Krbová kamna-jak dostat teplo dál?

Od: Datum: 07.11.13 09:33 odpovědí: 6 změna: 07.11.13 11:16

Dobrý den,

ráda bych si nechala poradit, máme domek kde bychom rádi topili jen krb. kamny. Na obrázku je vidět jak je domek řešený a v ob. pokoji jsou kamna- znázorněná černým flekem. Máme problém, že teplo se dostává do kuchyně v pohodě ale do ložnice ( jakoby za roh se už nedostane a v ložnici je hrozná zima - 16 stupňů).

Myslíte, že by stačilo vybourat ve stěně mezi ob. pokojem a ložnicí nějaký průduch a dát tam ventilátor?

Nebo kdo by nám s tím mohl poradit? Kamnář? Topenář? Kominík?

Velice Vám děkuji za odpověď. RenataSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: topic
Datum: 07.11.13 09:41

Ano, stačí, ale otvory musí být dva - jeden u stropu (teplý vzduch od kamen jde do ložnice) a druhý u země (studený vzduch se vrací z ložnice). Pokud jsou otvory dostatečně velké (20x20cm), tak stačí i bez ventilátoru.

PS: 16°je na spaní ideální teplota, a pozor otvory budou i zvukovod a všechno půjde slyšet, jak z obýváku tak z ložnice ;) Zvukovodu jde zabránit, ale už je to složitější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 07.11.13 11:16

Ještě mne napadlo jedn neotřelé řešení. Vybourejte do ložnice dveře z pokoje. Přes den je necháte otevřené a když budete potřebovat soukromí tak je zavřete. teplo se tam dostane prouděním vzduchu přes ty otevřené dveře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hujer123*
Datum: 07.11.13 09:41

Pomohlo by to zcela určitě, jde jen o to, jak velký otvor a jak výkonný bude ten ventilátor. Ty otvory by ovšem nusely být dva, jeden u stropu, kterým půjde teplo do ložnice a jeden u podlahy, kterým půjde chladný vzduch z ložnice. nejvýhodnější by to bylo udělat někde v blízkosti kamen a chladný vzduch usměrnit ke kamnům, aby vám zbytečně neochlazoval obývací pokoj. Umístění ventilátoru bude třeba vyzkoušet, ale z hlediska jeho životnosti by bylo vhodmé jej dát do spodního otvoru.

doplněno 07.11.13 12:21:

Možná, že v domku bydlí jen dva lidé a přenos hluku mezi pokoji jim až tolik nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mech
Datum: 07.11.13 09:44

Renďo , buď trošičku DOSPĚLEJŠÍ ... ventilátor :) ... teplo rozvedeš KOUŘOVODEM , komínovejma rourama před vyfouknutím z komína pánubohu do oken a zbytečně , tak to vymysli a realizuj , mysli při práci a návrhách se sekáním - přeji víc štěstí a počítej i se sklonem vedení / M

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 10:12
avatar

jj udelat dve diry do zdi , akorat jak pisou je to zvukovod a ne vzdy je idelani mit zvukovod z loznice do pokojicku ;) ... i kdyz to je jiny pripad

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 07.11.13 11:14

Ano, jak píše topic. Má naprostou pravdu.

Možnost jak utlumit zvuk je, ale musíte už použít ventilátor a 5 metrů hadice SONOVAC. Hadice ideálně 2x jednou pro teplý vzduch a 2. zespoda pro stidený, který se bude vracet ke krbu. Ventilátor stačí jeden. Umístěte ho do středu, 2,5 m od konců. tak se utlumí i jeho zvuk.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.