Nové dveře a zárubně do celého bytu - kde?

Od: Datum: 15.11.13 17:38 odpovědí: 40 změna: 20.11.13 22:32

Milí rádcové, ráda bych v celém bytě nechala nainstalovat nové dveře se zárubněmi.

Stávající stav je ten, že mám futra kovová - stará a v tom staré dveře.

Musí se ty kovové vytrhat, pak zazdít, nebo je jen přirýt dřevěnou, nebo nějakou laminátovou zárubní?

Kde nejlépe takovou věc pořídit? Zda zadat firmě, nebo jen nějakému zeníkovi, který koupí součástky v OBI ... prostě nevím.

Ráda bych se poradila na nejlepším možném postupu - abych zbytečně neplatila tisíce navíc.

děkuji za případné odpovědi. Alusska

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.13 17:43

Těch možností je,záleží jen na Vás co zvolíte.Nejlépe oslovit několik firem či osob tímto se zabývajících a dle jejich kalkulací si vybrat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.13 17:47

Takže bych měla ty dveře vyfotit, změřit a dát jako přílohu k poptávce? Vůbec nevím jakou technolodií by se to mělo dělat a co by bylo vhodné.

Datum: 15.11.13 17:59

My jsme měli stejný problém - vybrali jsme si SAPELI,jsou bezproblémoví,ale poměrně drazí. Existuje více firem,které toto mají v nabídce. Řešili jsme to tak, že jsme nechali kovové zárubně,pouze se uřízly panty a na to namontovala zárubeň a dodaly se dveře podle výběru, těch možností je spousta nejen co do dezénu ale i provedení (skla,mřížky,atd). Vypadá to moc hezky.

Známou jiná firmy přemluvila k dodávce s tím, že musí kovové zárubně vybourat. Později toho litovala, protože měla byt plný drobného prachu,který možná utírá dodnes.

V každém případě však si trvejte na tom,aby si firma přišla a změřila vše sama. Mám v poslední době 2 případy vestavěných skříní a dveří,kdy si majitelé sami změřili a při instalaci zjistli, že jim třeba přebývá 0,5 cm, protože všchno v paneláku je křivé.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.11.13 18:03

Děkuji za radu. Na internetu přes víkend najdu několik firem a nechám zpracovat nabídky.

Myslíte, že je reálné si pozvat jednu - třeba tu Sapeli - od nich si nechat zpracovat nabídku, nechat si vše odborně změřit a dalším firmám rovnou poskytnout správně změřené údaje bez toho, aby šli do bytu?

Datum: 15.11.13 18:23

není, musí si to zameřit sami jinak, v tom může být chyba.

Datum: 15.11.13 18:22

ano pokud chcete nejdražší variantu obyčejného standardu, jděte do uvedené firmy.

Datum: 15.11.13 18:23

Máme dveře s obložkami od Sapeli, provedení olše, moc hezké. Původní kovová futra jsou překryta obložkami. Dveře jsou kvalitní, s tlumícím těsněním (nepráskají). Myslím, že cena odpovídá kvalitě. Po zabudování jsme od firmy ještě dostali slevu cca 6 tis. Kč.

Datum: 15.11.13 18:25

slevy bývají fiktivní, kdy púvpdní cena je poměrně přemrštěná takže je z čeho slevovat. Fakticky slovo sleva v podnikání neexistuje.

Datum: 15.11.13 18:30

Jak byste to řešil Vy? Být mnou, která to technicky neumí udělat a musí si někoho zjednat ..

Od: axus®
Datum: 15.11.13 18:41

Co si udelat par vyletu?

Vytipovat si par vzorkovych prodejen a objezdit je.

Zjistite si, co se nabizi, v jake kvalite a za jakou cenu.

Pak se rozhodnete, co je pro Vas financne prijatelne. Zaroven zjistite za jakych podminek vam je to kdo ochotny prijet zamerit a nasledne i namontovat.

doplněno 15.11.13 18:44:

Pro zacatek staci zajet mozna i do nejblizsiho hobymarketu. Vetsinou mivaji v nabidce dvere od vice ruznych (ceskych) vyrobcu (a ne pouze tech nekvalitnich).

Je zkratka potreba zacit se seznamenim se s trhem.

