 1/2 " ( coul) Neopravovat . Vyhodit a koupit nový. Nezapomenout koupit novou hadičku , nebo aspoň těsnění. Změřit délku hadičky a výšku napouštěcího ventilu . ... Že propouští navrchu trošku vody nevadí . Možná by stačilo zeštelovat plovák šroubem na rameni plováku.

Vypouštěcí ventil : při výměně se dá u velké většiny výška zeštelovat , ale musíte změřit díru ve víku . Z velké pravděpodobnosti už budete kupovat vypouštěcí ventil , kde se dá nastavit množství vypouštěné vody. U tohoto vypouštěcího ventilu musíte rozdělat víko od spodku . Dle zkušenosti u staršího WC utrhnete šrouby ( koupit nové ) a bude se muset i vyměnit těsnění pod nádobou. Tady u toho typu si nejsem jistý jaké. Nejlépe rozdělat a pak podle toho kupit. Po mne práce na necelou hodinku i s kafem . cena práce 250 ,- + doprava.

Datum: 16.11.13 21:06

Jako instalatér jistě víš,že vodu zavírá membrána,která zvednutím plováku posune umělohmotný kolíček a tím zvedne membránu.Mnohdy stačí vyčistit ten kolíček od usazenin tak,aby byl volně pohyblivý a problém je vyřešen. I s kafem mi trvá oprava 15 minut.Tím ušetřím minimálně 250Kč o dopravě nemluvím.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.11.13 09:48

jirka matapat - funkci napouštěcího ventilu znám dokonale , ale praxe mne naučila , že vyčistím jednu věc - třeba ten tvůj kolíček od vodního kamene a chvíli to funguje. Za dva dny mně volají znova že je problém. Vyměním gumičku . Za týden další součástku. A nakonec u toho vypadám jak blbec. Jenom jsem chtěl ušetřit zákazníkovi 130 kč za nový ventil , který on stejně večer projede v hospodě. Kdybych to rozebral celý a povyměňoval problamatický místa , tak nový ventil je levnější.

Takový opravy si můžeš dělat ty doma , když máš čas a náladu se v tom babrat. Ten kdo to chce opravit a mít od toho chvíli pokoj mění nový. -Praxe a zkušenost. Takových ventilů mi rukama prošly stovky. Vidím to i v obchodě . Napřed přijdou ,,gumičkáři" a za týden jsou tam znova a kupujou celý ventil.

Uzavírací ventil na obrázku patří mezi ty nejproblematičtější.

Datum: 17.11.13 10:08

V něčem máš i pravdu instalatere.Tvůj přístup je stejný jako u opraváře televizorů-nač hledat drobnou závadu,když vyměníme celý vadný blok.Však to zákazník zaplatí.S takovým přístupem je při kapajícím ventilu baterie taky výhodnější(pro Tebe)vyměnit celou baterii,co?

Datum: 17.11.13 10:30

Jirko , nezlob se , ale to už zacházíme moc daleko. Pokud chci ventil opravit tak , abych se za to nemusel stydět , tak ho musím demontovat .Rozebrat . Naložit do odvápňovače a proprat . Koupit sadu těsnění . Finanční rozdíl tam bude v materiálu plus 76 kč .A pořád to bude starý ventil. V práci tam bude rozdíl mínus 120 kč,- Když to zhrnu , tak zákazník má nový se zárukou a ještě ušetří.

Co se týče mne , když mám v autě plný popelníček , tak automaticky kupuji nové auto. To jsi chtěl slyšet?

