Jemná omítka na starou omítku

Od: Datum: 14.11.13 14:14 odpovědí: 10 změna: 17.11.13 16:15

Dobrý den, chtěl bych se zeptat,zda se dá udělat jemná omítka na starou omítku,bez perlinky. prostě bych stěnu natřel penetrací a pak nanesl jemnou.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.13 14:30

Spíše použij některý z komtaktních můstků.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Od: moto®
Datum: 14.11.13 16:03

Tedy nevím, zda to není zbytečné vyhazování peněz. Kontaktní můstky se doporučují na hladké, málo savé podklady jako je třeba beton. Já dávám do štuku na starou omítku nějaký paplajs, tuším, že se to jmenuje Dystix a drží to jak helvitská víra.

doplněno 15.11.13 11:33:

Jo přesně, Duvilax. *ua*

Distix také mám, ale na lepení dřeva. Díky za opravu.

doplněno 15.11.13 11:41:

tak jak píše diesel, perlinka je primárně určena na něco jiného než podklady pod štuk na zralé omítce, také mi přijde, že je mnohdy používána jako univerzální všelék

samozřejmě, pokud se dělá štuk třeba na zateplení, nebo je třeba zpevnit nějaké rohy a pod, je to jiná kapitola, zde má smysl

Ohodnoceno: 2x

Od: bgmaniac*
Datum: 14.11.13 16:20

Nebude to Duvilax?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.11.13 16:57

takž e do jemné namíchat duvilax a natáhnout. pochopil jsem to dobře? A poměr? A stěnu už jinak neupravovat?

Od: bgmaniac*
Datum: 14.11.13 17:07

Když uděláte dvě vrstvy a do té první nahrubo dáte perlinku, asi se nic nestane.. nebudou Vám vznikat praskliny.. jinak doma mám takto "přetaženou" původní omítku, penetrace + nová jemná ve dvou vrstvách, v první s perlinkou a bez problémů. Ale nejsem zedník, jsem samouk, možná to někdo fundovaný zkritizuje a uvede, proč je to špatně. To je z praxe.

Datum: 14.11.13 20:42

Kuwa už přestaňte všude cpát perlinku a lepidlo.To je materál tak maximálně ještě na ytongy.

Na starou omítku zase opět jen novou omítku.Maximálně tak napenetrovat duvilaxem a do živého naštukovat.,nechat zaschnout a pak druhá vrstva štuku a zafilcovat!(pkd není cit nebo zkušenost,proto dvě vrstvy štuku !) Přidávat do štuku duvilax jde ,ale přijde mi to jako zbytečnost,tenot jsme dávali jen do štuku s cementem na lepení obkladů!

doplněno 14.11.13 20:45:

Duvilax cirka deci (neředěný) na cca kolečko jemné-štuku!na penetraci cca 1:3-5 (nikdy jsem neměřili,vždy od oka).

doplněno 15.11.13 20:39:

Co nebudu vědět tak nebudu radit.Jsem vyučen už 30 let i když toto dělám jen posledních 17 roků.Takže něco málo o tom vím.

Jenže duvilax se dnes až tak nepoužívá,spíše různé penetrace od Soudal-u ,Remmers atd.Mají jinou konzistenci a nepatrně jiné použití-většina novovdobých se napenetruje a nechá zaschnout,na duvilax do živého!

doplněno 15.11.13 20:43:

Zrovna dnes jsem se přesvědčil o svém názoru-perlinka a lepidlo na zeteplovací systémy a max na ytongy-při opravě špatně nalepeného polyše jsem tento serval nejen štuk,ale i jádro až na ytong!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.11.13 19:44

to by se mi líbilo,tak jsem si to představoval: a to je z paxe,nebo jen jste to někde slyšel.

Datum: 15.11.13 21:16

jen se ptám.na netui je dost " odborníků" ,kteří poradí kde co. Všem děkuji za odpovědi

Datum: 17.11.13 14:39

penetrace a sadrova sterka, podle stavu omitky, fajnovaci stuk je asi zbytecny

Datum: 17.11.13 16:15

To Joudic-co to je fajnovaci štuk?Tento výraz jsem za svoji praxi ještě neslyšel-buďto lidově jen fajnová což je odborně štuk.

Jinak nevímproč by měl být zbytečný.Je levnější než sádrové omítky,má větší vydatnost (vycházím ze mnou oblíbeného materiálu od Cemix ) a snazší zpracování. Se sádrovými omítkami bez alespon minimálních zkušeností NEDOPORUČUJI

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.