Hammerit přímo na rez

Od: Datum: 13.11.13 22:07 odpovědí: 6 změna: 17.11.13 15:01

Zdravím,

potřebuji si natřít špatně přístupné místo v plechovém zahradním domku. Nedostanu se zevnitř pořádně bruskou ani šmirgl papírem a mám tam korozi z obou stran. Zvenčí ji můžu vybrousit, ale zevnitř se kvůli regálu nedostanu uplně do rohu. Tenhle hammerit: http://www.hammerite.cz/produ…st-metal-paint-smooth-finish/ je údajně aktivní při ochraně proti korozi a může se natřít přímo na zkorodovaný povrch. Moje otázka zní: Chrání proti korozi - to chápu, ale dokáže zastavit tu co tam teď je? Je moje myšlenka správná: Nátěr zabrání přístupu vody a tím pádem se koroze nebude rozšiřovat?

Díky :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.11.13 22:19
avatar

Dobrý den, tato barva byla vždy doporučována k použití přímo na rez, tak bych se toho nebál.

A bez přístupu kyslíku by se rez neměla dál rozvíjet, tak bych Vám dal za pravdu. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 14.11.13 12:26

Ta barva je opravdu dobrá. Natřel jsem s ní kdysi zábradlí rezavého balkónu. Ani po 5ti létech, nebylo ani jedno místo, kde by se barva loupala nebo by byla vidět rez ze spodu.
Čemu ale nevěřím, že to pod tím přestane reznout. Voda(vlhkost) se dostane všude, a kyslík na rezivění to má z toho rezu, což jsou kysličníky železa, a v nich je kyslíku bohatě dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hulahaaa
Datum: 14.11.13 06:44

hammerit můžu doporučit, používám jej často, neředím jej. Prostě pořádně protřepu a natírám štětcem. Ošmrgloval jsem I-nosníky, které jsem vykopal ze země a natřel je hnědou a jsou krásné a nikde ani náznak koroze. Mám tím natřenou i severní stříšku u baráku a barva drží dodnes ( skoro 10 let), teť na jaře jsem natíral ocel. k-ci co mi drží střechu u hospodářské budovy a drží. Dokonce i tam kam jsem se nedostal abych odstranil rez tak barva chytla a pěkně drží. Barvu co se mi nejvíce osvědčila je hnědá - čokoládově hnědá. Kladívkovou mám také a také krásně drží ale zase je to kladívková. Ta čokoládově hnědá krásně ladí. Taky jsem používal zelenou mohu doporučit, drží, pak jsem použil takovou zelenkavou metalízu či co to bylo a natíral jsem s ní výplň plotu (staré pletivo v brance), už znečně zrezlé a krásně překrylo a drží. S čím mám ale problém je ta šedá barva. Strašně blbě mi překrývala a za chvíli se objevily první skvrny. Takže mě čeká přetírání balkónu. Ale s barvami hammerit jsem nad míru spokojen. Jako nedám na ni dopustit. Bohužel u nás ve městě začíná být nedostatkovým zbožím, protože mi paní prodavačky řekly, že lidé je nekupují a pro pár lidí je neefektivn to mít na krámu *plac* *plac* *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 14.11.13 11:36
avatar
S tímhle musím jedině souhlasit, mám stejně dobré zkušenosti. Jen doplním, že tato barva byla vyvinuta myslím v Anglii na natírání ocelových konstrukcí mostů, kde je právě zapotřebí nátěr bez přípravy povrchu a dlouhá životnost.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moula*
Datum: 14.11.13 13:25

Dávám ke zvážení tu rez něčím trochu vodrbat, pak použít bezoplachový odrezovač a po vyfoukání na vrch ten Hemmerite.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.11.13 15:01
avatar

ano, k tomu je urcen... avsak sypkou rez bych oskrabal ocelovym kartacem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.