Datum: 15.11.13 18:50

Jen ještě pro upřesněnou - když bych zjistila, že sou nějaký ty dveře s obložkama výrazně levnější než v profi studiu, tak bych si musela na montáž někoho najmout - že jo? Nebo mají hoby-markety taky službu, která to jejich zboží namontuje?

Datum: 15.11.13 19:10

Výměna dveří je jistě chválihodná věc. Hlavně si je neber od prvního, koho kde potkáš. A vcelku dost velkým obloukem bych se vyhnul všem hobby marketům, případně jedné, již zde uvedené dveřní velkofirmě. Všude budou k mání papunkedlový dveře s dřevotřískovými obložkami. Pak stačí jednou praštit dveřmi, nemusí to ani být ze vzteku, stačí obyčejný průvan a odložka u kliky praskne.

Udělej to takhle, změř si šířku dveří, typicky 60, 70, 80 cm, výška je normovaná 197, to asi nemusíš řešit, pak si ujasni, který chceš mít plný a který prosklený, spočítej si, kolik kusů a vyraž. Klidně i do všech hobbymarketů, různých studií a cestou se stav v každým truhlářství který potkáš a zeptej se i tam na nabídku. Úplně bych vyřadil veškerý papundeklový foliovaný dveře a chtěl jen masív. Neboj se, dá se sehnat za zajímavou cenu. Až budeš mít na stole X nabídek jednu si vyber a do firmy dojdi, že ty dveře chceš od nich a oni si je přijedou samy zaměřit, kdo to neudělá, není solidní.

Starý futra vybourat, nějaký lepení na starý plechový futra je šílený a hlavně se zúží průchod. Co pak s pračkou v koupelně, když nový dveře mají šířku nějakých 54 - 55 cm a pračka 60 cm.

Datum: 15.11.13 20:12

masív je podle mě zbytečnost, která vše jen prodražuje. Mysleme více ekologicky. Masív chce kde kdo i do kuchyně, ale kdo je trochu truhlář ví, že je to holý nesmysl, a majitel si chce jen vytahovat triko.

Máte verzi dveří od fólie (nejlevň) přes laminát (standard) na dýhu (dražší) až k masívu (nejdražší). Běžte se podívat do prodejny a nechte si k tomu udělat odborný komentář. Podle mě laminátové stačí.

doplněno 15.11.13 20:15:

mj. dnes se hodně dělá masív ze smrku, což je vlasně odpadní dřevo, které ke smrku z 50 - 60 - 70 let má hodně daleko, co se týče kvality i díky znečištění ŹP. Tvrdší masívní dřeva jsou tak nákladná, že si je nemůže každý dovolit.

Datum: 15.11.13 20:16

Prosil bych upřesnění, proč je masív do kuchyně nesmysl? Děkuji.

Datum: 15.11.13 20:21

kvůli často zvýšené vlhkosti a zbytečně vyšším nákladům. Prosím o upřesnění proč má právě masív v kuchyni smysl. Z M. si udělám postel resp. něco podstatně účellného a ne takovou s prominutím hovadinu jako jsou dveře od kredence, kde se válej hrnce . . . . . no když na to máte, prosím. Je to jako tunig auta, všichni s tím machrují, ale všichni ví, že to je ve výsledku k h... Můj názor.

doplněno 15.11.13 20:49:

dne jsou umělé materiály na takové úrovni, že masívní dřevo není potřeba, bavíme se tedy o interiéru bytu.

Datum: 15.11.13 20:26

Tak dělat korpusy skříněk z masívu je opravdu zbytečný. Ale rámečkový masívní dvířka, na ty nic nemá. kdo má u foliovaných řešit odlepující se folie na hranách, děkuji nechci.

Je to asi jako u všeho, věc názoru. Jednomu se líbí tohle a druhýmu tamto. Já jsem kde to jen trochu jde pro masív.

