CHSK -Cr a BSK 5

Od: Datum: 03.12.13 10:18 odpovědí: 1 změna: 03.12.13 11:17

Dobrý den, poradí někdo, na co má vliv zvýšená hodnota CHSK-Cr a BSK 5 ve splaškových vodách? Vím, že se jedná o chemickou a biologickou spotřebu kyslíku, ale jak zvýšené hodnoty ovlivní např. činnost čistírny odpadních vod a čím jsou tyto zvýšené hodnoty způsobeny?

Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 11:17
avatar

Odpadní vody jsou "různé", tedy jejich složení není konstantní.

Pro odpadní vody (splaškové) od obyvatelstva jsou brány jako "etalon" změřené průměrné hodnoty...a pro výpočet velikosti ČOV se počítá s jednotkou EO ("ekvivalentní obyvatel").

Samozřejmjě mohou být odpadní vody znečištěné více..třeba z masného průmyslu, od zvířat..atd.

Pokud se jedná o domácí ČOV, pak pokud je navržena např. pro 5EO, dá se spočítat na jaký denní přínos znečištění CHSK, BSK, NL...je dimenzována. Pokud do této ČOV bude přitékat voda s vyšším znečištěním než je "průměr", potom to nemuzsí vadit v případě, že ČOV je dimenzována pro 5EO, ale v domě žijí 3EO (součet denního znečištění tedy bude pro danou ČOV vyhovující..a čistící proces bude funmgovat jak má.

Pokud ale do ČOV pro 5EO bude přitékat denně znečištění jako od 7EO, potom budou parametry vyčištěné vody na výstupu z ČOV horší, než garantuje výrobce. Obecně je ale lepší ČOV mírně poddimenzovat, než předimenzovat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.