Jak na novou koupelnu?

Od: Datum: 12.11.13 07:47 odpovědí: 1 změna: 12.11.13 07:49

Koupelna by měla vzniknout oddělením části prostoru stávající chodby a rozšířením o prostor chodby nacházející se za vnitřní svislou nosnou konstrukcí (zeď z CP tl. 300 mm), provedením průchozího otvoru o světlé výšce a šířce cca 2000 mm.

S tímto budou spjaté následující práce:

1. Vybourání otvoru v nosné zdi o rozměru 2000 x 2000 mm (vznikne vybouráním stávajících dveřní v této zdi a rozšířením stávajícího dveřního otvoru o šířce 1000 mm) - nutno provést samonosný překlad (strop dřevěný trámový; nosná zeď je vyvedena do úrovně podkroví a je na ni uložena pozednice vynášející část krokvové soustavy sedlové střechy - jaký zvolit způsob podepření?)

2. Provedení nové porobetonové příčky o tl. 100 mm pro oddělení části prostoru chodby - pro napojení příčky na obvodovou zeď je potřeba omítku z obvodové zdi odstranit nebo se může zdít k omítce (za tento laický dotaz se omlouvám). Pravděpodobně bude notno provést obetonávku stávajícího obvodového zdiva v části prostoru za nosnou zdí, neboť tento prostor byl dodatečně přistavěn jako přístavek - chodba směřující do šopy (tloušťka zdiva se pohybuje v rozmezí 150 - 300 mm).

3. Nad tímto prostorem původní části přístavku bude muset být doplněna stropní konstukce (pravděpodobně hurdis) - půdorysný rozměr tété části místnosti je cca 1200 x 3700 mm.

4. Nová podlaha. Zde se zeptám, jak je to u 50+ let starých domů se základy. Předpokládám, že v dnešní době standartní základová deska nebyla tehdy prováděna. S jakými problémy se mohu potýkat pokud bych potřeboval podlahu mimo jiné odizolovat proti vodě; abych třeba nenarazil na to, že sundám stávající dlažbu a ocitnu se na podkladním betonu, na který bych měl teprve provést novou konstrukci nové podlahy (zvýšení úrovně podlahy v bytě).

5. Rozvody vody, odpadů, elektriky, sanita, omítky, obklady.

Pokud máte nějaké nápady, rady, zkušenosti s koupelnami, na co si dát pozor, čeho se radši vyvarovat, budu za ně vděčný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ga
Datum: 12.11.13 07:49

Ještě doplním, že v místnosti chodby, která bude částí nové koupelny se nachází komínové těleso, které bude taktéž odstraněno.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.