Lze využít husí krk na odpad z pračky?

Od: Datum: 12.11.13 18:19 odpovědí: 9 změna: 16.11.13 20:33

Doplňuji: máme vybudovanou základovou desku a přesně v místě, kde bude pračka, máme v ZD vytaženou průchodku (červený husí krk). Jímka je hned u toho ještě neuzavřená, ale kanalizační (hlavní) vývod je cca 3 metry v ZD od tohoto místa (vše na hraně ZD - počítáno na této hraně s celou koupelnou), takže pokud by průměr husího krku stačil na vložení nějaké odpadní hadice z pračky do jímky, ušetříme si ty 3 metry na napojení na kanalizační odtok a na nic jiného průchodku nevyužijeme. Díky za odpověď kkSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.13 20:50
avatar

je to poměrně nestandardní a hodně spartanské řešení. Průměr odpadního portubí bych volil co největší, min 40-50mm. Časem vás to může zlobit a možná i zamrzat. nedoporučuji.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rnk*
Datum: 12.11.13 21:13

Nedoporučuji. Kanalizační potrubí je stavěno na dlouhou životnost. Narozdíl od všech hadic. Udělejte to z HT.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: instalater*
Datum: 13.11.13 18:09

Řekl bych , ať vás to ani nenapadne. Zákazníkům stále opakuji pokud chcete šetřit , tak šetřete na dveřích , ale ne na futrech. Dveře jednoduše vysadíte a vyhodíte . Futra se musí pracně bourat. Na takových věcech jako jsou odpady , voda , hydroizolace a pod . nemůžete šetřit. Krutě se to vymstí. Ty odpady co vidím na té fotce , tak za to bych si jako vodař dal pár facek. Né jenom , že jsou špatně výškově vyvedený , ale je jich i hrozně málo. Voda - PE musí být vyvedená kolmo . ( dávám vedle trubky roxor a vážu to k němu. ) Vnitřní odpady raději předimenzuj . Pokud máš jímku , tak odvětrávací hlavici na střechu. Nedávat přivzdušňovací hlavice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.11.13 20:05
avatar

mno tohlej taky odpověĎ znalce, futra se dnes nebourají, protože se dělají obložková a na rozdělání stačí kde jaký větší nástroj typu kladivo šroubovák pilka nebo malinká flexka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: instalater*
Datum: 13.11.13 20:45

Pro ZNALCE miramira - proč ze sebe děláš hlupáka. Copak jsi nepochopil , že to je určité přirovnání. Znamená to asi to , že co je na stavbě pevně ukotveno ( zazděno , zabetonováno , zaobloženo, jako např. voda , topení , odpady ,elektrika ) se velice pracně a s finančními náklady mění . Proto není dobré na tom šetřit. Jako protiváhu jsem k tomu dal dveře , které pouze vysadíš z pantu a to asi za 1 minutu bez nějakých dalších finančních nákladů a je to čistá práce. A když už jsi napsal takovou hloupost , tak se dělají i futra plechová ( zazdívací) a stále se jich ještě dost prodává. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamilak*
Datum: 15.11.13 15:08

Pane instalatere, prosím, kolik by bylo potřeba kanalizačních vývodů, pokud bude odpad jen z 1x WC, 1x sprcha, 1x umyvadlo a teoreticky 1x vana + tedy ta 1x pračka. Domácnost 2 dospělí, max. 1 dítě, životní styl velice úsporný. Momentálně v neo-paneláku 1+KK nám chybí jen ta zahrada. Díky

Od: instalater*
Datum: 16.11.13 20:33

Kolik by bylo zapotřebí vývodů? Takto vám to nemohu říci . Neznám vnitřní dispozice vašeho RD . Kde bude kuchyň , zda bude podlahová vpusť atd. Ale už teď víte , že vám chybí jeden vývod , který chcete nahradit ,, husím krkem".

Každopádně WC 1x , sprcha 1x ( kvůli nízko položenému sifonu ) , dřez 1x, ostatní jak už jsem psal. Něco se zdá jako hloupost , ale praxe za mnoho let ukázala své.

Není nutné být jízlivý . Já zase nerozumím spoustě dalšich věcí v kterých vy můžete být mistr. Jenom mám v tomto poměrně velkou praxi .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 14.11.13 23:13
avatar

Ušetříte 3 metry odpadní trubky a chvíli práce na její zasekání. Zaděláte si tím na problémy, kvůli kterým pak budete bourat už hotový barák, ve kterém budete bydlet. Elektrikářská chránička není určena na odpadní vody.

Já bych se toho bál...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamilak*
Datum: 15.11.13 15:01

Díky všem za odpověď, nápad se tedy zamítá... Celou ZD včetně průchodek dělala firma... kamilak

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.