Datum: 16.11.13 23:35
Oblozky jsem montoval a sám za sebe, jedine sapeli. Prošlo mi rukama mnoho výrobků a sapeli je kvalitní, ještě za rozumnou cenu. Rozhodně ne fólie, ale lamino. Dyha uz je drahá a není tak odolna jako lamino. Ocelové futra jednoznačně vybourat! Pokud je necháte nalepit na stávající futra, jsou s tím jen problémy. Ocelové futra jsou mnohdy uprostřed vydute, pokud se na ne dají oblozky, dveře se musí zúžit, jinak nejdou zavřít. Další věc, na panty je málo místa, a dveře mnohdy neudržely a dveře sedaly dolů. Dnes uz má sapeli ale u těchto oblozek panty líp řešené, ale pořád převažují nevýhody. Dveře jsou víc predsazene přes zeď, průchozí otvor je užší, což může třeba v koupelně vadit, neprojdrte s prackou jak uz někdo psal. A nutno říct, ze montáž trvá daleko déle, než montáž oblozek přímo na zeď. Vybourani starých futer je ale na vás. Otvor se dělá o deset cm větší než jsou oblozky, např na osmdesátky dveře, otvor devadesát cm, výška 197-203 cm. Zaměření provádí firma, která vám to bude dělat. Je nutno při zaměření brát v úvahu i křivé stěny, musí se měřit ve svislé rovině. Jinak jestli jsou dveře plné nebo vyplněné vlnovkou, je vcelku jedno. Záleží jaké máte hlukove parametry mezi mistnostmi. Povrchová úprava je stejná a jak jsem psal, lamino je lepší jak na údržbu tak i na životnost, oproti fólii. Dyha uz je drahá, málo odolna a barevně nestálá.

Datum: 17.11.13 19:37

Jakýže je rozdíl mezi laminem a fólií u dveří a obložek? Děkuji.

Datum: 18.11.13 17:31
Lamino je lamino, fólie je papír...

Datum: 18.11.13 18:30

No, radši nebudu zabíhat do detailů jak to je doopravdy, ale že lamino je lamino mě opravdu pobavilo.

Od: pt®
Datum: 17.11.13 13:06

"alusska", já bych to udělala úplně jinak než ostatní. Koupila bych nové dřevěné dveře, žádný papundekl a futra bych nechala původní jen bych je otapetovala samolepící tapetou s designem dřeva. Jsou markety, které prodávají dveře dřevěné v ceně od 1200,- kč, jen je potřeba změřit rozmezí pantů, aby byly stejné s dveřmi. Pohledejte na netu. - pt

Datum: 18.11.13 14:49

To bude asi varianta, pokud budou profi studia moc drahá. Děkuji za tip.

Datum: 18.11.13 20:01

dveře v masívu dřevo od 1200 to si děláte pr...l. Blbý 60tky v bauhauzu z dřevotřísky stojí 900.

Datum: 18.11.13 20:20

"miramira", nedělám si žádnou... - pt

doplněno 18.11.13 20:22:

Jak vidíte umím dobře poradit.

Datum: 19.11.13 20:12

podle mě jste neporadila, jen napsala jsou markety s dveřmi z masívu za 1200. Já jsem asi spíše hloupý, ale interiérovky mám v laminu a pod 3000 jsem se myslím nedostal. Pošlete konrétní ceník ať to vidím. černé na bílém, dík

Datum: 20.11.13 10:20

"miramira", když si dáte do vyhledavače "stb harfa", je to přes celý obrázek vidět, tak na Vás kouknou rovnou dveře i cena. Už chápete? http://www.stbharfa.cz/3-k-in…ivni-borovicove-dvere-classic

Datum: 20.11.13 18:36

... do uvedeného podniku bych pro dveře opravdu nešel. A ta cena je podezřele nízká. Já totiž chci mít určitou kvalitu, když něco kupuju. Nejnižší cena nezaručuje vždy ideální kvalitu. Taky při koupi bot nejdede v obchodě po nejlevnějších, ale po kvalitě a dobré ceně. Je to jak s naftou za 30kč, jet se na ní dá . . . ale . . .

Datum: 19.11.13 21:01

Co jsem viděl dřevěné dveře za takovouhle, nebo podobnou cenu, měly jednu "malou závadu". Chyběla jim povrchová úprava.

Někdo koupí plechovku nitrolaku a jednou to naštětkuje a má vystaráno. Ovšem, když to má k něčemu vypadat, tak je snad lepší udělat nový dveře, než dělat povrchovou úpravu na hotových. Hlavní problém jsou výplně, který se musejí vyndat a natírat je mimo a ne ve sklížených dveřích. No prostě opruz až na půdu.

