Zabradlí na schodiště

Od: Datum: 09.11.13 18:56 odpovědí: 5 změna: 10.11.13 12:18

Zdravím je nutné zde mit na tomto schodišti zabradlí? Prosím poraďte mi co a jak...děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.13 22:06

Určitě ano, nebude Ti pořád 20 a k Tobě nebudou chodit jenom mladý a zdravý lidi, když máš něco s klouby, tak ti zábradlí, tady spíš podélné madlo moc pomůže.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.13 22:52

Ahoj. Tak vidíš, zažili jsme chvilku srandy a nic se nestalo. Bez toho doporučeného zábradlí taky někdo zažije něco, a moc se z toho nebude smát. Nevypadá to nějak krytý před povětrností a není popsáno z čeho ty stupnice budou. Já bych se přimluvil i pro oboustranné zábradlí. Budeš to nejspíš používat ty, a tak se na to koukni ze svýho pohledu, a podle toho se nejlépe zařiď.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.13 11:43
avatar

Vidím že jste ještě neměl podvrtnutý kotník. To byste se takto neptal.

Záleží na tom, kdo po schodech bude chodit. Sportovec nebo invalida? Nebo sportovec, ze kterého byl ze dne na den invalida?

Schody bez zábradlí nejsou bezpečné a jak se zdá, ve tmě mohou být vyloženě nebezpečné, viz nedávný a smutný konec bubeníka kapely Olympic.

Doporučuji vám dát nějaké madlo na stěnu domu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.13 12:05
avatar

Tak pokud má schodiště v jednom rameni více než tři stupně a šířku do 165 cm, u smíšených ramen je šířka do 110 cm, musí mít madlo alespon na jedné straně. U širších schodišť musí mít madlo na obou stranách. Tolik praví normy.

Ze zkušenosti a jak tak koukám na tu fotku, odhaduju šířku schodiště tak na 120 až 130 cm, dal bych madla na obě strany.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.11.13 12:18

Jednoznačně bych zábradlí z již popisovaných důvodů dal, dal bych ho vpravo na straně vypínače. Charakteristika soklu po levé straně schodiště v mnohém nahrazuje v případě nutnosti zábradlí, 2 zábradlí by nebyla vhodná ani výhodná záležitost a mohla by být spíše na překážku..

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.