Soused na mě pokřikuje poznámky

Od: Datum: 11.11.13 14:53 odpovědí: 16 změna: 15.12.13 21:49

Potřebuji poradit. Soused je invalida, nikam nechodí, jenom se doma nudí a našel si zalíbení ve vysedávání za oknem a obtěžován mě pokřirování na mě poznámek když mě uvidí, že se pohybuji venku kolem domu.

Velice mě to sere, a nejraději bych na něho vlítl a rozbil mu hubu. Ale zase na druhou stranu nechci mít problémy se zákonem.

Kolem plotu je už nasazený živý plot, který ale než bude mít výšku aby k nám nešlo vidět... to bude ještě nějakou dobu trvat.

Prosím o rady co bych mohl použít. Kdyby šlo i podat nějaké oznámení na soud, nebo nějaký úřad, který by vydal i nějaké opatření, byl bych rád. Ale v to asi neexistuje, že.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.13 15:12

Obrňte se trpělivostí , pokud mu odpovíte jen ho dráždíte. On se tím jen baví. Prostě se ho snažte ignorovat a jeho to přestane bavit.

Ohodnoceno: 0x

Od: jezevecobecny
Datum: 11.11.13 15:26

Psí hov.no do papírovýho pytlíku, položit na práh, zapálit, zazvonit, utéct. Přirozená reakce každýho, kdo otevře dveře, je snaha udupat oheň...

Datum: 11.11.13 23:34

Takto tohle řešení mě skvěle pobavilo. Jednoduché a dokonalé.

Osobně bych doporučil namířit na inkriminovaná místa, kde se soused nejčastěji vyskytuje, kamery na vysoké tyči, aby byly hezky vidět ale nešly sundat. Stačí atrapy a někde skryté funkční. Na pokřikovače nebo otravné štěkající psy je ještě jedno super zařízení - výkonný směrový tlakový reproduktor a směrový mikrofon. Ideální je třeba amplion z veřejného vesnického rozhlasu. Když zařve z okna, hned se mu nadávka vrátí násobně zesílená. Povídat si se svojí ozvěnou, to nikdo dlouho nevydrží. Chce to ale trochu se vyznat v elektronice.

Od: koukolik
Datum: 12.11.13 06:30

*palec* *smich* *smich*

Z tohodle fóru budu žít celý den

Datum: 11.11.13 15:47

Marku, jediné opatření je, nevšímat si ho. Dělejte, že se Vás to netýká, přestane ho to bavit. Pusu nikomu člověk nezacpe a každý máme nějakou povahu. Vy si o té jeho myslete své, podle mne nikoho nic nenaštve víc, než když uvidí, že Vy jste v pohodě a nemáte problém. Vždyť je to v podstatě nemocný člověk...Na soud se podávají žaloby, oznámením se nikdo zabývat nebude. Dokazování by bylo na Vás...Nemyslím si, že byste s tímto uspěl i na úřadě, kdybyste podal stížnost na jeho chování...

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 11.11.13 15:56

Silácké řeči jsou k ničemu. Buď nechat tak, naprosto nereagovat, mít ho za vzduch, nebo jít na obec, když najdeš zda je to přestupek. Tyto války nemívají konec, konají se pak naschvály.

Datum: 11.11.13 16:10

Nereagovat, nereagovat, nereagovat! To nakonec unaví každého vola... a najde si jiný cíl.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.11.13 17:49

Oznámení, soud, to stojí čas a peníze, Buď ignorovat, jak radí většina, ale já bych situaci otočil a na jeho okno namířil kameru. Pak si může stěřovat on, ale nikdo nedokáže, jestli je kamera vůbec funkční a kam se vlastně dívá.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.11.13 20:22

jak moc je invalida? je pomalejsi v pohybu (vozík?berle?)? pak bych poradil hadici s vodou a kropit

Od: ria®
Datum: 11.11.13 20:33

A co to úplně otočit, když něco zakřičí, tak se ze široka usmát zamávat a "Dobrý den sousede" (tohle lidi dokáže ještě víc naštvat...) :)..

a i kdyby ne - my máme příšernou sousedku, je to hnusná, zlá ženská, na sousedy z dalších stran volá hasiče, když si udělají ohýnek, oškubala jim stromy, který trochu přesahovaly přes její pozemek a větvě přehodila k nim za plot, pořád jsou tam policajti a řeší se ukradený rajčata atd. ... je to taková zmije.. My jsme celá rodina naučení, že se na ní musíme z dálky zširoka usmívat a hlasitě zdravit.. a z příšerný baby je beránek, co nám občas přinese i nějakou sklizeň... :)

Přeji hodně trpělivosti... sousedi dokáží neuvěřitelně znepříjemnit život..

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.11.13 22:03

Nechci Vás strašit, ale moje vlastní zkušenost: Podobné individum máme za souseda již 23 let a mohu Vám říct, že ho to až dosud nepřešlo. Jako důchodce má teď navíc spoustu času, jakmile se někdo objeví kolem baráku, okamžitě fízluje, na zahradě má nastavenou lavičku či oblíbenou houpačku směrem k nám, tudíž mu nic neujde. Při špatném počasí fízluje z okna. U plotu nic nevyroste, vše "záhadně" uschne. Při vdálenosti na doslech neustálé komentáře, narážky či nadávky, to podle počtu promile alkoholu. Má syna, který zatím chodí do práce, takže se příliš neprojevuje, zato vnouček je po dědovi, jeho nejoblíbenější činností je viset na plotě a řvát na všechny kolem "šulíne" /cituji/.

Podle mého máte dvě možnosti: Buďto si zvyknete a budete ho ignorovat, nebo musíte ukázat, že si to nenecháte líbit a za narážky apod. bude následovat trest. Potom zmlkne, ale samozřejmě fízlovat bude stále, třeba za záclonou.

Datum: 12.11.13 07:12

Pujčte si nějaký výkonnější přehravač a pusťte mu kapelu Tři sestry, zvláště vhodné pro odpuzovaní jedovatých dědků a semetrik je například CD Na kovárně. Kdyby vám nedal pokoj, pak operaci opakujte, znovu a ještě dvakrát. Však on změkne.

Datum: 17.11.13 10:33

Dobrý den,myslím,že nejjednodužší bude natáhnout neprůhlednou plotovku,nebo nějakým jiným způsobem prostě oddělit.
Kam neuvidí,tam nereaguje.

Datum: 14.12.13 21:37

Sežeňte si magnetofon a mikrofon se směrovým účinkem. Namiřte to na jeho okno a až bude zase pokřikovat, tak nahrávejte. Pak pásku přiložte jako důkaz k přestupkovému řízení na obecním úřadě. Až dostane flastr, tak ho pokřikování přejde!

Datum: 14.12.13 21:51

nereagovat je nejlepší ... ostatně to ho nasere nejvíc a za chvíly ho to i přestane bavit. Jinak mě nejvíc pobavilo když si také vozíčkář vyskakoval na sousedku a nadával jí tak mu odvětila "tak se zvedni a dojdi mi to říct do očí", kruté ale už držel hubu.

Od: jyri®
Datum: 15.12.13 21:49

pokud ho chceš co nejvíce naštvat ignoruj ho a nebo když už to nevydržíš usměj se a řekni mu nejspíše se řídíte podle sebe soudím tebe :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.