Změna bezpodílového vlastnictví na vl. bytů

Od: Datum: 12.11.13 14:19 odpovědí: 1 změna: 12.11.13 14:30

Dobrý den,

bydlíme v domě se čtyřmi byty v podílovém spoluvlastnictví. V kupní smlouvě jsou byty a sklepy rozděleny jednotlivým uživatelům. V současné době chce soused prodat svůj byt. Chce změnit podílové spoluvlastnictví na vlastnictví jednotlivých bytů. Jaké výhody a nevýhody to přinese ostatním spolumajitelům, případná rizika? Kdo by měl hradit náklady na úpravu vlastnictví? Všichni?

Chtěl jsem se ještě zeptat, jak je to s ostatními společnými prostory. Platí pro nového majitele bytu bezpodílové vlastnictví ostatních prostor (společná půda)? Je třeba zajistit třeba smluvně, aby nový majitel bytu se podílel na údržbě společných prostor (opravy střechy, údržba chodeb, úklid, platba společného osvětlení)? Nemáme žádný účet na opravy, vše se platí hotově.

Děkuji za odpovědi a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.13 14:30

Výhoda tohoto je ta, že Vám stoupne hodnota Vašeho bytu. Na podíl Vám banka zřídka dá hypotéku, ovšem na bytovou jednotku bez problému (z toho důvodu asi soused potřebuje byt vymezit). Cena za vymezení jednotky je asi 1.500,- Kč + 1.000,- Kč za vklad na katastr (na jednotku pak 250,- Kč). A kdo to má platit, je na domluvě. Společné prostory vč. půdy pak připadnou k jednotkám dle velikosti jednotek. Co se týče placení oprav už je pak na Vás. Další věc je pak změnit na FÚ daňové přiznání. Rizika tam nevidím.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.