Usazení sprchové keramické vaničky

Od: Datum: 14.11.13 14:59 odpovědí: 9 změna: 16.11.13 21:29

Ahojte, potřebovala bych umístit sprchovou vaničku - konkrétně se jedná o tuto: http://www.siko-koupelny.cz/k…lip/8.5272.1.000.000.3/zbozi/ . Oslovila jsem zedníka, ale řekl si za práci 2,5 až 4k - podle náročnosti, což se mi zdá docela dost..

Navede mě někdo, kdo se vyzná, co pořídit a jak postupovat, kdybychom to chtěli udělat sami? Měním stávající sprchový kout, takže dlažba i obklad je položený, nerada bych do něj zasahovala, pokud by to nebylo nutné.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.13 15:26
avatar

soucany kout je tedy polozeny na dlazbe prisunuty k obkladu + zasilikonovany? Nevim, jestli sjte sem dala dost udaju. muzete mit take kout polozey na podlkladu a dlazbu a obklad jen k nemu a s novym koutem by se to muselo predelat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 14.11.13 15:43

Přesně tak by to mělo být, alespoň to říkal bývalý majitel domu

Od: hlavapraskaaa
Datum: 14.11.13 17:41

Nevím jak ostatním, ale mi se odkaz nezobrazuje. Ta nová vanička bude mít i bočnici(tedy bok kterým se zakryje prostor nožiček a sifonu)? Nebo musíte obezdívat tu vaničku?

Jinak to není nic těžkého usadit. Vezmete, koupíte kout a příslušenství. Změříte si, jak je dlouhý šroub který bude držet k-ci pro nožky a navrtáte to. Vrták se zasouvá do vrtačky proto, aby nedošlo k provrtání vaničky, vany atd...

namontujete nožky usadíte a za pomocí vodováhy to dáte do "roviny". Ještě by tam měly být packy které se navrtají do zdi a které po sléze budou držet vaničku u zdi (nevím jestli to mají všechny typy stejné. Podíváte se do návodu). namallujete si dírky které potom odvrtáte, nabijete hmoždinky. poté zpět přiložíte vaničku napasujete sifon + dopojení, provedete poslední kontrolu vodováhou a slepíte to, přišroubujete a fertik.

pak průhledný nebo bílý silikon objedete kolem kachliček a máte splněno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 14.11.13 22:22
avatar

Opravený odkaz...

Pokiud jde o pouhé usazení vaničky s připojením na připravený odpad, do cca tisícovky byste se měla vejít...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 14.11.13 23:36

Zdravím. Pokud dodáš fotografii koupelny kde bude vanička postavená , tak tě navedu. Jenom prosím neposlouchej rady od lidí jako je ,,hlavaprasklá " nebo jak si říká. Mluví hlouposti a zbytečně mate.

Vaničku si položíš na zem a obkreslíš díru na odpad a obvod vaničky na dlažbu. Vaničku odděláš a přesně do té kresby umístíš sifon , který musíš propojit s odpadem. Pokud chceš poradit i s tím , tak na to musím mít tu fotku. Mezi sifonem a dlažbou musí být po propojení min .0,5 cm mezera. Sifon rozmontuješ . Necháš jenom tu spodní část co přijde pod vaničku + těsnění. Změříš od dlažby výšku sifonu + těsnění + 0,5 cm . A podle té výšky použiješ ytong který si ještě upravíš a ten nalepíš na dlažbu . O 1 cm méně než je obvod vaničky. Pokud budeš mít zájem to dělat podle mne , tak dej vědět , ať se tu zbytečně nerozepisiji. Pokud máš totiž sifon umístěn pod úrovní dlažby tak pak je postup jinačí - fotka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalplumber
Datum: 15.11.13 06:51

jop, ten postup bolavé hlavy je správný ale bohužel už zastaralý a nepoužívá se u kvalitních vaniček už dávno!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 16.11.13 20:40

Michale - není spávný . Tazatel se ptal na KERAMICKOU vaničku . Nikoli na akrylátovou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.13 23:46
avatar

Pokus o opravu odkazu:

keramická sprchová vanička

--- To kopírování zdroje je pěkná otrava! (Zapomněla jsem, že kvůli "zdroji" musím odkaz napřed vložit někam do textu a teprve po odstranění "zdroje" do adresního řádku prohlížeče, takže mi odkaz nešel otevřít ani po zkopírování do prohlížeče.

Nešlo by s tím něco udělat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 16.11.13 21:29
avatar

@ivzez - možná změnit prohlížeč ;)

Já jsem při opravě odkazu zkopíroval ten původní do adresního řádku prohlížeče, vymazal Zdroj s adresou a odentroval. Po načtení stránky stačilo už jen platný link zkopírovat do odpovědi. Jednoduché, ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.