Datum: 20.11.13 10:26

"jenyk", s plechovkou, natřít a je hotovo. Nevidím problém v natírání, a výplně bych nevyndávala, jsou přece ochranné papírové pásky. To už je ale o šikovnosti. Hlavně je to také o penězích, kdo chce ať zaplatí a nemusí dál nic. Jiný koupí levně a natře. Každý jsme jiný. Já poradila to, co bych také udělala. Mějte se. - pt

Datum: 20.11.13 11:23

Ono natřít a natřít je rozdíl. Pokud se natřou bezbarvým lakem, což jinou barvou na masiv nemá význam, pak masív mění barvu a každé dveře budou úplně jiné. Když k tomu ještě připočítáte náklady na lak, různý materiál, kování od cca 350Kč/kus a výše, cenu za montáž, tak se mnohdy dostanete s cenou výš než CPL ka od sapeli, které teď mají slevy až třicet procent. Taky je nutné říct, že OKZ na míru vám asi truhlář neudělá.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.11.13 12:16
Ono nejde o samotný natirani, je vcelku jedno, jestli se hotový dveře natřou štětkou a nebo nastrikaji profesionální pistolí. Časem se výplň trochu seschne a kolem bude vidět světlá čárka. Opravdu vrchol elegance. Právě kvůli tomu se výplně stříkají zvlášť a lištují.
Vzpomeňte si na chaloupky našich babiček, všechny dveře natreny barvou a kolem výplní čáry.

Datum: 20.11.13 17:11

"jenyk" a "stireček", a co by se stalo, kdyby se ty dveře nenalakovaly a ničím nenatřely? Vždyť by byly krásné i tak. Já o nich totiž vážně uvažuju. - pt

doplněno 21.11.13 10:01:

Chlapi, tak díky za radu. - pt

Datum: 20.11.13 19:15
Masiv se časem hodně rozeschne a v případě velké vlhkosti doma, může dělat problémy a někdy nemusíte dveře zavřít. Neříkám ze ty dveře nejsou pěkné ale moderní dnes moc nejsou. Jestli je nenalakujete, rukama je ochytate a budou tam tmavé fleky. A jak jsem psal, mění barvu, ve světlé místnosti budou tmavé, jinde zase světlé.

Datum: 20.11.13 22:32

Byly by krásný pouze chvilku, za krátko by se ohmataly a hlavně kolem kliky by byly začernalý. Prostě to nedělej.

Datum: 18.11.13 14:50

Zadala jsem mojí poptávku do 4 firem, tak jsem zvědavá, jak moc se budou lišit jednotlivé nabídky. Zvolila jsem lamino s tím, že by se zárubně daly přes futra - bez bourání. U koupelny by se vyměnily jen dveře - abych prošla s pračkou ..

Datum: 18.11.13 20:33

Obložky kovových zárubní jsou pro majitele již zařízených bytů a domů tou nejjednodušší možností jak si zmodernizovat bydlení novými dveřmi. Je to bezproblémové a neobnáší to žádné stavební úpravy. Pro majitele to znamená, že nemusí nic bourat .

OBKLAD KOVOVÉ ZÁRUBNĚ STANDARD:

Tento typ kovových zárubní je nejrozšířenější. Na obrázku vidíte v řezu stěnu s kovovou zárubní , která je již překryta obložkou kovových zárubní.

OBKLAD KOVOVÉ ZÁRUBNĚ STŘEDOVÉ ( V PANELOVÝCH BYTECH ):

Datum: 19.11.13 18:36

Takže došly nabídky a za sedmery dveře v lamnu s obložkama chtěji od 51 do 58 tisíc.

Ještě zkusím ty truhláře ...

Od: axus®
Datum: 19.11.13 19:56

To bych rekl, ze cenove za prumerne interiove dvere + futra zhruba odpovida.

Urcite to jde i levneji, ale to pak bude papundekl zabaleny v papiru s dekorem dreva a az si na kliku od dveri povesite rucnik, tak se Vam dvere vyvrati i s pantama.

Datum: 19.11.13 20:02

Za 9 tis. jsem měl od truhláře dveře a obložky z masivu, včetně montáže. Oběhněte ještě pár truhlářských dílen.

Datum: 20.11.13 18:38

konečně podle mě reálná cena, ikdyž trošku vyšší než od PT za 1200 :-D :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.