Zjištění odběru elektřiny spotřebiče

Od: Datum: 15.11.13 08:50 odpovědí: 9 změna: 15.11.13 17:16

Dobrý den, mám problém, máme přímotopy, lednice a další věci v domácnosti, a ráda bych zjistila, jaký mají odběr, zda je vyměnit, nebo ne. A nevím, co bych si měla pořídit. Poraďte, děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.13 08:53
avatar
spotřebu zjistíte wattmetrem do zásuvky. já si kdysi koupil nějaký v Lidlu za 300 a je přesný a funguje už přes dva roky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 15.11.13 08:54

Watmeter. Meria spotrebu spotrebiča.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 09:01

nejlevnejsi varianta je odpojit doma vsechny spotrebice treba na hodinu a zapnout jen primotopy a kouknout se na elektromer kolik berou nebo vypnete vsechno v rozvadeci a nechte si jen jeden okruh zasuvek a zapojte tam jeden primotop a opet sledujte elektromer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 09:20

Ale takto pozná pouze okamžitou spotřebu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 09:18

Wattmetr, ale musíte se napřed s ovládáním trochu seznámit a naučit se měřit dlouhodobě. Funguje to tak, že jej vložíte mezi lednici a zásuvku, vynulujete údaj o spotřebě a pak po týdnu vyčtete celkovou spotřebu. Podobně třeba s pračkou pračkou. Otázka je, jestli budete schopna naměřené výsledky vyhodnotit. Protože vám to za týden ukáže třeba 4 kWh a co si s tím číslem počnete? Závisí totiž na tom, jaká je okolní teplota, jak je lednice plná a zamražená, jak často se do ní leze.. Má to asi smysl jen v tom, že pokud máte přímotopy v zásuvce (jinak se budou měřit hůř) tak uvidíte, že za dobu, co si lednice vzala 4 kWh si přímotop vzal 100 kWh. Ty přímotopy budou zřejmě ve spotřebě dominantní, přitom ty smysl měnit nemá, protože mají účinnost vždy prakakticky 100%. Tady pomůže jedině zateplení a snížení teploty v bytě, či alespoň regulace podle denní doby, pokud nemáte.

Vzhledem k těm přímotopům nečekejte, že koupíte úspornější lednici či pračku a nějak výrazně se to pozná na roční spotřebě. To má smysl zohledňovat, když ji kupujete, protože dosloužila, ale ne vyhazovat 10 000 jen tak, protože roční úspora bude maximálně stokoruny.

doplněno 15.11.13 10:07:

Jak píší níže nejedná se pouze o wattmetr, ale bývá tak v e-shopech označován. Také ho prodávají jako "měřič spotřeby".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 09:26
avatar

Watmetrem změříte okamžitou spotřebu (W). Tu si můžete jednoduše přečíst na štítku spotřebiče. To je pro Vás k ničemu. Lednice, ani přímotop ale nejsou v chodu trvale. Vy potřebujete dlouhodobější měření (kW/h), což se dá změřit podle rady Kratasta přímo elektroměrem při připojeném jen měřeným spotřebiči (nepraktické, než změříte topení, roztaje Vám lednice), nebo měřákem připojeným do zásuvky mezi zásuvku a jednotlivý spotřebič (což má asi na mysli Mikihans). Nevím, jak to nazývají v Lídlu, ale já bych tomu watmetr neříkal, je to spíš jakýsi lokální elektroměr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 09:28
avatar

ano, je to jak píšeš, ukazuje samozřejmě jak okamžitou hodnotu, tak celkovou spotřebu včetně času chodu, dá se nastavit i cena za kWh, levný tarif - od kolika do kolika... :)

takže to vyplivne rovnou cenu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 15.11.13 16:18

Pokud topíte přímotoppy, myslím, že měřit spotřebu ostatních sptřebičů je zbytečné - proti topení je zanedbatelná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.