Netopí část topení

Od: Datum: 03.12.13 13:01 odpovědí: 3 změna: 03.12.13 17:23

Pokoušíme se s kolegou propojit přístavbu s topením rodinného domu. Přidali jsme druhý okruh a zatímco jeden topí stále perfektně, tak na druhém jsou části radiátorů studené (poctivě odvzdušněno). Odhaduju, že voda cirkuluje pomalej a i když jsme přidali druhé čerpadlo na příslušnou větev, zdá se že díky tomu že příslušná větev je asi o metrapůl níže než zbytek topné soustavy včetně kotle, nestačí. CO S TÍM? Dát čerpadlo dál od kotle dolů na pomalejší větev? Silnější čerpadlo? Nějak regulovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: topic
Datum: 03.12.13 13:11

Soustavu hydraulicky vyvážit = přiškrtit průtok tam kam teče moc = přiškrtit okruh který topí perfektně (buď ventilem nebo clonou v potrubí). Čerpadlo by mělo bohatě stačit jedno společné (pokud nemáte paskvil)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.13 13:26
avatar

Jestli jste topenář...a řešíte to tímto způsobem (přidání druhého čerpadla), pak jste s prominutím na zastřelení..

Za cenu toho čerpadla by Vám to projektant spočítal (když to neumíte sám), je velmi pravděpodobné, že to druhé čerpadlo je tam zbytečně a jen to Vašeho zákazníka bude stát peníze (a to pominu ještě to, že platí Váš čas, když kolem toho běháte a nevíte co s tím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.13 17:23
avatar

zkuste, již dle zmíněné rady, přiškrtit první okruh, určitě se druhý okruh vylepší. Stačí drobnost, nikoliv druhé čerpadlo, jak píše odborník Martin.

.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.