Ložnice po Němcích - dát či prodat?

Od: Datum: 08.11.13 18:45 odpovědí: 27 změna: 19.11.13 18:44

Milí rádcové, manželovo maminka mě poprosila, zda bych jí pomohla s prodejem - darováním ložnice.

Je to nábytek ze 40-tých let, prý to zůstalo v bytě po odsunutých Němcích. Ložnice - tj. postel, masicvní skříň, noční stolky - je z masivního hladkého leštěného materiálu. Nábytek je velmi těžký.

Manželovo mamince je líto nábytek jen tak rozbít a vyhodit a tak se ptám:

1. Je šance najít nějakého kupce (třeba jak bývají v novinách v inzerátech k vidění nabídky k odprodeji starého nábytku)

2. Nebo to prostě nabídnout na internetu za odvoz

děkuji za případné odpovědi a zkušenosti. Alusska

doplněno 09.11.13 15:15:

Zde jsou fotky - je to focené narychlo - neupravené ..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.13 18:55

Fotečka by nebyla? Bez ní těžko radit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.11.13 18:56

Tu budu mít až příští čtvrtek ... tak do té doby asi nemá cenu toto řešit. Vložím to a uvidí se :)

Datum: 08.11.13 19:05

Občas nahlížím na stránky bazos a bazar. Zájemců o starý nábytek je tam stále mnoho. Až budete mít fotky, pošlete na pár adres a uvidíte, jestli třeba dobře neprodáte.

Datum: 08.11.13 19:16

Vrátit!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.11.13 19:25

Aukro-tam určitě dobře prodáte.

Od: buss®
Datum: 08.11.13 19:26

Já bych se neptal, nafotil a nabídl na bazarech. Nebo třeba filmařům, či kdo se zabývá prodejem starého nábytku..

Datum: 08.11.13 20:28

pokud dáte cenu na rozumné nízké úrovni nebo za odvoz na jekémkoli z inzetních serverů, myslím, že se zájemce najde rychle.

Datum: 08.11.13 21:01

Náš děda se účastnil odsunu Němců a zatím co všichni rabovali tak děda si odnesl malý před domem vyhozený obrázek cca 25x30 cm, dnes nám za něj nabízí 350.000 Kč, takže bych nechal ohodnotit.

Datum: 08.11.13 21:11

Nábytek není zajíc, proto bych si prodej připravil, hezky nafotil a pravděpodobně bych jej nabídl na všem známém internetovém obchodu Aukro. Hlavně si dejte pozor na různé špekulanty a podvodníky, kterými se to dnes všude jen hemží, a možná se najdou i tady. Proto si nepouštějte do baráku kde koho, v té internetové prodeji máte výhodu v tom, že vaši adresu zjistí jen výherce zboží a nikdo jiný. Neznámým lidem bych svou adresu tu ani tamtu - nedával, víte jako to dneska chodí, nacpou se do baráku a zůstájí oči pro pláč. Pokud prodáte nábytek na Aukru, již předem víte podle jeho hodnocení, s kým máte tu čest, ale nechci nějak ovliv|ňovat vaše myšlenky, proto již končím ...

Datum: 09.11.13 02:23

Chce to fotku... sám po starém kvalitním už déle koukám protože ta kvalita... to už dnes nenajdete...

Datum: 09.11.13 15:18

Přidala jsem k otázce fotky ...

Datum: 09.11.13 06:17

Rádcové - děkuji všem za postřehy. Přidám fotky - zkusím to dříve než ve čtvrtek.

Datum: 09.11.13 15:27

Pro "alusska"

- v žádném případě nevyhazovat -! - sama bych měla zájem, kdybych nebydlela v paneláku, kam by se mi to nevešlo. Jsou to hezké kousky - zkuste to na Aukro - jak zde téměř všichni radí. Mohla byste za to dostat i dobré peníze - pokud nespěcháte, můžete si vybírat. Marcela.

Datum: 09.11.13 18:22

Já se obávám, že to neprodáte tak snadno. Je to sice kvalitní dřevo, ale barevně upravované. Říkalo se tomu fládrování. Zbytečně masívní. Mladí si tohle nekoupí a staří mají svoje vybavení bytů. *plac* Možná, že kdybyste našla dílnu, kde takový nábytek vykupují a zpracovávají tak, že použijí na výrobu něčeho, co se tváří jako historický nábytek, tak snad ano. Ale ani do bazaru vám to nevezmou. Je to asi škoda, ale vybavení bytů a chat je už někde úplně jinde.

Od: wamp®
Datum: 09.11.13 18:42

Souhlasím s "babičkou."*palec*A nezlobte se,není to ani pěkné:(

Datum: 09.11.13 18:58

Děkuji za názory. Vůbec se nezlobím. Ani mě se to zrovna dvakrát nelíbí. Byla jsem požádána o pomoc a jen se snažím se zorientovat co by se s tím dalo dělat ..

Datum: 09.11.13 19:56

jen upřesním - to kvalitní dřevo je úplně obyčejný čtrnácti karátový smrk.

Od: naoko
Datum: 09.11.13 18:58

Podle mě je tohle v dnešní době neprodejné. Není to starožitnost. Jestli to nabídnete od 1,-kč, myslím, že budete rádi pokud někdo přihodí a odveze si to. Nespíš jako skříně někam do dílny a posteleme zatopí.

Už to "nábytek po Němcích" je hrozné, to tedy do inzerátu nepište.

Datum: 09.11.13 18:59

To s těma Němcena jsem napsala jen kvůli upřesnění situace zde na "poradně" :). Cizím bych to neříkala ani náhodou :).

Od: pt®
Datum: 09.11.13 19:33

Někdo ty staré věci umí zrenovovat a používá je. Koukněte. http://www.mimibazar.cz/rodin…p?strana=2&typ=1&album=144129

Datum: 10.11.13 06:52

Koukla jsem na ty stránky a byla jsem překvapená, jak krásně vypadá nábytek, který byl na vyhození. Kdo umí ten umí.

Datum: 19.11.13 14:32

Suma sumárum jsme se s mamkou dohodla, že nábytek dáme za odvoz. Asi ani není šance na nějaký ten symbolický prodej.

Mám zkušenost jenom s vystavováním na aukru.

Prosím, mohli byste mi poradit servery, kde bych to mohla zdarma vystavit?

děkuji. Alusska :)

Od: pepr®
Datum: 19.11.13 18:37

Kdyby to přece jen nikdo nekoupil tak: http://vsezaodvoz.cz/ nebo třeba http://www.nevyhazujto.cz/

Datum: 19.11.13 18:40

Děkuji. Tyto adresy si uložím :).

Datum: 19.11.13 17:17

Za odvoz?, neblázněte a prodávejte. Na chalupě objíždí vesnici několikrát do roka nějaký chlapík (nebožtík děda, říkal ten hodný pán z muzea) koupí kde co, platí velmi slušnou cenu.

doplněno 19.11.13 19:05:

Máte vnitřní poštu.

Datum: 19.11.13 18:27

Liduško a kde toho chlapíka vezmu?! :)

Datum: 19.11.13 18:44

Odvoz zdarma - dobře radí pepr. A pak ještě bych nezavrhovala Bazos.cz, poměrně často se tam objevují žádosti o starý nábytek zdarma, za odvoz. Po malé chvilce hledání:

http://nabytek.bazos.cz/inzer…KDO-DARUJE-STAROU-LOZNICI.php

Samozřejmě záleží na místě, nikdo nepojede pro skříň přes půl republiky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.