Datum: 17.11.13 11:32

Omlouvám se.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.11.13 16:06

Jirko . V pohodě a vážím si toho , co jsi teď napsal. Víš já nejsem ten typ co by okrádal zákazníky. Já mám peníze z jiných zdrojů než s instalatéřiny. Já tu práci dělám jenom když mne někdo ukecá a nebo to jsou lidi co mi dávali práci dříve když jsem potřeboval. Jde mi hlavně o dobré jméno a klidný spánek. Kolikrát dělám starým lidem drobné práce jenom za to kafe. Někdy je to i sranda pozorovat , když tam přijedu poměrně drahým vozem , pohrabu se jim v záchodě , dám s kafe a buchtu , popovídám si s nima jak z lidmi zamávám a odjedu. Je to úžasný pocit . Někdy k nezaplacení. Ale někdy toho ,,potvůrky"" hi hi zneužívají . A volají abych přišel jenom na ty buchty , že si potřebují popovídat. Jó kdyby bylo víc času.

Datum: 18.11.13 07:33

instalatére, čtení vašeho příspěvku je krásným pohlazením dušičky. *palec* *pusa*

Datum: 25.11.13 14:36

Ještě jednou všechny zdravím :)

ventil jsem vyměnila skoro raz dva - poté, co jsem přepilovala šroub ze spodu nádrže, protože byl naprosto neodšroubovatelný :) Dotáhla jsem vše, co bylo potřeba a říkala si, že teď už bude klid, že se snad v noci vyspím bez "kap, kap, kap"... A chci říct těm, kteří si tohle třeba přečtou, že výměna opravdu není nic složitého :) Radovala jsem se z toho, že jsem to zvládla a že zamachruju před kolegyněma z práce, jak jsem skvěle opravila záchod a přepilovala šroub... Jenže ten výše zmiňovaný klid trval asi celých pět minut a najednou vidím na podlaze vodu. Nejdřív jsem si bláhově říkala, že asi jak se tam na tom všem pracovalo, tak je prostě voda na zemi a pak mi došlo, že voda je přesně na tom místě, kde ji občas vidím a říkám příteli, že se asi v noci netrefil, když šel na malou :D :D ... tak jsem znovu lehla pod záchod a ze spodu nádržky tekla voda... Ne ale od nějakého závitu, prostě jen tak... Jenže vždy, když jsem tam tu louži našla, bylo to pár kapek a z wc nic neteklo... a teď najednou čůrkem voda tekla z nádrže po míse na zem :D ... pak najednou zase z dalšího místa... no vážně radost... Koukala jsem na to jako tele na nová vrata a byla jsem dost naštvaná... Tak abych to neprodlužovala... právě mi tuhne silikon okolo nového wc a na starý záchod, který je za dveřmi, protože nemám tolik sil, abych to snesla dolu do kontejneru, si sedají sousedi a říkají, jestli by se jim nehodil... že vypadá pěkně... no, tak ať jim slouží dobře :D

Datum: 25.11.13 16:12

;) K cíli nevede jen jedna cesta. Že?! ;)

Datum: 26.11.13 13:43

Přesně tak :D Čekám, kdy zase něco přijde... přístí týden chci vyměnit baterie v koupelně... tak to jsem vážně zvědavá :D Předpokládám, že poté, co výměna ventilu = výměna celého wc, tak výměna baterií v koupelně = rekonstrukce :D Už teď se těším :D

Datum: 26.11.13 15:50

Na baterie bacha! Pokud nemáte kvalitní hasák nebo klíč, můžete nerez nenávratně zničit, poškrábat. A baterie nejsou zrovna levné. Na tohle bych si zavolala instalatéra, pokud dobré nářadí nemáte. Mordovat to sikovkama, je bláznovství. To 200-300kč za práci, to nestojí. A taky je dobře někoho nechat vydělat. *hej*.

doplněno 26.11.13 15:52:

A jestli se rozhodnete, že na to někoho najmete, nechejte ho tu určitou baterii koupit. Jako řemeslník to má bez daně, tedy levnější.

Od: petrm*
Datum: 17.12.13 17:30

Dobrý den, uvádím pěkný článek o protékající toaletě... http://www.levna-koupelna.cz/…ri-vyberu/protekajici-toaleta

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.