Zateplení rohového pokoje

Od: Datum: 09.11.13 14:39 odpovědí: 3 změna: 09.11.13 22:33

Dobrý den, chtěla bych zateplit rohový pokoj v paneláku navíc pod střechou. Je toto možné aniž by mi pokoj do budoucna plesnivěl i když je panelák zateplený už z vnější strany? Jestli ano tak jakou techniku by jste zvolily? Chtěla bych zateplit obvodové zdi tzn. dvě zdi pokoje a strop.Prosím poraďte jak na to co nejefektivněji a nejlíp ekonomicky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.13 14:45
avatar

Pokud je panelák zateplený,nevidím důvod dálších zásahů.Jestli se vám zdá,že jsou stěny studené,více topte!Stěny teplo naakumulují,díky vnějšímu zateplení se ztráty nezvýší.Proti možnosti vlhnutí a plísním je také nutno větrat a umožnit cirkulaci vzduchu kolem stěn i tím,že se nechají větší mezery za nábytkem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fribble*
Datum: 09.11.13 16:26

Jabraka má pravdu, je-li dům zateplený, vnitřní izolací ničemu nepomůžete. Vždy je větší problém ve větrání, plastová okna jsou sice fajn, ale skoro vzduchotěsná. V místnostech jako je ta vaše je třeba mít mikroventilaci otevřenou skoro trvale.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.11.13 22:33

Ahoj Simi. Techniku by jsme ZVOLILI tu, že by jsme ten byt ze vnitř vůbec nezateplovali. Bylo by to kontraproduktivní. Nemohlo by totiž docházet k už zmiňované akumulaci tepla do obvodových zdí. O stropě by se dalo trošku uvažovat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.