Připojení elektriky od druhé osoby

Od: Datum: 11.11.13 03:55 odpovědí: 3 změna: 11.11.13 19:02

Dobrý den,mám dotaz.

Vlastním pozemek v zahrádkářské kolonii,na kterém si stavím chatku.Ve zmíněné kolonii není zřízena elektrická přípojka,zřízení přípojky by bylo velice nákladné a tak si elektriku půjčuji z vedlejší kolonie přes odpočtové hodiny prodlužovacím kabelem.

Je možné takové to připojení používat i nadále se souhlasem majitele,když je majitel právnická osoba a má přidělené IČO?

Díky za informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.13 06:10

To je na posouzení majitelem,zda chce či nechce takový odběr umožnit.Žádný předpis mu v tom dnes nebrání a v jeho vztahu s dodavatelem by se tgo nemělo projevit.Spíše tady půjde o bezpečnost při použití prodlužovacího kabelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.13 15:15

Soused nemá (bez ohledu na IČO atd) koncesi pro distribuci a přeprodávání elektriky. Bylo to řešeno na elektrika.cz. Samozřejmě pokud to běhá a není žalobce, není soudce. Oficiálně určitě NE.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.11.13 19:02
avatar

Pokud jste k sousedovi připojen do zásuvky, nemáte problém. Pokud soused nedává platby za elektřinu do firemního účetnictví, neměl by také mít žádný problém. Jen se tím zbyečně moc nechlubte...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.